Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Izpuščaji na penisu

Izpuščaji na penisu

Pozdravljeni!

Na glavici penisa in na notranji strani kožice se se mi pojavile bele lise (fleki) ter na kožici dodatno še en izpuščaj, ki izgleda kot da je v njem tekočina (podobno kot pri opeklinah).
Na dotik je boleče (rahlo), dotik povzroča predvsem neprijetnen občutek.
Celotna glavica penisa je dodatno rahlo pordela.

Preden se je tako stanje vzpostavilo, me je glavica močno bolela in bila na dotik toplejša kot navadno. Tudi na odvajanje vode sem v tem času hodil pogosteje. To stanje je trajalo eno popoldne.

En dan pred začetkom težave sem bil zaradi neke druge stvari pri zdravniku, kjer je bil hemogram b.p., s tem, da je bila vrednost MCHC rahlo pod mejo.

Star sem 24 let, ker je punca zdoma, spolnih odnosev že cca. 1 mesec nimam (ona nima nobenih težav), partnerjev pa nihče od naju že nekaj časa ni menjal že dolgo.

Imate morda kakšno idejo, kakšna težava bi se za opisanimi simptomi lahko skrivala in kakšno zdravljenje predlagate.

Hvala in LP

Spoštovani!

Skoraj zagotov gre za glivice. Kupite si canesten mazilo v lekarni, ali pa se oglasite pri zdravniku.

Lep pozdrav iz Švice!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za hiter odgovor.
Za začetek bom poskusil s canestenom, v primeru dodatnih težav se bom obrnil na svojega zdravnika.
Mimogrede še vprašam, kaj se lahko zgodi, če glivic ne zdravim. Danes je namreč tretji dan od vzpostavitve stanja, pa je možno opaziti znatno izboljšanje stanja, čeprav brez zdravljenja.
Zanima me, če se okužba lahko prenaša in če je v času težav priporočljiva dodatna pozornost pri higieni (intenzivnejše umivanje in razkuževanje rok ter razkuževanje površin, ki se jih pogosteje dotika)

Lep pozdrav v Švico!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Pogosto minejo tudi same od sebe – bolej rečeno infekcija se umiri, kajti glivice imamo tako ali tako stalno na koži in sluznicah, le da ne povzročajo bolezni.

Lep pozdrav iz Švice!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Sam imam prav tako težave s podobnimi izpuščaji, na začetku je bil je eden izpuščaj nato se jih se pojavilo kar nekaj…. Izpuščaji niso na dotik boleči in ne srbijo….kot da bi se rodil z njimi – me ne ovirajo. Ukrepal še nisem, ker sem mislil, da bodo izginili sami od sebe… Sedaj me je pa že malo strah, ker se izpuščaji po domače povedano “razmnožujejo”. Nevem kaj storiti? Malo me je “sram”, da bi se s tem zglasil pri svoji osebni zdravnici….

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Kupite si canesten mazilo v lekarni in v treh tednih bi se moralo stanje umiriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

jas pa dobim tri dni po spolnih odnoosih rdeče ispuščaje me ne serbijo ne peča ko uruniram po cirka 5-7 dni pa izgine.in se spet pojavi tretji dan po odnosih.kaj naj naredim

Spoštovani!

Očitno drgnjenje in stik z izločki partnerke oslabi lokalno obrambo in dobite glivični izpuščaj. Poskusite s canestenom, ki ga lahko kupite v lekarni. Če ne bo učinka, se ogalsite pri zdravniku..

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

imam neke izpuščaje po celi koži penisa in po modih. izpuščaji so majhni in izgledajo podobno kot črne pike po obrazu, nekatere se dajo iztisniti in iz njih pride tak bel trdi gnoj, nekatere pa ne…
izpuščaji ne srbijo.. imam jih pa že kar precej dolgo, ampak me sram it k zdravniku.

hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

To so manjše zamašene lojnice in jih kar pustite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

najprej hvala za hiter odgovor.

