Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine na levi trani trebuha-spodaj

Bolečine na levi trani trebuha-spodaj

Pozdravljeni!

Stara sem 21 let,visoka 170 cm in tehtam 49 kg.Sem zelo suha. Zadnje 14 dni se mi pojavljajo bolečine,izvor je na levi strani, 3-4 cm od “izbočenega” dela medenične kosti.Verjetno je to prenizko za jajčnik? Bolečine so se pojavile praktično v skladu z nehanjem jemanja KT. Že prej se mi kje kdaj zgodila ta bolečina,zdaj je pa že skorajda dva tedna konstantna. Razboleto imam celo levo stran trebuha,špika me tudi tik pod rebri. Najbolj neprijetno je,ko se mi hrana prebavlja (mi klokota v črevesju)…Blato odvajam vsak dan, je pa skorajda vedno trdo,brez posebnega vonja. Bolečina je ostra, zaradi nje imam občutek da imam “kamen” na celotni levi strani trebuha. Huje je če vzravnano sedim dlje časa.Najbolje se počutim v ležečem položaju. Bila sem pri zdravnici,dala mi je pregledat vodo.Voda je bila super,poslala me je še k ginekologinji,na ultrazvok.Rekla je da je bolečina najverjetneje povezana z rodili,in da bo minila v roku 6 mesecev. Meni pa se zdi daje zadeva v črevesju. Kje pravzaprav poteka debelo črevo in ali se ga da tipati v ležečem položaju?So tu kakšne mišice,ki bi lahko povzočale težave?Zadeva mi ne da miru, mislim da bolečino ojačujem s konstantnim razmišljanjem o njej. Imam tudi ves čas mrzle roke in noge, ampak to že od nekdaj. Sicer zdravstvenih težav nimam…Me pa tole zelo moti in bi rada zadevi prišla do dna.
Kaj mi svetujete?Zdravnica je rekla da v roku pol leta opraviva UZ trebuha…Če mi ginekologinja ne najde nič,bi šla do nje najraje kar takoj po tem.

Tudi ko vstanem recimo, pa v določenih položajih me boli.

Kaj mi svetujete?

LP

Spoštovani!

Razumel bi bolečine ob ovulaciji, ali občasne zaradi prebave. Trajen bolj spominjajo na mišice. Ali ste bili mogoče kaj bolj telseno dejavni v zadnjem času? Če se blato zadržuje v debelem črevesu, potem bi ob strani trebuha tipali kot vlajsto tvorbo. Bolečina na pritisk pa bolj govori za mišice ali za ginekološko vnetje. Tudi jaz bi še malo počakal s preisakvami. UZ niti ne more kaj posebnega pokazati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Stara sem 31 let.

1.
Jaz sem pa ca. 2004 šla na jug k sorodnikom in to za 3 tedne. Tam je hrana malo drugačna, npr.ni črnega kruha, voda ima nek vonj, ozračje je drugačno…, ampak nič takega, da bi bilo kaj hudega (razen vonja vode). V teh 3 tednih niti 1x nisem mogla iti na blato. Na srečo me niti 1x nič ni bolelo, prav nobenih težav nisem imela, še M sem dobila vmes. Sem želela na silo, pritiskala veliko, ampak nič. Ko sem se vrnila v SLO, je vse bilo v redu, lahko sem znova šla na blato.

Zanima me kam je potem izginila tista hrana oz. blato? Ali je možno, da se je v teh letih nekje napičila v meni? (Vmes sem bila laparoskopsko operirana na slepič, vendar je vse bilo ok.) Kaj so posledice, če dolgo ne moreš na blato (v mojem primeru)?

2.
Dolga leta sem tehtala 50 kg, 2006 l. sem se začela rediti, vendar sem lani precej naglo pridobila 57 kg, kar mi ne gre dol. Visoka sem 168 cm. (Vem, če merite po tistem ne vem kaj, da je to normalno oz. da je skoraj premalo zame, ampak ne gre se za to). Poleg tega imam po obrazu grozno veliko aken, čeprav sem že toliko stara. Mislim, da imam hormonske motnje, tudi M mi je 1x izostala. KT ne jemljem (sem v preteklosti, pa tud ne pomagajo, niti za akne). Kaj vse to pomeni?

