Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Ali je to normalno za to kar se mi je zgodilo?

Ali je to normalno za to kar se mi je zgodilo?

Tudi jaz sem na žalost ena izmed tistih, ki je bila posiljena. Tu nastopi veliko težav kar se tiče spolnih odnosov v vezi. Odkar pomnim se rada samozadovoljujem in danes to malo povezujem s posilstvom v otroštvu. Vzburjajo me video posnetki na xxx straneh inp. in obožujem vibrator. Z vibratorjem doživim orgazem in me vzburja, ko gledam video posnetke, ampak s fantom se mi to ne zgodi. Še nikoli nisem doživela z moškim orgazma, niti mi ni do spolnih odnosov. Samo včasih.
Ali je to posledica spolne zlorabe ali je z menoj kar narobe?
Ima katera še podobne težave?
hvala za pojasnilo

Moja izkušnja je taka, da sem se samozadovoljevala od svojega četrtega leta. Vedno na enak način, preko obleke. Vedno sem doživela orgazem, čeprav sem zdaj dojela, da je šlo za obliko sproščanja napetosti bolj, kot za spolnost. Kasneje mi je bilo všeč tudi branje zgodbic. Teško sem se pripravila, da bi se “klasično” zadovoljevala, da bi se dotikala…. kar je bila posledica spolnih zlorab, ki se jih takrat še nisem spominjala, ker sem jih potlačila v podzavest. Tudi s partnerjem sem vrsto let doživela orgazem le, ko sva bila v enem položaju. Ta je bil identičen kot pri zamozadovoljevanju od otroštva naprej. Bil je en položaj, zelo klasičen, ki mi nikakor ni ustrezal, ker me je začelo vse “bolet”. Res me je fizično začelo boleti, čeprav zdaj vem da se bila podlaga psihična.
Zdaj, ko sem ozavestila in se spomnila zlorab, sprejela kaj se mi je dogajalo je moja spolnost drugačna. Nekaj časa nisem imela nobenega partnerja, ker me je bilo strah kako bom reagirala, če se bodo pojavili spomini…. Ko pa je minilo nekaj časa, se je stanje začelo normalizirati v tem smislu, da tudi tist boleči položaj ni več boleči, orgazem lahko doživim tudi v drugačnih položajih.
Svojo izkušnjo sem podala le zato, da pojasnim, da s tabo ni nič narobe. Pri meni se stvari urejajo, res pa je da je potreben čas in delo na sebi.

Alenkaje pozdravljena,

Zahvaljujem se za zaupanje svoje zgodbe, katero sem prebrala šele pred kratkim, saj dolgo časa ni bilo odziva in sem spregledala datume.
Žal se jaz zlorabe kot take ne spominjam kljub vsemu, težave pa so zelo prisotne in močne.
Vesela sem, da vam je uspelo in vse čestitke. Mene čaka še dolga pot.
Vse dobro vam želim še naprej.

New Report

Close