Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina v palcu na nogi

Bolečina v palcu na nogi

Pozdravljeni…

Včeraj sem normalno odšel spat, danes sem se pa zbudil z hudimi bolečinami v palcu, na nogi… boli me sklep pri prstu. Boli me tako močno, da je že sama hoja močno ovirana. To se mi je v preteklosti že zgodilo, vendar sem mislil, da je to posledica kakšnega udarca pri nogometu in je po nekaj dneh minilo. Danes mi je “prekipelo” in sem se odločil malce raziskati celotno zadevo. Težava nastane vedno na levi nogi… -.-

Prebral sem si nekaj člankov glede sečne kisline, (putika, giht, protin…) vendar v nobenem izmed člankov nisem zasledil kdaj in zakaj pride to tega “stanja”. Je to nekaj kar kar se pojavlja tako pri mladih kot tudi starih ljudeh??? Star sem 20 let… Bi me moralo skrbeti??? :-/ Kaj mi Vi svetujete?

Najlepša hvala za odgovore…

LP, A

Spoštovani!

Napad sečne kisline se pojavi po povečanem naporu in / ali po zaužitju več beljakovinsko bogate hrane in / ali alkohola – predvsem piva ali belega vina. V obdobju, ko ne bo bolelo, si dajte preveritio raven sečne kisline v krvi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hmm… problem tiči v prehrani. Če izvzamemo alkohol, je to nekako moj jedilnik namreč sem na ketonski dieti… Bi moral prenehati s tem?

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na opis dogajanja, je treba v prehrani zmanjšati vse, kar dviguje raven beljakovinske presnove.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!

Stara sem 20 let in bolečina na levem palcu traja že dobro leto. Pojavila se mi je dobesedno čez noč, tako da nisem mogla vec hoditi po levi nogi. Odšla sem k zdravniku, kjer so mi preverili kri in sečno kislino, vse je bilo vredu. Bila sem tudi na scintigrafiji skeleta in tudi tam ni pokazalo vnetja. Šla sem na slikanje in ponovno nič. Ko so mi pred kratkim ponovili slikanje celotnega stopala pa so ugotovili, da nekaj je, ampak tudi ne znajo opredeliti kaj je, rekli so da mi je morda kost začela vraščati (nekaj takega), ampak da niso sigurni.
Prst je še vedno velikokrat zatečen in rdečkast…bolečina pa vsakodnevna, s tem da pridejo dnevi ko me res neznosno boli.

Kaj še priporočate? Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Učinkovit rešitve vam ne morem ponuditi. Opis govori za celulitis, tj. vnetje tkiva palca, a brez gnojenja. Če je prst topel ali pordel poskušajte shladnimi obkladki. Težko je reči, kaj spodbuja to stanje – dovmim, da bi kostni izrastek lahko povročal vse to.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

Star sem 27 let, 68 kg in 180 cm, moški, brez kakršnekoli bolezni v zadnjem letu ali več.

Že slab teden imam bolečine v desnem palcu na nogi. Pekoča bolečina (podobna kot krč v nogi) se čuti pri sklepu pri nohtu, vendar težko rečem, da je zanjo kriv sklep. Do bolečine je prišlo nenadoma – v določenem trenutku v mirovanju kot skeleča bolečina, razlog zanjo pa ni bil udarec ali kaj podobnega. Prst ni rdeč niti nenavadno topel, v mirujočem stanju pa bolečine bolj ali manj ni čutiti, pojavi se le, ko premikam prst na nogi, bolečina pa je ob prvem premiku večja kot ob konstantnem premikanju (če je prst 30 sekund v mirovanju me ob premiku zaboli, vendar pri nadaljnjih premikih ne boli toliko, kot ob prvem).Omenil bi tudi, da prst na dotik ni boleč, niti ni bolečine čutiti, če prst zgibam pri obeh sklepih z roko, bolečina se pojavi le takrat, ko prst premikam z nogo (glavo). Bolečina me pri hoji ne ovira.

Predlogi?

Hvala!

Spoštovani!

Na hitro ni podobno nobeni pogostejših bolezni. Ni tipično za giht oz. protin, kjer najdemo pordelo in vročo kožo ter oteklino. Lahko bi šlo za bolečino sklepa ali vezi tam okoli zaradi ponavljajočih se gibov po kakšnem športnem naporu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
pred kaksnim mescem sem se naenkrat zbudil s hudo bolecino v palcu na levi nogi. Prva dva dni sem se poterpel tretji dan pa nisem mogel stopit na nogo. Bil je malo rdec , moder in otecen. Sel sem na slikanje in so rekli, da je vse vredu. Bolecina je minila cez 4 dni. Sedaj pa me je naenrat zacel boleti palec na desni nogi ampam ni popolnoma nic otecen in rdec! Kaj bi lahko to bilo? Skrbi me, da bi lahko bila putika? Hvala za odgovor. Lp.

Pozdravljeni,
putika je zelo verjetna. Če je v krvi povečan urat, je to že potrjena diagnoza.
Putika je lahko podedovana ali pridobljena. Vedno se zdravi z zdravili, ki prepreujejo, da v telesu sečna kislina nastaja, in z omejevanjem sečne kisline v hrani. Dieto najdete na spletu. Zadeva se da povsem nadzorovati, brez zagonov bolečin oziroma vnetja sklepov.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni
Ze mesec dni imam mali prst na nogi zelo bolec.Bolu me ves cas,ko pa se ga dotaknem obcutim bulo ,ki na dotik zelo boli.Ne spoznam se na to bolecino a zdi se mi,da je prst zelo natecen in morda malce rdec oz.vijolcen.Stara sem 34,nekadilka.Prosim za vas odgovor.V naprej hvala lepa.

Pozdravljeni,
lahko gre za otiščanec, drugo okuženo poškodbo, lahko tudi putiko, kar bi bilo precej nenavadno.Ponavadi se vname palec, ne mezinec. Pojdite k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Zadnje čase se mi večkrat zgodi da me pri obremenitvi stopala – ko stopim, zaboli palec na nogi. Po navadi je bil desni, danes je levi. Obcutek je tak kot bi se zaskocil – kot da noce “pocit” v sklepu. Po teoriji refleksoterapije je povezano z vratom- kar bi bilo zelo verjetno, glede na kronično zategnjenost telesa zgoraj.
Berem pa tudi o putiki in me zanima, če je oteklina in pordecitev vedno prisotna? Moj prst namreč vednon izgleda enako – brez teh simptomov.

Hvala za odgovor, Gregor

Putika je sicer ena od moznosti, res pa je ob poslabšanjuh sklep praviloma pordel, otekel in vroč. Seveda pa so še druge vnetne možnosti, palec je obremenjen prst na nogi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close