Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina alergija na primotren

alergija na primotren

ali je možno, da se alergija na primotren pojavi šele po enem tednu jemanja? kako ponavadi alergija na to zdravilo izgleda? Hvala in lp

Spoštovani!

Lahko. Najpogosteje kot droben rdečkast izpuščaj.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

mi smo fasali koprivnico… hudo!!! po jemanju primotrena!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Prekinete in zamenjate za drugo zdravilo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Tudi moja mama je po Primotrenu (jemanje zaradi Uroinfekta) fasala hudo alergično reakcijo – koprivnico da te kap.

Koliko časa se ta hudič sedaj zdravi? Je tako boga mati, da je kaj. Pomagamo ji z obhladki, jemlje Claritin 2x na dan. Včeraj je pri zdravniku dobila še eno inekcijo ne vem česa, ki je zadevo za kratek čas celo malo omilil.

Hvala za vsak odgovor.

lp, D.

Spoštovani!

Dokler se zdravilo v celoti ne izloči, kar lahko traja tudi 7-10 dni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala g. Janko Kersnik.

lp, D.

Meni se alergija na Primotren pojavi v obliki zatekanja grla, jezika, ustnic, polek tega pa izpuščaji po celotnem telesu, koža ob dotiku peče ter seveda vročina…

Me pa zanima, ali je za zdravljenje vnetja mehurja še katero drugo zdravilo, ki ne vsebuje enakih kemikalij kot Primotren? Torej, kaj lahko jemljem namesto Primotrena?

Spoštovani!

dobi, dobi: norfloksacin, ciprofloksacin, amoksicilin…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni!

Tudi jaz imam neko malo vprašanje…včeraj sem bila pri zdravniku ker imam bakterijsko vnetje mehurja in ledvic…predpisan je antibiotik primotren in po včerajšnem prvem zaužitju ob 22h se mi je začelo močno vrteti…malo me srbi koža na hrbtu ampak ne vidim kakšnih izpuščajev me pa zelo skrbi kako bo ker vidim kaj vse opisujejo ljudje…jemati jih moram še 4 dni in sicer po dve tableti…mislite da bo vse vredu ali naj zaradi vrtoglavice raje preneham jemati…lp in hvala

Spoštovani!

Oprostite, ker ste morali čakati tako dolgo. Ali se je problem uspešno rešil.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

jaz sem jemala Primotren tablete zaradi vnetega mehurja. Že po parih tabletih sem se slabo počutila, utrujenost, slabo počutje, mrzlica. Sem mislila da so simptomi posledica vnetja. Ker prvi cikel jemanja tablet še ni pozdravil vnetja, sem dobila antibiotike še za en cikel. Takoj že po prvem tabletu so mi zatekle oči in nasploh obraz, dobila pa sem tudi rdeče izpuščaje, predvsem po rokah. Takoj sem prenehala z jemanjem, pri zdravniku sem dobila claritin tablete in po parih dneh se je stanje umirilo. Nato mi je zdravnik predpisal antibiotik amoksiklav, ki pa je pozdravili vnetje.

Zanima me katera substanca v primotren tabletih ponavadi izzove alergijsko reakcijo?

Hvala in Lp

Spoštovani!

Praviloma sulfonamid.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

po enem tednu jemanja primotrena zaradi vnetja mehurja, so se mi na obeh dlaneh pojavili drobni izpuščajčki kot drobne drobne pikice in koža je pordela , topla in srbeča. Prizadet je le ta del, to je na desni strani dlani takoj ob zapestju, malo više. Ali je za tak tip alergije značilno tudi srbenje ali samo rdeča koža? Od strani izgleda, kot da bi se mi celo malo luščila kože, take mini drobne bele pikice vidim, čeprav ni zelo opazno.

Ker imam tudi alergijo na trave in pelode me skrbi, če ne gre za alergijo na seno, ki ga dajem morskemu prašičku ? Pomislila sem tudi že na miksrosporijo ? Kaj menite o vsem skupaj ?

Hvala in lp,
mp

Spoštovani!

Lahko gre za alergijo na sestavine primotrena, zato ob naslednjem predpisu antibiotika vnaprej opozorite zdravnika na možnost, da ste imeli tokrat alergično reakcijo. Seveda bi bilo potrebno za potrditev opraviti testiranje na ustreznem pulmološko-alergološkem oddelku.

Kontaktna alergija se pojavlja samo na mestih, kjer pridemo v stik z alergogeno snovjo – senom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pred skoraj 20 leti v starosti 14 let sem prebolela Stevens-Johnsonov sindrom – huda alergijska reakcija (vzroka le-tega s krvnimi ni drugimi preskavami niso ugovili), sedaj imam problem pri predpisu antibotika zaradi ukužbe sečnih poti, kaj svetujete? zdravnica mi je kljub da sem jo opozorila predpisala antibotik Primotren 80mg/400mg, a v navodilih jemanja tega antibotika aboslutno piše da če si kadarkoli imel kako hudo alergijsko reakcijo le -tega ne smeš jemati.. kaj je za storiti? kaj svetujete?

Pozdravljeni,
pri idiopatičnem alergijskem odgovoru ni nobeno zdravilo kontraindicirano v celoti, razen tistega, ki je tak odgovor povzročilo. Kar koli jemljete, lahko sproži ponovno alergijsko reakcijo. Svetujem ob najmanjšem sumu, da se kaj pojavlja, zdravilo prenehati in poiskati zdravniško pomoč. Tako je svetovano tudi v navodilu za uporabo Primotrena. Če pa bi imeli SJS dokazano po Primotrenu, ga ne bi smeli nikoli več jemati.
Če gre pri vas za okužbo, ki zahteva antibiotično zdravljenje, vam svetujem upoštevati navodila zdravnika.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close