Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v spodnjem delu trebuha

bolečine v spodnjem delu trebuha

Spoštovani!
Obračam se na Vas in Vas prosim za mnenje. Več kot mesec dni me že boli v spodnjem delu trebuha. Bolečine so stalne, včasih pa čutim kot bi valovale. Bila sem pri ginekologu, na uz, pri pregledu me je bolelo, ko je pritisnil na del, kjer sem imela maternični vrat in tudi jajčniki so me boleli. Čutim jih ( bolečine) globoko v nožnici, se pravi na koncu in na obeh straneh. Uz je pokazal cisto, ki je zrasla iz 26 mm na 30 mm (v enem mesecu). Ali ta cista ni razlog za bolečine? Prebava je v redu, nimam niti bolečin v hrbtenici, edino v križu me boli. Kolikor pa mi je znano, da so bolečine v križu lahko tudi ginekološkega izvora. Na rodilih sem imela številne operacije, saj so mi izrezali že skoraj vse: jajcevode, maternico, maternični vrat, ugotovili so mi endometriozo. Stara sem 45 let. Sedaj pa me zanima, kaj je lahko še vzrok bolečinam v spodnjem delu trebuha? Dvakrat sem bila že na uz trebuha, pa so me obakrat poslali h ginekologu, sedaj pa so me poslali k splošnemu zdravniku. Glede na bolečine, ki so omejene lokalno, torej križ in spodnji del, smatram, da je to izključno ginekološka zadeva. In seveda, ker nimam težav s črevesjem, prebava je v redu, bolečin v ledvenem predelu nimam. Bolečine so izrazitejše po spolnih odnosih in še nedolgo tega, da odnosov sploh nisem mogla dokončati, bilo je zelo boleče. Torej, kaj v spodnjem delu trebuha je še vzrok tem bolečinam? Ali je smiselno it na uz celega trebuha in kje ga opravljajo na napotnico, da ne bi plačevala. Imam pa še eno težavo, gre namreč za urinsko inkotinenco, omenila sem ginekologu, pa je rekel, da to je tudi posledica, ker sem imela številne operacije in carski rez. Sedaj uporabljam kar vložke, in poskušam it na vodo čimprej, a se zgodi, da mi uhaja, ko kašljam, kiham in to ne po kapljicah.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani!

Imate pa res kopico posegov za sabo. Kaj uporabnega vam ne znam svetovati. Bolečine so lahko tudi posledica sprememb na ledveni hrbtenici in pritiska na živce in ne samo obratno, kot domnevate sami. Katera zdravila pa vam kolikor toliko učinkovito pomagajo? Pri inkontinenci bi vam mogoče pomagala operacija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Na koga naj se še obrnem, razen na ginekologa? Ali je po vašem mnenju možno, da gre lahko za endometriozo tudi tam? Znano mi je, da se endometrioza lahko pojavi tudi drugje v telesu in ne samo v trebušni votlini? Za kakšne spremembe lahko gre? Dobila sem še eno mnenje ginekologa, ki pa predlaga laparokoskopijo. Glede zdravil pa je tako, da mi trenutno ne pomaga kaj veliko naprosin, ne naklofen. Po obeh sem opazila podočnjake in otekle oči, zdaj pa ne vem, ali je to povezano s tem. Se pa zgodi, da me kakšen dan ne boli pretirano, se pravi da so bolečine znosne, naslednji dan pa je dosti huje in poleg službe ne morem nič delati. Dogaja se tudi to, da so bolečine zgolj na levi strani, kjer imam cisto in sicer se pojavljajo v valovih, nenadno, in sem v četrtek dobila tak napad med vožnjo, danes pa proti koncu službe.Stara sem 45 let in sem mislila, da prihajam v meno, pa so mi rekli, da jajčniki delujejo. Če bom šla na pregled k splošnemu zdravniku, me bo le ta verjetno poslal nazaj h ginekologu. Do sedaj sem imela mogoče le 2 x vnetje mehurja, vse ostalo pa je bilo ginekološko.
Vse te težave se mi pojavljajo zdaj že dober mesec in pol, in sem bila najprej pri splošnemu zdravniku, ki je na podlagi izvidov krvi ugotovil vnetje. Izključil je vnetje slepiča in mehurja, ledvic. Potem so potrdili pelvično vnetje, amoksiklav pa sem po mnenju ginekologa nehala jest, ker ni prinesel željenih rezultatov.
Te bolečine se stopnjujejo in zgleda kot bi mi nekdo stiskal, pa spustil in spet stiskal. To traja cel popoldan, ali le del dneva.
Hvala Vam za tako hiter odgovor.
Lepo Vas pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Kako ste rešili probleme? Sam vam ne vem svetovati nič uporabnega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Bila sem pri splošnem, ki mi je dal napotnico za rtg hrbtenice, poleg tega mi je priporočil še uz trebuha. Sedaj jem naprosin, pa se mi zdi, da mi pomaga, ali pa sem se navadila na te bolečine. Je pa res, da sem zelo utrujena.
Čakam na datum za rtg hrbtenice, potem pa bomo naprej reševali zadeve. 3.5. pa imam kontrolni pregled pri ginekologu.
Lepo Vas pozdravljam.
Hvala za odgovore.

