Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Kronična utrujenost, "boleče" noge

Kronična utrujenost, "boleče" noge

Pozdravljena,

odkar sem izvedela za zlorabo, se trudim biti aktivna pri okrevanju, čeprav vem, da vse potrebuje svoj čas.

Zelo me teži utrujenost. Sicer bistveno manj kot prej, ko se nisem vedela za sz. Nimam prave energije, zelo hitro se utrudim in tudi noge imam velikokrat zelo težke. Tako da se zadnje čase odpovedujem športnim aktivnostim, tudi na kolo enostavno ne gre, saj čutim bolečine v nogah. Hojo po ravnem še premorem, kolikor gre v hrib, zelo upočasnim.

Verjamem, da je to del procesa, ampak vseeno me zanima ali ima katera izkušnje kako si pomagati. Hvala tudi Maji.

Alenka

Pozdravljena !

Si v procesu razreševanja in za telo je to šok. Rabi nekaj časa, da pride na ” zeleno vejo “. Včasih traja dolgo časa, tudi do enega leta.

Sama menim, da ni potrebno ” ukiniti ” telesno aktivnost, ker kljub vsemu telo potrebuje neko sprostitev. Prilagojeno seveda in po zmožnostih.

Res pa je, da ker je glava sedaj bolj ” delujoča “, je telo utrujeno.
Počasi se daleč pride !

Srečno !

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Ukinila nisem, ker že prej nisem bila zelo aktivna. Sem pa zmanjšala in hodim le še na lažje sprehode. Sem planirala to leto na Triglav, ampak verjamem, da bo moglo počakati.

Hvala Maja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Morda pa potrebuješ te vrste izziv ? Razmisli …

Kar se pa tiče sprehodov in gibanja, naj bo tega čimveč oz. po zmožnostih. Zato, da se uredijo in zbistrijo misli, narava sprošča telo in duha. Tudi sama sem imela obdobja, ko sem vse opustila. Ampak rabila sem akcijo in spremembo. Sebe sem prisilila, da sem šla v naravo in si vzela čas zase.
Premalokrat naredimo nekaj zase. Spremeniti oz. prilagoditi je včasih potrebno svoje cilje.

Srečno!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Bom premislila o tem, seveda.

Predvsem pa se strinjam, da je potrebno poslušati telo, kaj ti sporoča. In se tako kot si napisala, se potruditi in se spraviti ven iz zaprtih prostorov. Imamo srečo, da imamo veliko narave, tišine okoli nas, ki deluje izredno blagodejno, sploh ob težjih dnevih.

Poskrbeti zase, vsekakor.

New Report

Close