Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Lep pozdrav okoli anusa se mi je naredila oteklina ali bulica ki jo lahko z prsti primem ko stisnem ritnici skupaj malo zaboli-pece in ne vem za kaj gre in ne vem kako pozdravit.

Spoštovani!

To še najbolj kaže na hemeroide, saj kondilomi ne bolijo. Mazilo dobite v lekarni. Če v treh tednih bulica ne bo manjša, se oglasite pri zdravniku. Lahko kdaj pa kdaj tudi malo zakrvavite, a to ni hudega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni

najlepša hvala za odgovor, kupil sem mazilo, bulico imam približno en tedn, in ta teden sm stiskal ritnici skupaj veliko pil in jedel sadje, pri odvajanju nisem krvavel le malo sm čutil da nekaj pri danki imam to je ta mehka bulica ima pa barvo kože in nekako rdečo pikico na koncu dozdeva se mi da je od stiskanja zdrknila na rob anusa skoraj v notranjost mogoče da se je ma mogoče za milimeter skrajšala, ma imam samo tak občutek nisem pa prepričan me pa majn moti in majn srbi med hojo, sedaj se bom tri tedne še mazal in upam da bo izginila in upam kar sem bral po spletu da ni kakšna druga hujša oblika bolezni.

še enkrat hvala za pomoč

Dejan

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Kakšno je stanje sedaj?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni

stanje je tako da se mi je bulica premaknila v analno odprtino, zanima me ali je to ok in kaj sedaj ?

Spoštovani!

Najbrž se je zmanjšala. Zaenkrat ni potrebno nobeno ukrepanje, razen da skrbite za čim bolj mehko blato.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Moje tezave so nasljednje: Po prvem porodu so se mi pojavili hemoridi, a so hitro izginili. Do druge nosecnosti nisem imela vec tezav. Sredi druge nosecnosti pa se mi je pojavila velika bula, v velikosti vecjega oreha, bolecine grozne 2 tedna. Potem je ta bulica splahnela, kot da bi se izpraznila in ostala zunaj anusa. Do poroda nisem imela tezav. Med porodom sem dobila se 3 manjse bulice, katerih vnetje sem pozdravila s sveckami in mazilom. Zdaj sem 8 mesecev po porodu in hemoroidi so se kar tam – trije manjsi in eden vecji. Verjetno gre za zunanje hemorodie? sicer nimam problemov z odvajanjem, ampak se vsak dan bojim vnetja, ker je slo za grozno bolecino, ki sem jo omilila za kratek cas le s ksilokainom. Ne vem, kaj naj naprej? Naj se zdravim sama, je sploh moznost da se sami pomaknejo v anus? Ali naj se kar narocim na operativni poseg?

Spoštovani!

Če jih vidite in tipate zunaj anusa, so to res zunanji hemeroidi. Lahko si jih sami zdravite. Poleg ustrezne prehrane in telesne dejavnosti še z mazili, ki zmanjšajo nabreklost in s tem tudi bolečnost. Če pa bo spet tako nabrekel, potem se oglasite pri zdravniku, da vas po potrebi pošlje h kirurgu, da vam ga odrežejo. Če pa bi se radi znebili kožnih gub po hemeroidih, pa se z vašim zdravnikom dogovorite za pregled pri proktologu, ki vam bo hemeroide odstranil.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najbolje da si sposodim temo, da ne odpiram nove. Prosil bi za pomoc.

Star sem 25 let in ze nekaj casa sem opazal rahle krvavitve po odvajanju blata na toaletnem papirju. Bilo ga je res samo za vzorec, nekaj pikic, kot da bi obrisal pravkar stisnjen mozolj. Zaradi tega se nisem obremenjeval, saj je krvavitev vedno po nekaj dneh prenehala, vendar se je vsakih nekaj tednov pojavljala. Tokrat se mi je pojavila, sicer v nic kaj vecji kolicini, vendar pa nikakor vec ne izgine ampak je prisotna po vsakem odvajanju. Po prebiranju komentarjev na forumih sem se odlocil za nakup mazila v lekarni in sicer PROKTIS M, ce pa se krvavitev ne bo ustavila bom obiskal zdravnika. Tisto kar me zanima je pa to kako bi lahko prislo do njih?

Sem aktiven sportnik, v najstniskih letih sem se ukvarjal z borilnimi vescinami, zdaj pa veliko tecem, hodim v hribe, kolesarim in se ukvarjam z fitnesom. Prav za fitnes me zanima, ali lahko dvigovanje utezi povzroci hemeroide? Ali moram zmanjsati teze bremena, ali moram ta sport pustiti nasploh? Prehrano imam menim zelo urejeno. Sicer z povisanim vnosom beljakovin, vendar z ogromno sadja in zelenjave (vlaknin), polnozrnatih zitaric, zdravih mascob in vseh mineralov in vitaminov.

Rad imam zacinjeno hrano. Zacimbam se lahko odpovem, vendar me zanima ali nasploh vsem, ali lahko dolocene pustim v jedilniku (tiste nepekoce; drobnjak, timijan….) Ali cesen odsvetujete?

