Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina v rebrih pod desno dojko

Bolečina v rebrih pod desno dojko

Pozdravljeni!

Opažam, da me že 3 tedne po malem spremlja bolečina v rebrih- začelo se je na desni strani telesa na rebrih ob desni dojki (oz. ob strani telesa- 10cm pod pazduho- med sprednjim in zadnjim delom trupa), nato je tam po kakih 10 dneh bolečina popustila in se preselila v kosti takoj pod desno dojko. Ko tipam, ne zatipam nič posebnega ali drugačnega, kot je na levi strani. Tudi na videz ni sprememb, le bolijo me te kosti – rebra (?).
Vmes so me par dni bolele rebrne kosti na obeh straneh pod obema dojkama oz. nižje- tam, ko rebra zavijeta vsaka na svojo stran. Zdaj bolečina ostaja le v rebrih- kosteh pod desno dojko, samo tu. V mirovanju bolečine ne čutim, mogoče me na trenutke v tem predelu “zaskeli” (+ občutek, kot bi imela ta predel bolj topel od znotraj), boli me na otip teh kosti – reber (so to sploh kosti?), če močno vdihnem in če zakašljam. Bolečina je bolj izrazita, če ležim (ko npr. leže zakašljam čutim bolečino bolj, kot ob kašljanju stoje) in ob vstajanju, ko imam ta del napet.

Bolečina je v tem času za kak dan že izginila, a se je spet pojavila. Počutje je bp, kašljam ne, imam pa že nekaj časa rahlo (res rahlo) povečano levo vratno bezgavko- ne boli niti na dotik niti v žrelu ali da bi me kakorkoli ovirala. Le opazila sem, da je leva rahlo povečana od desne. Je to lahko kako povezano?

In le še nekaj- včeraj sem pred tuširanjem na modrčku opazila mokro, mastno (madeža se nista posušila in izginila) sled na obeh straneh prsnih bradavic. Sicer sem ta dan dobila tudi menstruacijo, a mogoče so stvari povezane. (?)
Stara sem 29.

Kak nasvet?

Hvala in lep dan!

Spoštovani!

Bolečina prsnega koša je verjetno zaradi vnetja mišic zaradi, kdo ve katerega razloga. Sčasoma bodo same od sebe minile.

Izcedek iz bradavic je verjetno povezan s ciklusom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni

Oglašam se spet po enem mesecu.
Par dni nazaj sem zbolela, imam povišano temperaturo (38), vneto grlo, boli me glava. Zaenkrat sem doma, počivam, če ne bo boljše, bom šla k zdravniku.

Na desni strani reber pod dojko in ob dojki (ob strani telesa- cca 10, 15cm pod pazduho) je še vedno prisotna rahla bolečina. Na dotik me ne boli, v mirovanju tudi ne, sprememb na videz ni videti, če primerjam z levo stranjo, boli me od znotraj.. So to sploh rebra ali je kaj drugega? Je to lahko vezano na kak organ? Če ja, kateri?
Včeraj, ko sem močno kihnila, pa mi je v tem predelu kot da nekaj počilo, se premaknilo. Kot, da bi mi preskočila ena kost. Je kar močno zabolelo, bolečino sem čutila tudi na hrbtu na desni strani (približno tam, kjer se zapira modrček).
Kaj bi to lahko bilo?
Premikam se brez težav, boli me le ob kašljanju ali ko se hitro dvigujem s postelje in napnem te mišice..

Kaj bi to lahko bilo?

Spoštovani!

Glede na dolgotrajnost težav bi bilo smotrno opraviti rentgensko slikanje prsnega koša, ki bo pokazal ev. sprmembe, ki bi lahko povzročale bolečine. Prav veliko in pogoste niso, a vseeno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni,

stara sem 45 let in sem ze 6 let v menopavzi. imam diagnozirano osteoporozo, jemala sem zdravilo fosavance, zadnjih deset dni pa cutim mocno rebrno bolecino pod spodnjim delom desne dojke. bolecina je mocna tudi na dotik, obstaja pa tudi rahla oteklina rebra pod desno dojko. napora in udarca ni bilo bolečina pa je močna ne glede na to ali mirujem ali se gibljem.
prosim za vaše mnenje.

