Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Antibiotiki in alkohol

Antibiotiki in alkohol

Pozdravljeni.
Včeraj sem začel jesti antibiotike Hiconcil 500mg, ker imam nek infekt, kombiniram z Nexium, ki sploh ne vem v kakšno vrsto zdravil sodijo. Sedaj pa antibiotikov je za 10 dni, ker imam dve škatli. Ker imamo pa čez teden dni zabavo, me zanima, kako se obnašajo z alkoholom? Ali je bolje, da jih neham jesti 3 dni prej (se pravi jih jem 1 teden) in ne pojem vseh? Ali jih mogoče tisti dan spustim in pač pijem alkoholm, potem pa nadaljujem naslednji dan?

Hvala za odgovor.

Kaj pa, če bi terapijo izvedli do konca in alkohola ne bi pili, te opcije pa ni? Nexium spada v skupino zaviralcev protonske črpalke in jih verjetno jemljete zaradi težav s kislino, ki jih alkohol zgolj poslabša. Konzumiranje alkohola hkrati z antibiotiki sicer ni prepovedano (razen pri nekaterih antibiotikih), vendar pa vaše zdravstveno stanje zahteva zdravljenje, alkohol pa k temu ne bo pripomogel. Kakšen kozarček za nazdravit si lahko privoščite.

Matjaž

Spoštovani Študen
Če jemlješ antibiotike se morajo antibiotiki redno vse pojesti, če ne lahko pride, do ponovnega infekta. Z antibiotiki in alkoholom se ni za igrati. Vem za enega fanta, ki je jemal antibiotik in je bil na zabavi, ki je pil alkohol in na koncu je pristal v bolnišnici tako, da se ni z tem igrati. Če ti je prej tvoje zdravje, bi zaenkrat to zabavo premaknila za drugič, če ti je pa, do zabave pa rajši ne jemlji antibiotike, ker alkohol in tablete nikoli ne gredo skupaj! Upam, da boš poslušal moje mnenje. Veliko zdravja ti želim
lp,

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Sočasno jemanje antibiotikov in pitje alkohola menda poveča možnost alergičnih reakcij na atnibiotike.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ja res je. imam problem s kislino. Jem tudi Nexium sočasno. Problem je, da sem zelo kašljal, po cel teden pa nič bil prehlajen. nakar je posumila da je problem s kislino in po dveh dneh teh tablet se je stanje umirilo. Ker sem bral v navodilih Hiconcila, da so trije antibiotiki za zelo hude okužbe, sem po 5 dneh kar sam zmanjšal na dve tableti na dan, poleg tega naj bi tudi ledvice zelo trpele. Zanima me, koliko časa antibiotik ostane v telesu? Če jutri, ko je zabava, spijem samo zjutri antibiotik, zvečer je zabava, ga spustim, naslednji dan pa normalno nadaljujem, da pojem ves ta strup do konca.

Me pa tudi skrbi zakaj mi je dala tri tablete na dan, ker piše v navodilih da to se dajo samo v primeru zelo hude okužbe, pa še dala mi je dve škatli, kar je kar 32 tablet.

Hvala za vaš nasvet.

Spoštovani!

V miru jej po tri tablete na dan naprej in spij kakšen kozarček, če ne gre drugače…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ti si legenda!!!!!!!!!!!

Pozdravljeni,
res je legenda! Zelo izobražen in razgledan, tako v splošnem znanju kot na področju medicine. Predvsem pa je ohranil zdravo kmečko pamet!!! Takih osebnosti je zelo malo, zato je izguba še toliko bolj boleča in praznina, ki je z njegovo smrtjo zazijala, toliko večja! S ponosom lahko rečem, da je bil moj vzornik!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Janko je bil moj osebni zdravnik, zaprav družinski. Njegovo nadpovprečno znanje in požrtvovalnost je rešilo mojo mamo pred gotovo smrtjo. Dragi Janko počivaj v miru, večkrat se spomnim nate in na vse dobro kar si storil za nas.

Pozdravljeni,

pred 5 dnevi sem nehala z uporabo antibiotikov. Ali še vedno obstaja kakšna možnost za težave, če spijem alkohol?

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,
zelo malo je zdravil, s katerimi se ne sme alkohola niti poskusiti. 1 merico alkohola, to je 1 dcl vina z ženske, si 5 dni po končani terapiji lahko privoščite. Toliko je namreč varna meja.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Imam eno vprasanje. Vceraj ob 14.00 sem spila zadni antibiotik in zanima me ce lahko danes pijem alkohol ker imam zelo pomembno zabavo ?

Pozdravljeni,
v mejah zdravega uživanja alkohola ni problema, to je za ženske ena merica. Ena merica pa je 1 dcl vina!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close