Najdi forum

Prevaral me je dolgoletni partner izmenjaval si je sporočila z žensko ki jo poznam.Vsebina vsebuje globlja čustva in navezanost.Se zelo sekiram ker se počutim odgovorna kot bi bila jaz kriva.Za vas imam naslednje vprašanje.Kakšna je razlika med moškim ki vara zaradi občutka zapuščenosti,zanemarjanja in občutka neljubljenosti in tistim moškim ki vara že po naravi in je k njej nagnjen? Pri prvem vprašanju vem da ne drži,ker sem dala vse od sebe in se res trudila v zvezi in bila na voljo.Svita se mi pa šele sedaj ,da sem imela opravka s človekom ki se za zvestobo nikoli ni odločil in je šlo v tej zvezi mimo kar nekaj ljubic na skrivaj in bežnih avantur.

Spoštovana,

žal mi je, da ste doživeli prevaro svojega dolgoletnega partnerja, to mora biti za vas zelo boleče…. A ne vem, zakaj se čutite odgovorni, saj ste dali vse od sebe in ste se trudili za zvezo. V tem primeru se ni mogel čutiti zapostavljenega. Če že kaj, bi se lahko počutil kvečjemu utesnjenega, če bi bili vi preveč posestniški.

Težko je reči, če je on tak tip moškega, ki ne zmore ostati zvest eni ženski. Ko ste brali sporočila, ste dobili občutek, da gre za globoko navezanost med njima, kar bi lahko kazalo na to, da ne gre za bežno zvezo, kakršne imajo ponavadi moški, ki so nezvesti po naravi. Ali se je tudi na splošno, kadar sta bila skupaj, vedel nekoliko osvajalsko, šarmersko, celo spogledljivo do drugih žensk? Mislim, da vedno ni možno prepoznati za kakšen tip prevare gre, saj so lahko na začetku zveze pri vseh podobna doživljanja.

Pravite, da je bila vajina zveza dolgoletna. Po več letih se strasti nekoliko umirijo in postane za nekatere vse skupaj premalo vznemirljivo. Če ni občutka pripadnosti, povezanosti in spoštovanja lahko občutje rutine pripelje do nezvestobe. In enako se lahko ponovi v naslednji zvezi. Kaj je botrovalo preusmeritvi njegove navezanosti, lahko še najbolje ugotovite sami, če iskreno pogledate na vajino zvezo… Npr. če ste se le vi trudili za zvezo, on pa ne, lahko vpliva na to, da ni znal ceniti vas in svoje zveze z vami. Zveza ima najboljše možnosti, če oba vlagata vanjo. Kakorkoli že, pa to ni bilo pošteno od njega, da ni prej končal zveze z vami, če se je čustveno in mogoče že tudi telesno zbližal z drugo žensko.

Želim vam, da bi čim manj trpeli ob prebolevanju, če bosta šla narazen. Pustite žalosti na plan, potem pa pustite preteklost za sabo in zaživite na novo. Srečno…

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close