Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bulica na penisu

bulica na penisu

danes sem opazil bulico na mestu kjer je prej ni bilo, tik pred glavico kjer poteka tudi žila in je težko razločiti ali gre za bulico ali žilo ker je ravno na istem mestu, vendar z otipanjem se razloči da gre za bulico in nekaj kar prej nisem imel, ali je lahko to posledica pogostejšega seksa oz. masturbiranja? je lahko povezano z žilo ? ali naj bom zaskrbljen? lahko še malo počakam? kaj bi to lahko bilo, sem kar malce prestrašen .. hvala LP

Spoštovani!

Malo še počakajte in se še kaj oglasite, če bo kakšna sprememba.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike http://www.drmed.org/novica.php?id=13437. Dobite ga v knjigarnah DZS in MK.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

zadeva se je nekoliko zmanjšala v zadnjih dneh. nekako mi deluje da bi lahko šlo le za žilo, v normalnem stanju praktično bulice niti ne otipam, v erekciji pa se še vedno čuti, zato nisem čisto prepričan.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Še posebej če je nekolko temnejše barve ali modrikasto, bi lahko šlo za nabreklo veno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike http://www.drmed.org/novica.php?id=13437. Dobite ga v knjigarnah DZS in MK.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni mene pa zanima pred casom se mi je tik pod glavico naredla taka mala bulica bele barve zgleda kot mozolj kaj bi lahko to bilo?

lp Matej

Spoštovani!

Ne da bi videl, težko rečem. Verjetno gre za manjše vnetje, ki se naj bi v kakšnih 14 dneh umirilo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

lp! pred kakimi 4 mesecemi se mi je pod glavico naredila bulica. je bela in je na otip trda. ob dotiku čisto nic ne boli. pojavi se tudi samo v nabreklem stanju. v normalnem stanju je ne morem otipati. kaj bi to lahko bilo? je kaksen razlog za skrbi? bi to lahko bil zacetni stadij raka ali kaj podobnega? HVALA

Spoštovani!

Ne znam si prav predstavljati, kako to izgleda. Malo verjetno, da bi šlo za raka, saj bi bil ta viden tudi v normalnem stanju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Mojemu partnerju se je na penisu pojavila bulica, premera približno 1cm. na otip je trda, drugače pa je koža na tem mestu nespremenjena. je neboleča. zanima me, kaj bi to lahko bilo in ali je možno da gre za kakšno spolno prenosljivo bolezen?
Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Najbolje bi bilo, da si to ogleda zdravnik in svetuje, če je potreben pregled pri dermatovenerologu. Spolno bolezen dobimo od druge osebe, zato je pomembna anamneza spolnih stikov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Star sem 22 let.
Pred parimi dnevi sem pod kožico penisa, ki prekriva glavico, opazil oz. zatipal manjšo otrdlino, široko cca.2mm in dolgo cca. 1cm. Nahaja se nekje na sredini kožice, ki prekriva glavico. Ko sem stvar tipal, sem opazil da je v kožici, pod povrhnjico. Je na otip popolnoma neboleče, ob erekciji se ne spreminnja velikost. Leži pa nekako pravokotno na smer penisa.
Imam zelo, zelo redne spolne odnose in nikoli nisem nič nenavadnega opazil, razen pred omenjenemi parimi dnevi. Opazil sem tudi, da je penis oz. kožica 1 dan nekoliko zatečena, in bledo roza barve, na notranji strani kožice. Ampak sedaj je že v popolnoma normalnem stanju ampak z tisto otrdlino oz podkožno bulico…

Sem prebral veliko, na to temo, a kaj specifično podobnega nisem zasledil na forumih.
Samo na temo rakavih simptomov sem se malo prestrašil:(

Ali bi lahko to bilo kaj resnega?

že v naprej sem vam zahvaljujem za odgovor!

Lep pozdrav

Spoštovani!

Rak kožice je praktično nemogoč.

Verjetno je šlo za manjše vnetje in bi se moralo stanje postopno v nekaj dneh umiriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni,

med erekcijo se tudi meni nekje na sredi penisa pojavi bulica velika 3×3 mm, ko sem jo otipal me ne boli in na otip je trda, vendar sem ugotovil da jo lahko nekako premikam naokoli, nekako se mi zdi da je v koži okoli penisa in ni direktno vezana na njegovo tkivo. Začutim jo tudi ko nimam erekcije. Bi lahko bilo kaj resnega in naj se takoj oglasim pri zdravniku ali je samo kakšno vnetje ali alergija

Očitno je bulica omejena na kožo, torej bi lahko šlo za zamašeno izvodilo lojnice, kak podkožni “mozoljček”, morda aterom. Takšni mozoljčki, kolikor se to sploh da preceniti na daljavo, lahko nekaj časa vztrajajo ali pa preprosto izginejo. Če vas zelo skrbi, pokažite osebnemu zdravniku.

Matjaž

Pozdravljen!!

Bulico na penisu sem opazil pred cca enim mesecem. Bulico je moč zatipati le med erekcijo, pa še to ne vedno. velika je kot malo večji mozolj in na otip trda. Lahko jo premikam, ali pa pomasiram da izgine v notranjost, ali se pomakne proti glavici. V normnalnem stanju se mi zdi, da jo čutim v sami glavici, ter da mi sem ter tja pritiska na sečovod. Ali naj še malo počakam, če gre le za lojnico, ali naj obiščem zdravnika?
Hvala za odgovor!

Seveda vam obiska zdravnika ne morem odsvetovati, se pa ne čita kot nekaj nevarnega. Med erekcijo je bolj opazna, saj se sponginozno/kavernozno tkivo napne in bulica bolj izstopa.

Matjaž

Spoštovani!

Sporočite, kako se zadeve razvijajo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Pisal sem nekam na forum pred prenovo, pa sedaj ne najdem svojega posta… pa bi vas prosil še enkrat za pomoč.

Pred meseci sem na korenu penisa opazil pikico, izgledala je kot mozolj, bele barve, le da je nisem mogel iztisnit. Danes bulica meri prb. 2 mm v premeru, je bele barve, trdna na otip, izgleda kot en balonček. Na otip ne boli, tudi drugače ni boleče. Me pa skrbi kaj bi to lahko bilo, h komu naj grem na pregled? V upanju na odgovor…

Lep pozdrav,

m

Spoštovani!

Po moje zaenkrat lahko pustite pri miru in ne stiskajte, saj lahko zgolj povzročite vnetje. Najbrž gre za papule ali manjše lojnice – kar ni nič posebnega. Če pa bi bilo več takih sprememb in bi bile večje od 5 mm, pa pokažite zdravniku ,da vidi, da ne gre za genitalne bradavice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Na penisu tik pod glavico sem opazil manjšo podkožno zatrdlino cca 5mm, na prvi pogled kot nekakšen mozolj motne bele barve, zadeva ni pretirano trda, je neizstisljiva in se giblje s kožo.

Morda veste, kaj bi to lahko bilo? Je lahko kaj nevarnega? Kaj moram storiti, da zadeva izgine? Obstaja kakšno mazilo?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lp,

a

New Report

Close