Najdi forum

Pozdravljeni,

Pri meni je pa situacija sledeča: stara sem 21 let, dokončati še moram samo en predmet mature (februarja; s tem da sem šla 3+2 in 3 imam narejeno, +2 nimam. Tako, da en poklic imam), imam partnerja (nusva poročena) in skoraj 8-mesečnega otročka, trenutno skupaj živimo pri mojemu očetu na kmetiji.
Včeraj sva imela s partnerjem pogovor in je rekel, da bi rad se razšel z mano. Tukaj pa ne vem več, kaj naj. Jaz si že nekaj časa želim od tukaj, zaradi določenih zadev. In sedaj razmišljam o tem, da bi dejansko odšla. Ne vem pa, kako naj se tega lotim. Zaposlena nikoli še nisem bila. Moja edina prihodka trenutno sta otroški in starševski dodatek.
Prosim za pomoč kako naj se tega lotim.

Lep pozdrav,
Puža

Lepo pozdravljena, Puža!

Žal mi je, da se želi vaš partner raziti in boste tako ostali sami z otrokom. Zaposliti bi se bilo smiselno z enajstim mesecem starosti otroka. Do takrat namreč traja starševski dopust in z enajstim mesecem gre lahko otrok v vrtec. Pravite, da želite iti na svoje… Pozanimajte se na svoji občini, če razpolagajo z neprofitnimi stanovanji. Če ni bilo razpisa za takšna stanovanja že več kot en mesec, se lahko zaprosi za subvencijo najemnine. Pri tem pa je pomembno, da je stanovanje dovolj majhno in da najemodajalec sklene z vami najemno pogodbo. Za subvencijo se zaprosi na CSD (isti obrazec kot za denarno socialno pomoč).

Lahko pa za začetek zaprosite tudi za sprejem v katerega od materinskih domov, če pri očetu niso ugodne razmere za vaju z otrokom. Tam bi si lahko v miru in ob pomoči svetovalk začrtali nadaljnje življenje.

Ko boste vedeli, kje boste, pa vpišite še otroka v vrtec, da bo šel lahko čez 3 mesece, če bo prostor.

Srečno!

Jana Metelko, dpl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close