Trebuh mi je postal zelo velik, zlasti ko se najem, izgledam kot nosečnica. Nisem debela v zgornje delu trebuha oz. kjer je želodec, pač pa v spodnjem delu trebuha. Je to sploh normalno, da imam tako velik spodnji del trebuha, da res izgledam kot nosečnica (ko se bolj najem, pa tudi sicer)?
Je morda to povezano s točko 1.?

Hvala za vse in lp.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

ad1) slej ko prej se blato v celoti izloči in ni posledic.

ad2) ni povezano s točko 1, ampak ste najbrž takšne konstitucije, Trebušne mišice bi morda učrvrstili le z intenzivno vztrajno in doglotrajno vadbo, za katero pa njbrž nimate pogojev. Če vam KT že doslej niso pomagale pri hormonskih motnjah zmanjšati aken, najbrž tudi sedaj ne bo uspeha. Za vas bo potem mena vsaj glede tega zaželena.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Zopet se oglašam s svojimi problemi, ki se jih je kar nakopičilo. Od ginekoloških (sem mislila, da me boli levi jajčnik, mi je gin. naredila UZ in dejala da je jačnik čisto OK) K gin. me je poslala splošna zdravnica, saj sem imela na urinskem izvidu 6 eritrocitov, pa so mi delali UZ trebušnih organov, ki je bil bp, razen nizko ležečega mehurja. Je rekla, da nima smisla posvečati velike pozornosti tem eritrocitom v urinu glede na UZ, ki je bil BP. Ginekologinja je prav tako rekla, da je vse OK. Tudi ko je delela UZ me je na levi strani zelo bolelo. Drugače pa še vedno boli na levi strani ob dotiku. Bolečina je ob pritisku na to mesto kjer ležijo jajčniki. Je pa res, da sem si natipala (najprej sem mislila da tipam jajčnik) na levi strani kot neko valjasto – podolgovato ne vem kako bi se izrazila stvar. Ali je možno da gre za zadrževanje blata in ali je to nevarno? Bolečino čutim ob pritiski, drugače ne. Bi bilo smiselno, da grem nazaj na pregled. Bolečine drugače kot ob pritisku ni in tudi na blato grem kar normalno.
Najlepše se vam zahvaljujem za prijaznost in odgovor.

Spoštovani1

Pozabila sem še dodati, da včasih (redko), ko ni WC v bližini in me pritisne na blato in ne morem takoj na WC čutim res trenutno močno bolečino na levi strani, ki pa nato hitro izgine. Nato lahko grem normalno na WC, ponavadi pa je takrat blato malo trše. Ali to nakazuje na kake večje težave?
Hvala!

Spoštovani!

Če ste bolj koščeni, ste zagotovo zatipali črevo , polno blata. zaenkrat ni mogoče nič dodatnega ukreniti, razen da čijete čim več tekočin, da bi bilo blato čim bolj mehko.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Še enkrat se vam zahvaljujem za odgovor, res lepo bi pa prosila, če mi lahko odgovorite kaj bi lahko bil možen vzrok močni bolečini, ki je nenadna kot nek sunek(samo včasih) na levi strani trebuha ob pritisku na blato, ki pa mine ko dejansko grem na blato.
Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vam želim lep skok v novo leto.

Spoštovani!

V črevesju je gladko mišičje, ki ne boli, zaznamo pa ga pri krčenju, ki odstopa od običajen rutine. Najbrž se pred odvajanjem blata sproži val krčenja, ki ga občutite kot bolečino, čeprav s črevesjem ni nič narobe. Tako porod čutite kot bolečino, čeprav z maternico ni nič narobe, samo zelo intenzivno se krči.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravlje imam podobne probleme in tudi sam sem opazil da je bolična več ali manj povezana z tem koliko me tišči na blazo, vemdar ne mine takoj in boli še kar nekaj časa. Pripomnim naj da na blazo grem cca 2x na teden. Bil sem pri vseh mogočih zdravnikih in pravijo da se bo iz tega mogoče enkrat razvil pruh. bi lahko bilo kaj drugega?

Spoštovani!

Oprostite za zamudo!

Nič dodatnega ne bi vedel povedati na vse to. Da bi se tako napovedovala kila, ne bi rekel. Lahko gre tudi za mišične bolečine, ki pa so praviloma povezane s preteklimi nedavnimi napori.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close