Najdi forum

CIDP

Pozdravljeni,

moji teti je bila postavljena diagnoza kronični vnetni poliradikulitis (CIDP). Prosim, če mi lahko poveste kaj o tej bolezni, ali je ozdravljiva, kako poteka? Omenjena je bila neka bakterija, ki so jo našli v krvi in od tega naj bi dobila to vnetje.

Hvala za vaš čas in odgovor.

Nuša

Spoštovani!

Na to se bolj slabo spoznam. Če gre za reaktivno stanje, potem je napoved lahko zelo negotova glede tega, koliko časa bo trajalo, da se stanje popravi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ta tema je že zelo stara, pa sem se vseeno odzvala. Jaz se zdravim za CIDP že 9 let. Zbolela sem v 35 letu. To je kronična vnetna demielizacijska nevropatija, vnetje mielinskih ovojnic. Bolezen je avtoimuna in za njen nastanek ne poznajo vzroka. Je neozdravljiva bolezen, simptomi se lajšajo z imunoglobulini. Jaz hodim vsake tri do štiri tedne v bolnico na infuzije, ki mi upočasnijo napredovanje bolezni. S tem zdravilom, ki je najboljše kar jih je moja kvaliteta življenja vzdržna. Res je, da se kljub zdravilom z leti slabša, ampak gre. Ko zdravila popustijo me muči utrujenost, mravljinčenje, pekoče bolečine v mišica, otežena hoja, ravnotežje je slabše, pojavi se slabši ali dvojni vid, občutek na dotik je slabši imam gluhe in trde noge, ne čutim prstov. mišična moč upeša. Po aplikaciji zdravila je spet boljše, vendar so ti simptomi vedno prisotni a v manjši obliki. Z boleznijo sem se sprijaznila, čeprav sem rabla veliko časa. Najbolj me je motiviralo to, da sem vstala iz vozička in spet hodim, zaradi tega življenje dosti bolj cenim.
Veliko uspeha pri zdravlenju, sploh motivacije, mene so motivirali moji otroci.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
hvala za vaš prispevek. Bolezen je redka, a resna, kot multipla skleroza. Zdravi se pri nevrologu.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close