Najdi forum

Psihiater v Ljubljani

Pozdravljeni!
Zanimam se za dobrega psihiatra, ki ima izkušnje s spolnimi zlorabami. Sprva sem želela k študentskemu zdravniku na Aškarčevi (sem študentka), vendar sem nekje prebrala, da tam le predpišejo zdravila ali pa te pošlejo na skupinski pogovor.
Kje ste žrtve iskale pomoč? Za terapevte nimam denarja…
Imam še vrsto drugih problemov, nizko samopodobo, težko se vključujem v novo družbo, sem nemirna, žalostna, brez volje do življenja. Trudim se to popravit, ne ždim doma kot kup nesreče. Življenje mi kar dobro gre, sem dejavna, delam, študiram, hodim ven, prijatelje imam. Včasih so dobri dnevi, ko sem vesela, pa se stalno vračajo temne sence, ki so močnejše od mene. Odločila sem se za strokovno pomoč, čeprav me je sram poraza, ker sem mislila, da bom zmogla sama.

Torej, kak nasvet za psihiatra v Ljubljani, ki sprejme cel paket težav, ki jih za sabo prinese zloraba?

Še podvprašanje – ste bile žrtve, ki niste bile posiljene, ampak bile zlorabaljene v bolj “mili” obliki (ne maram tega pridevnika 🙁 samo ne vem, kako naj se drugače izrazim), kdaj deležne odziva “Saj to pa ni nič takega”? Bojim se, da me ne bodo jemali resno…

Pozdravljena!

Nihče od psihologov, psihiatrov ali iz društev za nenasilno komunikacijo, te ne bo ” ožigosal “, da se zmišljuješ. Nihče, ki je človeški, human in strokovno podkovan, ti ne bo izrekel žal besede. Jemali te bodo resno. Ker to ni nekaj ” kar se zmisliš ” in prodajaš zgodbico. To je tvoje življenje, tvoje podoživljanje in doživljanje vsega, kar se ti dogaja. Vpletena so tvoja čustva in z njimi se ne igrajo, kar nekaj v tri dni.

Strah je odveč!

Tukaj prilagam link, odloči se pa sama !

http://med.over.net/forum5/read.php?48,4966637

Oglasi se še kaj!

lp Maja - moderatorka na forumu za žrtve spolnih zlorab ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~ Naj ti bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan ~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~¤¤~~

Draga študentka, če te kdo ne bo jemal resno to pomeni, da nima pojma o spolni zlorabi in njenih posledicah. Pod spolno zlorabo pa se ne šteje le posilstvo – ampak to itak že sama veš. Vsak psihiater/psiholog/psihoterapevt, ki je kaj vreden te bo vzel zelo resno. Veseli me, da delaš na sebi, čestitam, ker vem, da je to zelo težko. Čeprav nosiš to breme s seboj si se odločila od življenja imeti več – zelo podpiram. Jaz nisem noben strokovnjak a sem imel dekle, ki je bila spolno zlorabljena, če se hočeš anonimno pogovorit preko maila lahko pustiš kontakt, kakorkoli že – srečno in veliko uspeha!

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz podpiram vsakega, ki želi predelati spolno zlorabo!!!
Osebno mislim, da če želiš predelati spolno zlorabo, si boš z zdravili naredila le medvedjo uslugo. Jaz sem zelo realističen človek, in ti lahko iz osebnih izkušenj povem, da to ni lahek proces. ZELO razumem, da ti mogoče kakšne skupinske terapije niso najbolj simpatična rešitev, ampak če trenutno si ne moreš privoščiti terapij, prosim ne izberi slabšo varjatno, ki ti bo vzela vso voljo.

V Ljubljani lahko najdeš pomoč pri Združenju proti spolnemu zlorabljanju[/url] ali pa v Frančiškanskem družinkem inštitutu[/url].

Mogoče samo ena misel: osebno bi raje obiskovala skupino, ki jo vodi terapevt, kakor skupino kjer so “samo” preživelci spolne zlorabe. Zakaj tako rečem? Ker sama vem, da preživljam različna obdobja in včasih so lahko moji nasveti zelo omejeni na moje izkušnje. Če je pa skupina vodena od terapevtov, ti lahko ponudi sočutje in zgled ljudi, ki so imeli podobno izkušnjo, in uravnovešeno “moderiranje” terapevta.

Veliko sreče!!!

Psihiater ti ne bo pomagal, razen s kakšnimi tableti. Če nima dodatne izobrazbe za psihoterapevta. Priporočam, da pokličeš na FDI (Frančiškanski družinski inštitut), tam imajo kar nekaj strokovnjakov za spolno zlorabljene. Ena izmed njih je dr.Tanja Repič!

New Report

Close