Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nepojasnjene bolečine

Nepojasnjene bolečine

Cenjeni!

Na Vas se obračam in Vas naprošam za pomoč v zvezi z zdravstvenim stanjem našega družinskega prijatelja.
Gospod ima 61 let in je sladkorni bolnik(tip 2). Po poklicu je natakar, opravlja pa še vsa ostala dela v gostilni.
Srečuje se tudi s težkim fizičnim delom.
Pred enim letom je dvignil težko breme in se udaril v predel dimelj.
Od takrat se mu pojavljajo nepojasnjene bolečine in s tem težave, zaenkrat neznanega vzroka.
Boli ga cela leva noga, v predelu kolka, proti dimljam in trebuh nad dimljami.
Na podlagi tega je po nekaj mesecih dobil ambulantno FTH – klasično ift, uz, ukv.
Po končani fizioterapiji bolečine niso prenehale, tako da je ponovil fizioterapijo – obiskoval je bazen.
Čez čas se je bolečina začela širiti po desni nogi, od križa vzdolž desne noge po zadnji strani, ter po sprednji strani v kolk in v dimlje, ter v trebuh nad dimljami.
Izraža da je njegov status po enem letu grozljiv, ima močne bolečine v desni nogi, levi malo manj.
Mišice na hrbtu so trde, napete, prav tako tudi trebušne mišice. Občutljivost na dotik na obeh nogah(sprednja stran mišic nad koleni) je zelo boleča in bolečina se širi do stopal.
Stopala so zelo hladna. V tem letu je tudi precej shujšal.
Opaža da gre zelo težko na blato, pogosto je zaprt, takrat jemlje svečke.
Opravil je pregled pri ortopedu, ki mu je odredil fth in vaje za hrbtenico.
Bil je pri urologu, ki je ugotovil povečano prostato in dobil je antibiotike.
Njegov diabetolog je mnenja, da so njegove težave posledica sladk.bolezni.

Prosim za Vaše mnenje, kaj bi lahko bil vzrok njegovim težavam(nevrološki?) in kaj naj stori.
HVALA!!!

Spoštovani!

Hmm. Ob vseh modrih je težko biti moder. Opis težav spominja na išijaz, tj. bolečine zaradi pritiska na živec. Vsekakor bi bilo smiselno slikati ledveno hrbtenico, morda celo z magnetno resonanco, da bi se izključilo možnost zdrsa medvretenčne ploščice ali kakšne druge okvare hrbtenice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Gospod se je izrazil, da se mu najbrž hrbtenica “seseda”.

Kakšna terapija pride zanj v poštev po Vašem mnenju?

HVALA!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Najprej je potrebno vsaj rentgensko slikanje, da se ugotovi, ali gre za izrastke, posedanje medvretenčnih ploščic ali samih vretenc, ali zgolj za občutek…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Tudi pri meni se nekaj dogaja. Prav iz neznanega vzroka me je en dan bolela leva noga v sklepu – nart, nato pa drugi dan močno še proti dimljam in tako, da nisem mogla skrčiti noge.Imela sem pa tudi mrzlo peto, pa še zeblo me je. To se mi še nikoli ni zgodilo.
Vzela sem aspirin in tableto proti bolečinam, da sem lahko malo zaspala.Ko sem se zbudila, sem šepala na levo nogo, prav tako še sedaj podnevi šepam. Kaj bo pa večer prinesel, bomo pa videli.
Jemljem veliko zdravil: za osteoporozo, krvni pritisk, prekrvavitev, holesterol.
Malo imam tudi probleme z zobmi,ker mi bo vse stare plombice zamenjala, ker so stare čez 50 let in me boli.
Torej prosim, če še meni obrazložite kaj naj napravim, če se morda kakšna dodatna bolezen skriva za tem.
Čakam na prijazen odgovor in Vas lepo pozdravljam!

Ružica

Spoštovani!

Bolečine bi bile sicer lahko oblika išijaza, še posebej, če se bodo težave ponavljale. Sicer pa bi lahko šlo tudi za bolečino mišic in vezi… K vsemu lahko prispeva tudi osteoporoza, a vam natančnega odgovora ne morem dati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close