Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hude bolečine v nogi

Hude bolečine v nogi

Spoštovani,

pišem vam, ker sem v tem trenutku že resno zaskrbljena.

Pred 10-imi dnevi se mi je pojavila nenadna, dokaj močna bolečina v mečih na levi nogi. Bolečina je v mečih vztrajala tri dni nato se je začela širiti navzgor po zadnji strani stegna. Bolečina traja že 10 dni. Sedaj že opazno bolj uporabljam desno nogo. Včasih, ko bolečina malo popusti imam občutek da noga ni moja oziroma kot da sploh nima nobene moči v nogi. Včasih čutim tudi mravljinčenje in ponoči utripanje v nogi. Najhuje je med sedenjem in ležanjem, pri hoji je bolje in hodim lahko brez problema. Težko tudi počepnem. Vmes se je enaka bolečina pojavila tudi v desni nogi vendar je v 2-h dneh popustila ostal pa je občutek nemoči v nogi in šibke noge. Krčnih žil nimam, noge mi zaenkrat ne otekajo. Bolečina v levi nogi se širi v stegno po zadnji strani po sredini, sedenje je skoraj nemogoče saj se stalno popravljam, iztegujem nogo, se sprehajam kar moti tudi moje delo. Stara sem 35 let.

Prosim za nasvet in mnenje.

Lep pozdrav in najlepša hvala

Maja

Spoštovani!

Predstavljam si, da gre za išijaz, tj. bolečino zaradi pritiska na živec nekje ob hrbtenici. Poskuiste z zdravili proti bolečinam, vajami za sprsotitev hrtvnih mišic in kreptiev trebušnih mišic. Če bi se vam zaprla voda, ali uhajalo blato, pa v 24 urah k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ponovno pozdravljeni,

na išijas sem pomislila tudi sama. Vendar me bega, ker me še nikoli ni bolela hrbtenica. Poleg tega bolečina prihaja iz meč in seva v zgornji del noge, nekje do sredine stegna. Občasno me boli tudi sprednja stran goleni, odvisno od položaja noge. Pomislila sem še na kakšno žilno obolenje, ker imam občutek, da ko noga miruje prav čutim utripanje žil in predvsem to me skrbi. Bi bilo mogoče vseeno smiselno opraviti kakšno preiskavo v tej smeri in če da, katero? Proti bolečinska sredstva sem jemala vendar ne pomagajo prav veliko. Od bolečine sem pa že prav utrujena, saj me ne boli edino ko hodim pa še takrat čutim, da noga ni 100% in imam včasih občutek kot da bom klecnila.

Najlepša hvala še enkrat.

Maja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Če bi šlo za arterije, bi imeli mrzle noge, bolečine predvsem v mečih pri daljši hoji. Če bi bile krčne žile, bi vam noga otekala, boleče in napete noge pa bi bile predvsem ponoči.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Včeraj me je med hojo (ne preveč dolga razdalja- približno en kilometer) močno zabolelo v nogi, tako da sem se morala ustavit. Zabolelo me je v goleni, lateralno pod kolenom. Ko sem poskušala nadaljevat s hojo, se je bolečina vrnila in sem se zelo natrudila za tistih nekaj prehojenih korakov. Pozneje je bolečina postopoma izzvenela.
Do danes se bolečina (taka kot včeraj) ni vrnila, imam pa namesto nje ves čas neprijeten občutek v goleni.
Skrbi me, da ne gre za kaj resnejšega, morda z žilami (trombembolija?). Česa takega še nikoli nisem doživela, zato me je kar prestrašilo- včeraj je prišla bolečina povsem iznenada.
Stara sem 21 let. Naj še povem, da je imela stara mama hude probleme s krčnimi žilami (tudi ulceracije…)- drugi v družini pa ne.

LP

Spoštovani!

Če golen ni bila otečena, skoraj zagovoto ni bilo povezano s trombozo. Najbrž je šlo za vnetje kit in mišic zaradi ponavljajočih se gibov. Počasi bo izzvenelo, se pa ob ponavljanju gibov lahko tudi ponovi. zaenkrat ni potrebe po urkepanju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Imam težave z ožiljem na nogah že nekaj let. Jemljem Coaprovel, Sinvacor, Aspirin 100.
Zdaj mi je urolog predpisal Casodex 50. Po nekaj dneh jemanja so se mi bolečine v obeh mečih močno povečale – prej samo v eni nogi. Je to slučajnost ali posledica jemanja Casodexa?
Lep pozdrav in hvala za odgovor!
http://www.pisateljstv.com

Zdravje je vse

Spoštovani!

Večjih težav z meči treutno ne bi povezoval z novim zdravilom. Boste videli, kaj bo po kakšenm mesecu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

star sem 57 let in prbližno 14dni imam močne bolečine v levi nogi, postavljena mi je bila diagnoza lumboishialgija. (rtg bp, na mri še čakam).3x sem dobil že im injekcije ketonala in deksametazona ki so kratkotrajno pomagale. Stanje se počasi izboljšuje, opažam da mi hude bolečine zelo omili Nalgesin 550 mg. Zavedam se da zdravila zaradi stranskih učinkov ne smem predolgo uporabljati. Prvič so mi na urgenci predpisali tudi Controloc 20 mg ob morebitni daljši uporabi NSAID. Vem da je to vprašanje na mestu za osebnega zdravnika pa vendarle vprašam še tu. Nalgesin zdaj jemljem 3 dni (1 le včasih 2 na dan), zanima me po kolikem času bi moral začeti jemati zaščito za želodec Controloc saj imam zaradi po 14 dnevih neizogibne vrnitve na delo namen vsaj še nekaj časa z Nalgesinom lajšati bolečino?

podatki: 187cm, 100 kg, drugače zdrav, RR 135/80, brez alergij, nekadilec.