Sam menim da sem k hemerodiom nagnjen zaradi dednosti, imel sem namrec ze operacijo krcnih zil, ocitno imam slabse vene.

Kaj svetujete? Kako naprej? Kako se resiti problema da me ne bo spremljal celo zivljenje? Hvala in lp

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Sami ste ugotovili, da imate verjetno prirojeno slabost stene ven. Živite in ukvarjajte se z dejavnostmi, kot ste se doslej. Pri začimbah velja samo za ostre začimbe, zaradi dodatnega pekočega občutka, kadar so hemeroidi povečani ali ranjeni. Nekateri imajo hemeoride, redki nimajo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

živijoo…js pa imam tak problem..že 3 leta ko grem na blato kot da me režee in krvavim…nisem uporabljala nobenega zdravila…in imam majhno bulo na “odprtini”..enkrat me boli drugič ne….kaj se lahko kaj hudega razvije??kak rak??imam 20 let

prosim za odgovor

L.p.

Spoštovani!

Skoraj povsem zagotovo gre za hemeroide, t.j. za razširjene vene. Iz tega se rak ne razvije, predstavlja pa nadlogo, kot jo opisujete. V lekarni si lahko kupite mazila, ki težave nekoliko ublažijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

imam 20 let, z hemeroidi sem se prvic soocil kasne 4 mesece nazaj, sicer je bila majhna bula zunaj anusa, ki me ni niti srbela niti bolela, tezav pri odvajanju nisem imel. obiskal sem svojo zdravnico, ki mi je predlagala svecke. za drugo mnenje sem se vprasal znanca, ki je tudi premagal hemeroide in mi je predlagal kremo. raje sem uporabil kremo. uglavnem hemeroid se je umaknil v roku parih dneh. sedaj pa imam problem, dvakrat tedensko igram nogomet, v cetrtek in ned. vsako nedeljo ko koncam z nogometom in grem pod tus lahko zatipam bulo izven anusa, do sedaj me ni bolelo. dva dni nazaj pa je nastala zelo velika bula in me grozno boli in srbi. zanima me ali naj se posluzim z kremo ali sveckami, ali pa grem raje k zdravniku in naprej na operacijo? zanima me ce se lahko iz tega razvije kaj hujsega?
katero zdravilo vi predlagate?
Slisal sem tudi da pomaga ce namezem z medom, ali je to res?

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Uporabljajte mazilo, ki se je že doslej izkazalo za uspešno. Včasih kri v hemeroidu trombozira in je hemeroid nekaj večji in bolj boleč. Medu ne bi dajal, pomaga pa vse, kar hladi.

Operacija je smiselna, če se hemeroid po nekaj tednih ne zmanjša, ali povzroča neznosne bolečine, ali ovira odvajanje blata…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zdravo, star sem 16 let in mislim da imam zunanje hemeroide. Pred slabim tednom se mi je naredila nekaj podobno buli v velikosti lešnika. In me zanima ali je pri hemeroidih mehka ali trda bula? (moja je nekje trda) Zdravnika pa še nisem obiskal in ga tudi najraje nebi. Lep pozdrav

Spoštovani!

Lahko je elastična, ali pa tudi precej trda, kadar je hemeroid tromboziran. V sakem primeru pomaga mazanje z mazili proti hemroidom, ki se jih da kupiti tudi brez recepta v lekarni. Po nekaj tednih se hemeroid sfrkne in morda ostane le manjša kožna guba. Kadar pa močno boli, ali ovira odavajanje blata, pa ga kirurg prereže. Hemeroidi pogosto tudi krvavijo, kar ni nevarno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

star sem 17. let in prejšnji teden sem zaznal manjšo bulico na ritni odprtini. Do zdaj je velikosti zrna fižola in je vijolične barve. Zanima me kako da ukrepam, da se mi bo zmanjšala oz. odstranila za vedno če je le mogoče. Katere kreme priporočate, živim v Nemčiji in ne znam dobro nemško zato tudi ne bi imel rad opravka z zdravnikom. Sicer nimam bolečin razen če s prstom malo bolj grobo pritisnem in nimam krvavitev.
Prosim za pomoč! LP

Spoštovani!

Tudi v nemčiji bodo razumeli, da gre za hemeroid. V lekarni si kupite mazilo proti hemeroidom, kar bo postopno bulico zmehčalo, zmanjšalo in ostala bo le manjša kožna guba, ali pa bo tudi ta povsem izginila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni!
Mene pa zanima, kako se lahko odstrani kožna guba, ki ostane po hemeroidih. Jaz imam zelo veliko tako, da me zelo moti. Bila sem že pri kirurgu, pa mi je rekel, da sem premlada za take stvari (21) in da se naj sprijazni, da bom tako pač imela.
Hvala za odgovor.

Lep pozdrav Anita

Spoštovani!

Potem se napotite še do prokotologa. Ena od možnosti: http://www.itis.si/IATROS-DR-KOSOROK_zdravstvo?4738273

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close