Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pekoča bolečina v kolenu

Pekoča bolečina v kolenu

Pozdravljeni.

Že par dni čutim v levem kolenu pekočo bolečino, ne v mirovanju ali ko hodim, ampak ko se napr. naslonim na koleno, napr. pokleknem ali popraskam, me zaskeli, na zunaj ni ne modrice, ne rdečice, tudi se ne spomnem, da bi kaj pretiravala s kakšno aktivnostjo. Kaj bi to lahko bilo po vaše?

Spoštovani!

Zelo verejtno gre za vnetje kit. Postopno bi moralo v nekaj denh miniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj bi lahko bilo ? Ko počepnem imam pekočo bolečino v kolenu (zunanjem delu kolena ) Koleno je malo otečeno

Pekoča bolečina na zunanjem delu kolena koleno imam tudi malo otečeno koleno bolečina traja že 14 dni samo na dotik ali ko počepnem l.p. Ksenija

Spoštovani!

Tudi pri vas gre lahko za vnetje kit. Lokalno hladite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Že skoraj 1 teden imam bolečine na desnem zunanjem kolenu. Če se samo malo dotaknem tistega dela na kolenu me pekoče zaboli. Težko se gibljem pr športni vzgoji in če grem na kakšen sprehod mi zunanji del kolena malo zateče. Bi mi lahko povedali kaj bi to bilo?

Hvala za odgovor!

LP, Janja

Spoštovani!

V povezavi s športno vzgojo domnevam, da ste mladi, zato bi bila najverjetnejša diagnoza vnetje kit. Težava bi morala v treh tednih miniti sama od sebe. Proti bolečinam lahko vzamete kakšno zdravilo – npr. lekadol.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni
Mene pa zanima katere tablete bi pomagale za glavobol? Lekadol mi nič ne pomaga. Glavobol pa že imam od februarja. Bila sem pri nevrologu in zdaj čakam na CT glave in nevem kako naj omilim glavobol. Glavobol je najhujši ponoči in ko ležim. Katere tablete za bolečine bi lahko uzela?

Tudi meni Lekadol ne pomaga, Aspirin pa je zelo učinkovit. Poskusite Nalgesin-S (naproksen) ali Bonifen (ibuprofen), ki sta na voljo brez recepta, močnejše analgetike pa dobite le na recept.

Matjaž

Pozdravljeni,

Mene pa zapeče nad gležnjem približno deset cm, na zunanji strani, tudi samo na dotik oz., če potegnem za kožo. Nimam nobene otekline niti rdečine, traja pa že približno mesec dni…Je to tudi vnetje kite?

lp

Spoštovani!

Lahko bi šlo za obliko išijasa, tj. bolečin, ki nastanejo pri pritisku na živec.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Pred parimi mesci se čudno skočila in zapeklo me je samo za trenutek zapeklo na notranji strani levega kolena. Naprej sm še normalno tekla in hodila. Naslednji dan nisem mogla stegniti kolena, čutila sem pritisk v kolenu. Tako me je bolelo še nekaj dni. Čez kakšen teden sem že veselo skakala na okoli, boleleo me je še malo a nič hudega. Potem sem imela kakšen mesec mir, enkrat sem malo čudno sem stopila in me je rahloo zapeklo v kolenu, in zaj me že 2 meseca peče na notranji strani levega kolena. Pri mirovanju, pri teku, hoji …
Gre tukej tudi mogoče za kakšno vnetje al je kaj drugega ?
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor. 10 dni sem bil zaradi dopusta odrezan od spleta.

Lahko je prišlo do raztrganja notranjega meniskusa. Boli na pritisk na sklepno špranjo, na obremenitev kolena in na gibe, kjer bi se notranja sklepna špranja stisnila. Najbolje to pokaže magnetna resonanca kolena.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Stara sem 18 let. Že več kot eno leto čutim ostro pekočo bolečino v levem kolenu, ki se pojavi le na vsake toliko časa, včasih je ne čutim tudi po več tednov. Pojavi se tudi če dalj časa mirujem, mine pa ponavadi po nekaj urah. Zanima me, če mi priporočate obisk pri zdravniku.

Hvala že v naprej.

Spoštovani!

Malo podrobneje opišite lokacijo. kako boli, koliko časa traja, kaj jo omili, kaj poslabša…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Pred enim mesecem sem v desnem kolenu začutila pekočo bolečino. sedaj imam oteklo, slutim, da se mi v kolenu nabira voda. Boli me na premik kolena in na zadnji strani. Pri počepu se sliši kot nekakšen “pok” ali nekakšno “škripanje”.
P. S. Stara sem 40 let.

Lp, pozdrav!

Spoštovani!

Oglasite se pri zdravniku, da pogleda. Lahko je prišlo do kakšne manjše poškodbe katere od vezi. Verjetno bo potrebna magnetna resonanca kolena.

Pokanje pa bolj govori za vnete vezi ali kite, in ne predstavlja kakšnega resnejšega stanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

konec julija sem imela prometno nesrečno z motorjem. Najprej sem imela čez celo površino kolena odrgnino, a ker so bile ostale poškodbe bolj boleče nisem bila toliko pozorna na koleno. Sedaj pa je iz dneva v dan slabše. Koleno me peče, zateka in spreminja barvo. Okoli in na kolenu imam pas rjavkaste barve. Hodim zelo težko, predvsem po stopnicah in po klancu navzgor, kjer nogo dobesedno vlečem za sabo. Bolečina je čez dan manjša kot ponoči in zjutraj. V kolenu me kljuva in peče. Koleno imam vedno pokrčeno, saj ga ne morem stegniti.

Naredili so RTG in UZ, kjer so ugotovili da so vezi čvrste in se nabira voda. Poslali so me na MR, a so čakalne dobe obupno dolge.

Mogoče veste kaj bi lahko bilo in zakaj spreminja barvo? Kaj lahko storim, da ublažim bolečino, saj je neznosna kljub močnim protibolečinskim tabletam?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!
M.K.

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Kljub negativnemu izvidu bi pomislil, da bi lahko šlo za manjšo raztrganino meniskusa. Ta delček lahko blokira koleno, da ne morete iztegniti. MR bo odgovorila tudi na to vprašanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close