Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski prijava ( brez ) stalnega prebivališča

prijava ( brez ) stalnega prebivališča

Pozdravljeni!

Že nekaj časa, skoraj leto dni bo sedaj, odkar sem brez stalnega prebivališča in sploh nevem kaj naj storim glede tega. To me zelo muči, dnevno, kr krče v trebuhu dobivam zaradi tega. NIč si ne morem urediti ( zdravstveno zavarovanje,, itd ), strah me je tudi v primeru, da me policija ustavi ali na meji ob predložitvi osebne izkaznice, na kateri je moj bivši naslov kjer ne prebivam od leta 2012, pa še to sem bila najemnica stanovanja.
Imela sem začasno prebivališče pri bivšemu fantu od katerega sem se razšla, ker je prekomerno pil in tudi izvajal psihično in fizično nasilje nad menoj.
Dobila sem tudi obvestilo , da se zglasim na ue glede ugotavljanja prebivališča. Razložila sem zadevo dobila zapisnik in od takrat nevem če je kaj prišlo ker nimam stika z bivšim partnerjem. Takrat so mi rekli, da si to čimprej uredim. Do sedaj si nisem. Bila sem tudi na CSD, kjer pa mi gospa ni mogla pomagati, ker sem pač imela osebno izkaznico iz druge občine in naj se obrnem na to občino, vendar kot sem povedala, v tej občini ne živim že od leta 2012. Niti se nimam namena vračati.
Ker sem brez službe in stanovanja, tudi na zavodu nisem prijavljena, ker se ne morem ker nisem nikjer prijavljena.
Kako živim, životarim. Kje živim, malo tu in malo tam od lanske jeseni.
Sedaj mi je gospod, ki renovira stanovanjsko hišo odstopil sobo dokler si ne uredim drugega stanovanja. Kako si naj poiščem novo stanovanje, če nimam prihodkov, kdo me bo pa vzel?? V varno hišo ali za brezdomče tudi ne morem, ker imam dva psa od katerih se ne mislim ločiti niti pod razno. So mi predlagali, da jih dam v zavetišče vendar ne, rajši jaz ne jem kot pa da jih dam v zavetišče.
Sedaj se mi ponuja priložnost za delo, vendar spet imam problem ob predložitvi dokumentov, ki so, vendar niso veljavni.
težko je, ker me nobeden ne more prijaviti kar tako. Tudi starši ne želijo nič slišati o tem, pravijo, da sem dovolj stara, imajo prav. Vendar mene to tako muči, da si misliti ne morete. Od vsega tega sem že zbolela. Trebušne težave, glavoboli, vrtoglavice, panični napadi, šopi sivih las. Če ne bi imela živali bi me verjetno že ne bilo več. Težko je razumeti, marsikdo mi kar govori pa najdi si službo, jo iščem vendar do sedaj neuspešno. Sem delala dva mesca pa so me začeli grdo izkoriščevat, celo o krajah je bilo govora, a res kradla pa ne bi, me je bolj sram da bi kaj vzela kot pa da bi kradla. Tako, da sem pustila.
Resnično si želim urediti ta stanovanjski in bivalni problem in prosim za pomoč kam se naj obrnem oziroma kako naj to rešim.

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovana,

če se ne morete prijaviti na CSD, bi morda vprašali na Karitas ali Rdečem križu, če vam lahko tam prijavijo bivališče. Potem bi se lahko prijavili na Zavod za zaposlovanje ter zaprosili na CSD za denarno socialno pomoč. Če bi prejemali socialne transferje, bi lahko zaprosili za bivališče tudi na CSD. Toliko za začetek…

Vesela bom vaše povratne informacije, kako ste rešili glede prebivališča.

Srečno,
Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Hvala za vaš odziv in napotek.

Vas obvestim..

Hvala in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

želim vam sporočiti, da sem se vzela v roke, si poiskala službo, ki mi sploh ni všeč a mi je pripomogla k temu, da sem si poiskala stanovanje, na katerega sem tudi uradno naslovljena..Uhhh.. mnogo lažje se živi.

Hvala in prijeten dan vam želim.

Lepo pozdravljeni,

to je pa res lepo slišati. Samo da ste preskrbljeni, boljša služba bo pa že še lahko prišla.

Hvala za sporočilo in vse dobro še naprej,

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close