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Verjtno gre za kosnomišično bolečino azradi kakršnega koli razloga. Zaenkrat si jih lajšajte s kakšnim zdravilom porti bolečinam, po treh tednih pa obiščite zdravnika, če ne bo oblje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni.Imam bolecino na desni strani reber oz mogoce malo pod rebri. Bolecina ni zelo mocna,ce lezim,ce pa zacnem hodit postane zelo mocna z prtiskom na rebra se bolecins malo umiri,ze dva dni je slabo se slabo pocutim,mela sm tut pregled za strtke,ker nism prejemala inekciji po operaciji,a takrat je blo use ok…stara sm 30 ler.zakaj bi to lahk slo? Morm dohtarju?gre lahk za kaki strdek?

.

Spoštovani!

Opis govori za kostno mišično bočečino, ki je lahko nastala zaradi tiščanja na ta del telesa, ponavljajočih se gibov, nenavadnega položaja telesa dlje časa… Zadeva bi se morala umiriti sama od sebe. Lajšate jo lahko s kakšnim zdravilom proti bolečinam.

Strdki se ne kažejo na tak način.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Sam imam zelo podobno težavo, ki me zelo ovira pri mojih aktivnostih!

Torej vse skupaj se je začelo na začetku meseca maja, ko sem v šoli naredil nek čuden gib. Od takrat naprej me spremlja globoka, ostra, pekoča bolečina na levi strani 10 cm pod pazduho, na prehodu med sprednjim in zadnjim delom trupa pri rebrih, ki traja cca 30 sec in nato preneha, dobim občutek, kot da je ta del toplejši (bolečina je res močna in ostra). Obiskal sem zdravnika, bil sem na slikanju pljuč, na krvnih preiskavah, zdravnica me je tudi natančno pregledala, pa vseeno ni ugotovila za kaj bi lahko šlo (pnevmotoraks pa je glede na rentgenske slike izključila), zato mi je predpisala tablete proti vnetju. Stanje se je po mesečnem intezivnem izogibanju športa, ter drugih telesnih aktivnosti izboljšalo, vendar je bolečina še vedno bila prisotna. Nato sem se spet počasi in ”po pameti” začel ukvarjati s športom. Nekaj časa je kazalo da je z bolečino konec, nato pa se je zgodba ponovila. Spet čutim ostro, pekočo in globoko bolečino na istem predelu. Star sem 17 let, intenzivno se ukvarjam z športom (treniram nogomet), ne kadim, visok sem 176cm, tehtam 62kg.
Vsak nasvet bi bil zelo dobrodošel, saj počasi že izgubljam živce.

Lep pozdrav,
Aljaž

Pozdravljeni!
Take bolečine so mišičnoskeletnega izvora in niso nevarne. Ob vztrajanju , kot ste ga opisali, bi po 4 tednih, če tudi tokrat ne bodo bolečine minile, naredili kontrolo pri zdravniku. Večina takih bolečin je posledica preobremenitev, le redko pa drugih na primer vnetnih vzrokov.
Pomagajo počitek in protivnetna protibolečinska zdravila. Katera in trajanje zdravljenja naj vodi zdravnik.

LP, Marija Štefančič Gašperšič, dr. med.

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
Že nekaj mesecev opažam, da se mi ob opravljanju velike potrebe spodnje rebro na levi strani rahlo premakne, oz. samo toliko da čutim nek rahel premik, pok. Kak teden me bolijo spodnja rebra na levi in desni strani, res pa je da sem prebolevala črevesno okužbo. To s tem “pokajočim” rebrom se mi nadaljuje, opažam tudi, da se premik zgodi v zadnjem tednu tudi ko se nagnem naprej in hkrati naprezam. Vesela bom vašega nasveta, hvala.

Pozdravljeni,

verjetno ni nič bolezenskega, pomembno pa je, ali ste stari 20 ali 60 let. Če pokanje in preskakovanje ne mine, pa vseeno svetujem, da vas strokovnjak potipa oz. pregleda.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Stara sem 30 let. Opisane težave se mi še stopnjujejo. Tudi bolečine v spodnjih levih in desnih rebrih pa tudi pod rebri in pokanje prav tako. Ali bi bilo vse to lahko vzrok v želodcu in prebavilih? Ta teden sem naročena k pulmologu, ali je smiselno, da tudi njemu omenim svoj problem?

Že dlje časa imam problem tudi z občasnim tiščanjem v prsih ter oteženim dihanjem/ zadihanostjo. Pojavljajo se tudi bolečine v prsih/ hrbtu. Skoraj ves čas občasno pokašljujem in tudi izločam sluz. Najprej smo sumili na GERB, zdravila mi niso pomagala. Tudi vpih za astmo ni pokazal kakih posebnosti. Ali bi bila lahko tu kaka povezava z bolečinami v predelu reber?