Spoštovani!

Priporočam ,da jemljete že od začetka. če nimate, si v lekrani kupite nolpazo. lažje je preprečiti vnejte želodčen sluznice, kot pa ga kasneje zdraviti. Pmetneje je jemati nalgesin po lastni potrebi, kot pa dobivati injekcije, ki imajo enako negativen vpliv na želodec.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravjeni.

V celi levi nogi čutim pritisk če imam nogo nekaj minut čisto pri miru. takrat jo stresem in je nekaj minut vredu. Ta občutek pritiska pa traja že kar nekaj mesecev. In pa imam občutek da imam zelo vroča stopala vendaar ko jih otipam so čisto mrzla.

Prosim za nasvet kako si lahko pomagam

Spoštovani!

Glede na skromen opis lahko rečem le, da bi na prvo žogo lahko šlo za išijaz, tj. draženje živca v nogi. Ponavadi boli tudi v križu. Ob priložnosti se posvetujte z vašim zdravnikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

spoštovani,
danes so se mi nenadoma pojaavile zelo hude bolečine v desni nogi. točna lokacija je na zunanjem robu stopala med peto in prsti (bliše peti), bolečine pa sevajo vse do prestov in v meča, tako da me boli noga tudi od pete navzgor. Bolečina je huda, saj ne morem niti normalno sstopiti na nogo. Takšna bolečina, le veliko milejša, se je pojavila pred cca. dvema tednoma, a sem tedej menila, da sem bila neprimerno obuta. Sedaj pa nisem nosila nikakšnih čevljev, le superge in copate, tudi telovadila nisem, ne tekla ali veliko hodila. bolečina se je pojavila iznenada danes dopodne in se stopnjuje. zelo me je strah, ali morda ne gre za trombozo ali kaj podobnega. sem namreč v tujini in obisk zdravnika ni tako enostaven. Vnaprej se zahvaljujem za odgovor, hvala in lep dan,
Minka

Spoštovani!

Lahko bi šlo za blag išiaz, tj. bolečino zaradi pritiska na živec nekje ob hrbtenici. Pogosto ob tem boli tudi hrbet. Pogosto se popravi samo od sebe. Včasih ja za olajšanje potrebno jemati zravila proti bolečinam. Pomagajo vaje za ledveno hrbtenico. Seveda, če je to to. Če bi bila bolečina omejena le na stopalo, bi lahko šlo tudi za vnetje kit na stopalu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni.
stara sem 19 let že kar nekaj časa imam bolečine v levi roki in levi nogi ( natančneje v mečih ). sem že obiskala zdravnika vendar je rekel da z menoj ni nič narobe. vendar je zadnje čase slabše, ko se pojavi bolečina nikakor ne izgine, postanem vsa nervozna. bolečina je vedno na istem mestu in se ne pojavlja nikjer drugje. prosim vas za vaše mnenje.

Spoštovani!

Na podlagi tega težko povem kaj oprijemljivega. Kako veliko je področje bolečine? Ali boli tudi vrat? Ali ste imeli kdaj pormetno nezgodo, ali drugo poškodbo, ki bi lahko poškodovala tudi hrbtenjačo – lahko tudi udarec, ali nenaden gib?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni.
področje bolečine ni veliko, v premeru 3-4 cm. kot sem omenila, me boli samo roka in v nogi. bolečina se ne pojavlja nikjer drugje, tudi v vratu ne. nikoli nisem bila v prometni nesreči, ali v kakršni koli drugi nezgodi, kar bi mogoče lahko to povzročilo. v nogi je bolečina nekje prb. 15 cm od gležnja, v roki pa nekje 5 cm od zapestja.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni.
Punca ima zadnje dni velike probleme z levo nogo. Tekom dneva je vse vredu, pozno popoldne ali pa zvecer pa se ji v levi nogi (prakticno po celi nogi) pojavi bolecina, za katero pravi da je neznosna. Poskusal sem ji pomagati s hladilno kremo, a je bolecina le malenkostno popustila. Protibolecinske tablete brez recepta pa ji ne pomagajo.
Bila pa je marca 2013 operirana na kolenu na te isti nogi. Vzrok za operacijo pa so bili okruscki hrustanca v kolenu.
Trenutno je stara 18 let in v teh letih najbrz ni navadno imeti taksne bolecine.
Vnaprej se iskreno zahvaljujem za vsakrsen koristen odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Ce se bolecina razteya od stegna do prstov, ali jo poleg tega celo boli v krizu, potem gre za isijaz, tj. pritisk na zivec nekje v hrbtenici. Navadno gre za trgajoco bolecino. Poleg lekadola naj poskusi se kaksen nesteroidni antirevmatik, ki se ga tudi dobi brez recepta, sicer pa bo morala slej ko prej obiskati zdravnika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

včeraj sem letel normalno in nanadoma me 10cm dol od kolena začne boleti noga v mišici bolečina je velika nemorem normalno stopiti na nogo star sem 14 let

New Report

Close