Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine in mravljinci v desni roki

Bolečine in mravljinci v desni roki

Pozdravljeni,
tako kot sem napisla imam mravljinčasto desno roko. To se pojavlja že kar nekaj časa (6 mesecev), v zdanjem tednu pa se poleg tega pojavlja še močna bolečina. Vsako noč. Začelo se je tako, da sta me bolela sredinec in prstanec no in iz dneva v dan se bolečina stopnjuje in širi. Običajno je zadostovalo, da sem roko premasirala, sedaj pa ne pomaga nič več. Danes se sedaj čutim bolečino, ki očitno ne misli izginit. Nikoli nisem imela poškodb na roki. Ne jemljem nobenih zdravila ali drugih substanc. Morda vse skupaj povezujem s svojim delom, ki pa je seveda glede gibov vsak dan enako. Zanima me kaj lahko naredim sama, da bi bilo bolje oz. da se rešim teh bolečin.
Hvala in lepo pozdravljeni
Maja

Spoštovani!

To kaže na utesnitev medianega živca v zapestju. Opraviti bi bilo smiselno EMG preiskavo, ki pokaže, na katerem mestu gre za utesnitev.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam podoben problem.Že skoraj en mesec me boli desna roka od komolca navzdol ter v prstih čutim mravljince in podoben občutek kot da bi prsti natekli.Kot da bi imela slabo prekrvavitev.To se mi dogaja samo ponoči čez dan ni bolečin.Včasih mi ponoči pomaga malo masiranja ali če mi roka visi navzdol z roba postelje.Stara sem 24 let in sem pred kratkim imela težave z želodcem,šla k svojemu zdravniku kjer so mi vzeli kri in ugotovili da imam bakterijo.Dobila sem tablete Efloran 400mg,Ospamox 1000mg in Emozul 40mg..Jaz sem posumila da so za bolečine kriva zdravila ker se je to začelo drugi ali tretji dan po jemanju.Ampak sedaj jih že 10 dni ne jem več pa je bolečina ponoči še vedno prisotna ampak za polovico manj kot med jemanjem zdravil.ali bi bilo možno da so mi zdravila pustila kakšne posledice ker so bili navedeni stranski učinki dokaj resni med njim sem našla tudi mravljinčenje in otekanje ampak je blo navedeno samo za sklepe na nogi.Probala sem uzeti tudi tableto proti bolečinam in ni nič pomagala.
Že v naprej se vam lepo zahvaljujem! Lep pozdrav!

Liljana

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Zaradi zdravil skoraj ni mogoče, da b bilo. Prej zaradi nepravilnega položaja vatu med spanjem, in zaradi tega pritiska na živec, ali drugega razloga pritiska na živce. Kateri prsti so mravljinčasti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najbolj mravljinčasta sta sredinec in prstanec,tudi čez dan čutim rahle mravljince čisto pri vrhu prsta..
Zdravnica mi je dala napotnico za ortopeda. Zanima me, če si lahko tudi sama kako pomagam, tablete proti bolečinam ne pomagjo..imam pa Naklofen SR 100.

Lep pozdrav!

Liljana

Spoštovani!

Najbolje bi bilo, če bi opravili elektromiografski (EMG) pregled roke, ki bi pokazal, na kateri ravni je prizadet živec. Na podlagi povedanega kaže na utesnitev v zapestju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni, že vnaprej se vam opravičujem, če bo moje vprasanje malo daljše.
Namreč že nekaj časa (skoraj eno leto) so se m pričele bolčine v desni roki. Kmalu se je to razširilo tudi v levo roko. Pekoča bolečina.je zadnje čase prisotna tudi v desni rami. Opravila sem emg, kjer po besedah zdravnice ni nič posebnega. Slikala sem vratno hrbtenico, kjer tudi ni nič posebnega. Ortoped me je na hitro odslovil kot da mi nič ni. Bolečine so vsak dan hujše, sploh v desni roki. Ponoči komaj zaspim saj bolečina narašča. Naj še omenim, da imam občutek oteklih in omrtvičenih prstov ozirome cele dlani. Že vnaprej se Vam zahvaljujem za Vaš odgovor. Lp sabina

Pozdravljeni,
s preiskavami so izključili napredovala stanja kot je utesnitev živca na zapestju, v rami, izrastke na hrbtenici in druge spremembe. Največkrat take težave pomenijo preobremenitev in zategnjenost mišoc. Redno izvajajte terapevtske vaje za vrat, ramenski obroč, pojdite na masažo. Zdravnik vas lahko napoti na fizioterapijo, a je zelo dolga čakalna doba. Morda rabite tudi za nekaj časa razbremenitev, če delate v prisilni drži in veliko z rokami. Vse skupaj bo pomagalo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close