RTG hrbtenice je brez problemov. Ali bi bilo smiselno narediti tudi RTG pljuč?

Pozdravljeni,

seveda je potrebno narediti slikanje rtg pc in tudi povejte pulmologu, kakšne težave imate.
Če vam zdravila proti GERB-u niso pomagala, čeprav nimate alarmnih znakov, svetujem narediti tudi gastroskopijo.
Alarmni znaki zgornjih prebavil so hujšanje, bolečine za prsnico pri požiranju, bruhanje in črno blato.
Se pravi, navedite vse težave, ker je anamneza, ki jo poveste, vodilo za usmeritev diagnostike in zdravljenja.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spostovani!
Imam tezavo z ostro, pekoco bolecino na desni strani od zlicke, pod desno.dojko. predel reber. Sem noseca 33t in ce lezim na desni strani dalj casa in se potem premaknen, me zapece v omenjenem predelu. Vcasih tudi, če lezim na hrbtu in se vstanem. Skratka ob premikih zelo zapece ampak ne vedno. To tezavo sem opazila ze pred nosecnostjo, ce sem imela neroden polozaj spanja in sem.se potem na hitro obrnila ali vstala. Za kaj bi lahko slo? Kila je lahko v tem predelu?

Pozdravljeni,
predvsem meslim, da ne gre za nič nevarnega. Želodčna kila ne dela takih težav. Imeli bi težave bolj navzgor, peklo bi vas za prsnico zaradi draženja požiralnika. Mislim, da gre za draženje interkostalnega živca. Pomaga izogibati se položaju, ki težave sproži. Če je preveč zoprno, se posvetujte še s svojim ginekologom, kaj svetuje še dodatni narediti za lajšanje težav. Lahko vprašate na istem forumu.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Lep pozdrav.

Stara sem 23 let in že 1 mesec čutim bolečino na levi strani prstnega koša. Bolečina pride in mine sama od sebe, a je to vse povezan z kostno misično bolečino?
Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

najverjetneje da. Poskusite delati vaje tipa pilates, joga ali kaj podobnega. Sčasoma pomaga.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Ze od septembra imam bolecine v prsnem kosu, v kosteh med prsmi, na levi strani ob dojki, nekje v notranjosti dojke, celotni levi roki, predvsem v komolcu in nad njim do rame.
Najbolj me boli pod levo dojko in ob strani le-te, pece in ob tem se zelo prestrasim. Bolecina je vedno hujsa in res ze neznosna. Ne morem opravljati dela v sluzbi ker vcasih nimam obcutka v levi roki, tako tisci v prsih, da mislim da me bo infarkt. Vlece me skupaj in otezi se mi dihanje.
Bila na slikanju rtg vratnega in prsnega dela hrbtenice, pise da ni nic posebnega, tako pravi tudi ortoped, za en mesec imam kontrolo pri njem.
Bolecina je pekoca, jemlje mi dih, vcasih imam obcutek da ne morem dihati. Bila sem tudi na slikanju pljuc, vse ok, prav tako uz dojk. Bolecina je mocna, traja ze 5 mesecev in ne poneha, vedno hujsa. Obcasno cutim bolecine tudi v levi lopatici, kot nekaksno scemenje. Zadnje dni pa se mi pojavlja tudi pikajoca bolecina v levem zapestju, kot da bi me nekdo pikal s steklom. Naprimer: med pometanjem me tako pika v zapestju, da se mi zdi kot bi mi rezalo zile. Bolecina se prenasa tudi ze na desno stran nad dojkama. Vcasih ce se dotaknen kosti med prsmi, direktno cutim da boli sama kost. Bolecina je pekoca, strah me je ze kaj se z mano dogaja. Tudi v vratu me zateguje, vcasih dobim obcutek tezkega poziranja, na obeh straneh.
A gre za vklesceni zivec? Kaj se dogaja? Boli tudi med pocitkom. Res ne vem vec kaj naj storim.
Prav tako me skoraj vsakodnevno mucijo glavoboli v obeh sencah. Je to povezano z to bolecino?
Prosim svetujte mi, katere preiskave naj se opravim in kako bi najlazje ugotovili za kaj gre.
Ze vnaprej hvala za vas cas in odgovor. Kakrsen koli bo, ga bom zelo vesela.

New Report

Close