Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kri v izpljunku

kri v izpljunku

Pred dvema letoma sem bil operiran za protuberantni dermatofibrosarkomom, ki je bil minimalno maligen, in pa velik 5x5x1.5 cm. Ni bilo potrebno drugo zdravljenje. Na pol leta sem hodil na preglede, zadnjega sem imel v sredini aprila, kjer so mi tudi slikali pljuča in pa pregledali kri. Vse je bilo bp, tako da sva se z zdravnikom dogovorila za ponovni pregled čez eno leto.
Star sem 42 let, do deset let nazaj sem bil strasten kadilec, pred osmimi leti sem nehal kaditi, in nisem kadil do pojava sarkoma. Zadnje dve leti tako kadim, pa spet ne kadim…
Kakšen mesec zjutraj pljuvam gnoj ki zaudarja. V začetku prejšnega tedna sem opazil v dveh zaporednih jutrih staro kri v izpljunku(bila je temna). Nehal sem kaditi in krvi več nisem opazil. Včeraj pa me cigareta spet premamila in sem jih pokadil kar precej. Danes sem opazil v izpljunku svežo kri v izpljunku, ki jo po malem pljuvam že celi dan. Da izpljunem to kri zadostuje že da se odkrham, tako da se mi zdi, da prihaja iz zgornjega dela požiralnika(grla), zadnje čase se pa tudi kar precej usekujem(Sinusi?), sluz v robčku je normalne barve.
Glede na to, da vem da zna moja bivša bolezen, sicer v redkih trenutkih, preiti na pljuča sem malce zaskrbljen, po drugi strani mi pa ni jasno, saj sem pred mesecem dni bil na preiskavah(slikanju) in bi verjetno opazili spremembe.
Hvala za odgovor
Matej

Spoštovani!

Kri se v takih primerih lahko pojavlja tudi zaradi počene žilice v sapniku ali žrelu. Vsekakor pa preverite pri zdravniku in pulmologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Hvala, bom.
Matej

Bil na pregledu ORL, kjer je ugotovljeno kronično vneto grlo. Zdravnik trdi da je bila krvavitev zaradi tega.
Še enkrat hvala
Matej

Lp,
Imel bi eno vprasanje.
Ce mi lahko pomagaste zadnja 2-3 dni…
Opazim zjutraj kri v izpljunku(ce povlecem tako po mosko,bi se reklo).
Kri pa je recimo sveza..bot da bi bila iz nosu.pomesna z sluzjo.res da sem bil te dni tudi dosti v suhem prostoru(sobi ki je bila zelo slabo zracena in termah)torej dosti kopanja.
Kadilec sem kakih 7let.star sem pa 30let.
A je mozno da prihaja iz pljuc?me mora skrbeti?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
vsako izkašljevanje krvi je treba diagnostično opredeliti. Če ne neha v nekaj dneh, je potreben pregled pri zdravniku. Kaditi pa nehajte čim prej!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Zahvaljujem se za odgovor:
Bil sem na RTG slikanju pise tako:
Na desni strani parakardialno desno nežen infiltrat,na levi od zgornjega pola hilusa se navzgor prikazuje štrenasta formacija,drugje brez svežih infiltratov v pljučih,oba FC sinusa in diafragmi bp.
Srčna silhueta in aorta bp.
Traheja primernega lumna in poteka.
Na stranski sliki ne vidim pataloških sprememb v pljučih,ni znakov plevralnega izliva.

Pa se…na CT so me poslali..a mislite da je kej nevarnega?
Bojim se sicer najhujsega.
Hvala vnaprej.

Žal vam točnega odgovora ne morem dati. Če bi se dalo, bi na izvid to zapisal radiolog. Tako pa je treba narediti natančnejše in podrobnejše slikanje. Lahko gre za okužbo, je verjetnejša kot kar koli drugega.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala vam za odgovor.
Vsaj malo ste me pomirila.
Javim,ko izvem kaj je bilo.

Sicer naj omenim da sem odmaknil takoj gazirane pijace itd…
In krvavega izpljunka ni vec.
Mogoce imam tudi razdrazen zelodec,ker se nisem prav prejranjeval.
Neglede na vse se vam zahvaljujem za odgovor.
Javim pa,kaj je bilo.
Lp in se enkrat hvala.

Prav, velja!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Lp,javljam se z izvidom.
CT ni pokazal nic…Vse je normalno.

Tudi krvavi izpljunki so izginili.

Zahvaljujem se za vase odgovore.
Ce bom se kej rabil,vam pisem.
Lp in hvala se enkrat,
Kristian

Me veseli, da je tako. LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close