Najdi forum

Vztrajati ali zapustiti ?

Pozdravljeni,

sem 18 letno dekle, iztekajo se mi zadnji meseci srednje šole. Po šoli nameravam dobiti delo (vem da ne bo lahko), na fax si ne želim.
Pred približno letom dni, sem se razšla z fantom s katerim sva bila skupaj 2 leti. Bila sva premlada, neizkušena, bila nama je prva resna zveza in nama pač ni uspelo. Nisem pričakovala, pa vendar sem po dobrih 8 mesecih spoznala leto dni starejšega fanta, s katerim sva se ujela. Zelo se razumeva vendar tukaj je sedaj nastal problem.
Fant je pustil fax, že nekaj mesecev išče delo, a zaman. Pred nekaj časa me je tako naokoli spraševal kaj si jaz mislim o delu v tujini. Pa sem mu povedala, da sama osebno si tega ne želim, pa tudi fanta, ki bi delal v tujini verjetno ne bi imela, ker to zame ni življenje. Pred nekaj dnevi je brez da bi mi povedal šel na razgovor za delo v Nemčiji, ki ga je zasledil na spletu. Priznam, če bi hotel bi dobil službo v neki tovarni, kjer ima zveze. Tam je delal že lani a pravi da tako težko delo lahko dela v tujini, za veliko večjo vsoto denarja.
2 dni po razgovoru mi je povedal. Rekel je, da mi je prikril, ker se je zaradi najinega pogovora ustrašil, da bi ga zapustila.
Bojim se, ker sva še oba zelo mlada, kakor je mlada tudi najina zveza, saj sva skupaj le 5 mesecev. Tudi po pogovoru z svojim očetom, ki je tudi sam kot mlad fant delal v Nemčiji in po pogovoru z prijateljem, ki že 2 leti dela v tujini ne vem kaj storiti. Predlaga sta mi naj ga pustim, da si izkusi kako težko delo je gor. Fanta nimam namena zadrževati in mu postavljati pogojev “Ali Nemčija ali pa jaz”, ker se mi zdi to brez veze. Saj noče niti slišati o tem, da bi šla narazen. Tako hudo verjame in si želi, da bi nama uspelo. Jaz bi bila pripravljena njega čakati, ker ga imam rada, čeprav bi ga videla le 1x na mesec. Vendar imam v sebi 2 velika strahova. Malo je problem tudi moje zaupanje, da bi začela dvomiti, ker ne bi vedela kaj se dogaja, ali pa da bi me prevaral ali pa spoznal super punco s katero bi se ujela in s tem zafrknil mene, ki bi ga zvesto čakala. Moja odločitev je razpeta med glavo, ki pravi: “pusti, če vama ni usojeno” in srcem, ki ga ima neizmerno rado, saj je težko najti osebo s katero imata toliko skupnih stvari in se razumeta.

Prosim brez obsojanj, želim si le prijazen odgovor, saj sem čisto obupana. Zaradi vsega tega, ki vpliva na mojo psiho je v nevarnosti tudi šola zato moram čim prej nehati premišljevati o tem in rešiti zadevo. 🙁

Hvala za odgovor.

Pozdravljena!

Moje mnenje je takšno, da nimaš toliko za izgubiti, če vama daš priložnost. Res obstaja nevarnost, da se vajina t.i. zveza na daljavo ne bo obnesla, a vendarle, če praviš, da se dobro razumeta in imata veliko skupnega, bi bilo vredno poskusiti. Morda se v prihodnosti najde priložnost za vajino skupno prihodnost. Kako pa on razmišlja za naprej, glede na to, da zate tujina ni opcija? Upravičena je tudi tvoja skrb glede njegove zvestobe tebi. Ali bo zdržal biti po cel mesec brez intimnih stikov? Pogovorita se še malo. Druga opcija pa je, da naredita premor in potem ob njegovi morebitni vrnitvi vidita, če si želita nadaljevati vajino zvezo. Težko je, če imata različne življenjske cilje glede bivanja, nihče od vaju pa ne bi prilagodil plane… Morda bosta čez čas, ko bo vajina zveza že dlje trajajoča in s tem trdnejša, tudi bolj pripravljena na sklepanje kompromisov.

Vesela bom, če boš napisala, kako si se odločila, ko se boš.

Kakorkoli se boš odločila, bo prav. Nekateri svetujejo, da si napišeš pluse in minuse ter potem pretehtaš. Srečno!

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Po pogovoru z njim mislim, da bom tvegala.. Rekel mi je, da ni človek, ki bi varal. Češ, da če bi me hotel varati bi to delal že do sedaj, v Sloveniji. Saj se trenutno vidiva tudi bol redko, ker imam učenje in cilj da naredim šolo.
Povedal je, da mi baje ne bi mogel pogledati v oči, če bi storil kaj takšnega, saj za to moraš biti velik igralec.
Po vsem razmišljanju in po pogovorih z njim sem se kljub mojemu strahu odločila tvegati.. bojim pa se, da me bodo moji rahli dvomi kljub vsemu uničili in s tem uničili še najino zvezo…

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana!

Lahko, da se bo zgodilo, da bodo tvoji dvomi uničili vajino zvezo. Mogoče je prav to eden od razlogov, zakaj se zveze na daljavo težje obdržijo. Čas bo pokazal, ali bo vajina zveza premostila vse ovire. Glede na to, da se zavedaš možnosti, kako boš lahko s svojim ljubosumjem uničila vajino zvezo, lahko to tudi presežeš in rešuješ s čim več pogovora in z odkritostjo. Tudi, če bi s fantom živela v istem kraju, bi ga lahko pretirana zaskrbljenost glede njegove zvestobe tebi dušila. Medsebojno zaupanje je temelj vsake zveze.

Želim ti, da ne bi bila razočarana.

Jana Metelko, dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

New Report

Close