Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: povišan gama GT

Re: povišan gama GT

Pozdravljeni,
Star sem 28 let, pred enim tednom sem imel zdravniški pregled, kjer so mi pri biokemijskih raziskavah ugotovili tri “anomalije”, in sicer imam povišan Gama GT ( 1,13); S Kreatinin ( 107) in S-holesterol ( 6,6). Vsi ostali izvidi krvi in seča so povsem v redu.
Kaj mi priporočate, da naj storim?
Hvala za odgovor in lp.

Spoštovani!

Ker ste drugače očitno zdravi, ni treba ukreniti nič, razen če popijete v povprečju več kot dve pivi ali 4 dcl vina dnevno – potem zmanjšajte vsaj za polovico. Povišan gama GT najdemo tudi pri bolnikih z žolčnimi kmani. Zvišan holesterol pa je lahko psoledica nepravilne prehrane, pogosto pa tudi genetske zansove. Smotrna je dieta. Nekoiko zvišan kreatinin pa zaenkrat še ne predstavlja kakšnega znaka bolezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

Najprej se vam zahvaljujem za odgovor, obenem bi pa še povedal, da dnevno ne uživam alkohola, mogoče ob vikendih ( 2x mesečno), vendar takrat pa res spijem malce več piva. Je možno, da je povišan GAMA Gt tudi ob takem intervalu?
Kakšni dieto mi pa priporočate?
Hvala še enkrat, Lp

Spoštovani!

En mesec ga opustite in boste ob ponovnem pregledu videli, če je bil to vzrok.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav sem imel zdr za dell imel prvic povisan gama gt 1.60 sem zmansal za vec kot pol alkohola drugi pregled 3 mesece pozneje imel gama gt 2.60 zdaj po petih meseceh ko nisem popil niti kaplje alkohola ne gaziranih pinac imam gama gt 4.35 kaj bj lahko bil vzrok?

Seveda nanj vplivajo tudi drugi dejqvniki in je zgolj alkohol, predlagam da obiščete osebnega zdravnika in se dogovorita za preiskave verjetno jeter

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close