Ali ne obstaja nikakršne rešitve za ta problem? Ker mam te izpuščaje že več kot 1 leto pa se stanje ni nič poboljšalo…
Kaj lahko naredim da bodi izginile ?

hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Če si prav predstavljam, za kaj gre, potem ni kaj ukreniti. Sicer pa se oglasite pri zdravniku, da pogleda.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Že en mesec je odkar se mi pojavlja suha koža na penisu, ki mi ob uriniranju poči.Nato se pojavi rdečica,ki me srbi. Od začetka je bil to le manjši izpuščaj,zdaj pa ratuje čedalje večji. Hvaležen bi bil za kakšen nasvet.

hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Poskusite z mastno kremo za kožo, ali pa si kupite canesten mazilo. Če po 10 dneh ne bo spremembe se spet oglasite, ali pojdite k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Že dlje časa imam ispuščaje. Najprej sem dobil enega v popku, nato v spodnjem delu trebuha, sedaj pa imam en ispuščaj še na penisu. Ko sem imel ispuščaj le v popku sem obiskal zdravnika in je rekel da gre samo za glivice in mi predpisal kremo, ki mi sicer ne pomaga. Ispuščaj je svetlo roza barve in me včasih zelo srbi. Najbolj sem zaskrbljen, ker se je pojavil na spolovilu in se bojim kakšne spolne bolezni.

Hvala vnaprej za odgovor in lep pozdrav!

Na penisu imam nekakšne pikice, ki jih je vedno več, občasno tudi srbijo. nevem kaj bi to lahko bilo. Zelo vesel bi bil odgovora.

Spoštovani!

Lahk ogre za rahlo glivično vnetje. Kupite si canesten mazilo v lekarni in psokuste 10 dni z mazanjem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
moj novi partner ima tudi probleme z nekakšnimi izpuščaji. Ima jih po celem telesu ( prvo zledajo, kot neki mozoljčki, vendar napihnjeni, ko z nekakšno vodno tekočino, nato ko si jih skrampa, se spremenijo v prave suhe rane. Enake ima tudi na spolovilu, vendar so eni izpuščaji podobni črnim ogrcem. Na dotik mene osebno to malo moti, ampak na to se bom že navadila.
Sem pa zaskrbljena, da gre za kaj hujšega ali pa, da je to prenosljivo.
Kajti s prejšnjim partnerjem, ki sem ga imela kar desetletje, nikdar nisva imela nikakršnih problemov, razen mogoče kdaj sem imela kako glivično vnetje nožnice, ampak zelo po redko, kaj je kolikor vem normalno.
Lani, ko pa sem partnerja zamenjala, pa se mi vedno po vsakem odnosu pojavi vnetje, zraven tega pa sem še sedaj dobila, podobne izpuščaje, kot on po notranjosti sramnih ustnic, ki me zelo motijo oz. pečejoin bolijo. Bojim se, da gre za kako hujšo bolezen in, da je stvar nalezljiva.
Lepo bi vas prosila za povratno informacijo kaj narediti oz. ali je to lahko nevarno.
Že ko sem imela pogosta vnetja sem vprašala ginekologa ali je mogoče, da sem to dobila od novea partnerja, ampak ta mi je zatrdil, da to ni mogoče.
Jaz pa čedalje bolj dvomim njegovemu odgovoru.

Lepo vas porsim za pomoč, tako za sebe kot za partnerja, kaj lahko naredima, ali je prenosljivo in kako po možnosti to nadležno stvar ozdraviti.
Hvala vam že vnaprej:
lep pozdrav

Spoštovani!

Čisto si ne znam predstavljati teh sprememb. Mogoče gre za manjše tur in bi bilo smotrno jemati kakšen antibiotik, vendar bi bilo najbolje, da to najprej vidi zdravnik, ali pa ga celo pošlje k dermatologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Jaz sem imel podobne težave in sem jih umiril z Zeleno kremo od Foreverja. Simptomi so po petih dneh izginili. Poleg tega sem pa še začel uživati gel Aloe Vere in od takrat se simptomi niso ponovili.

Lep pozdrav in upam da boste rešili težave.

New Report

Close