Spoštovani!

Upam na uspešno rešitev problemov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Težavam ni videti konca, do slikanja hrbtenice pa tudi še nisem prišla. Me pa zanima, ali mi pripada potrdilo o tem, da ne smem dvigovati več kot 5 kg zaradi vseh teh težav: cista na jajčnikih, bolečine v njih, odstranjena maternica, jajcevodi in maternični vrat, več operacij na rodilih, posledično pa se mi pojavlja pri kihanju in kašljanju urinska inkotinenca. Namreč do sedaj v službi nisem potrebovala nikakršnega potrdila. Sedaj pa ga potrebujem, ker bi morala dvigovati bremena težja od 5 kg, saj delo na blagajni zame ne pride v poštev. Pri delu na blagajni je potrebno dvigniti in prestaviti veliko štek mleka, pijače in še drugih takih stvari. Bojim pa se, da tega ne bom mogla opravljati, saj me že pri najmanjši obremenitvi začnejo boleti jajčniki.
Kdo mi to napiše, v torek imam namreč pregled pri ginekologu zaradi ciste na jajčniku. Lahko rečem ginekologu, ali moram v Ljubljano na kliniko za to potdilo? Je možno, da mi pripada kakšna invalidnost zaradi odstranjenih rodil, vsa rodila so mi odstranili pred 45 leti, razen materničnega vratu, ki je bil odstranjen lansko leto, par dni po dopolnjenem 45. rojstnim dnevom. Ostali so mi samo še jajčniki.

Hvala Vam za Vaš čas.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani!

O ev. potrdilu se pogovorite z vašim zdravnikom, ki bo na podlagi izvidov presodil, če ga lahko izda. Tako potrdilo za delodajalca ni obvezujoče. Če pa govorijo izvidi v prid tega, da dlje časa ne boste smeli dvigovati več kot 5 kg, naj vas napoti na pregled in oceno invalidske komisije.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

vsako jutro zgodaj sem p mesecev hodila 7 km. dostikrat tudi izmenoma z hojo tekla. neko jutro pa sem komaj stopila na noge saj so se hude bolečine pojavile naenkrat po vsej spodnji dolžini trebuha. dva dni sem komaj prehodila km, potem je bilo malo bolje, tako da prehodim bolj počasi približno 2 km po dvakrat na dan. so stalne bolećine, le da malo pojenjajo in se zopet pojavijo. ko grem k počitku zvečer je bolečina prisotna še nekaj ur. proti jutru popolnoma preneha ta bolečina, dokler ne stopim na noge. občutim bolečine tudi po sprednjem delu obeh jajčnikov. če se potipam neobčutim nobenih bolečin in nobene spremembe. prebrača sem, da če se začnejo bolečine v spodnjem delu trebuha je lahko preplah za trebušno slinavko – začetek raka. apetit imam. ali sem si nategnila vezi in me bolijo mišice. kaj storiti? hvala za vaš odgovor in lp od marije iz ljubljane

Spoštovani!

Gre za precej nenavaden opis. Ker gre za bolečine v trebuhu, ki se pojavljajo netipično in ne ponehajo, bi bilo najbolje, da greste na pregled k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

lep pozdrava
pred 10 dnevi so mi vzeli tkivlu iz vratu maternice za preiskavo, Krvavela sem teden dni,skozi pa me spremlja topa bolečina v spodnjem delu, trebuha, in to vedno močnejša.
Zanima me ali je to od posega in kako dolgo lahko traja.N ašli so mi tudi 3cm cisto na jajčniku.Ali naj vseeno obiščem ginekologa, stara sem 48 let sicer kar zdrava.

Hvala za vašo pomoč

Spoštovani!

Po tistem posegu ne morete imeti bolečin, katerim je treba vzrok poiskati drugje – vnetje jajcevodov?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani, iz osebne izkusnje bi vam priporocala rmanov caj (dve skodelici na dan).
Po mesecu dni sem si odpravila 7cm veliko cisto na jajcniku in tudi bolecine so v nekaj dneh
povsem izginile. Vse dobro!

New Report

Close