Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vnetje slepiča?

Vnetje slepiča?

Pred 5 dnevi so se mi pojavile bolečine v desnem spodnjem delu trebuha,ki niso zelo močne,pojavijo se le ob prebavljanju hrane ko čutim kot da me “špika”.Šla sem k zdravnici ki mi je pogledala kri in urin,vse je bilo v redu,razlika med rektalno in pod pazduho zmerjeno temperaturo pa je bila 0,8 stopinje.Rekla je da je to normalno in ne kaže na vnetje slepiča,je to res?Nimam vročine,driske ali slabosti,apetit normalen,bolečina ob prebavljanju pa ne izgine.Podobne težave sem imela že pred pol leta,a so izginile same od sebe.Je možno da gre vseeno za blažje vnetje slepiča?

Spoštovani,

lahko je tudi vnetje slepiča, čeprav po opisu malo verjetno. Lahko je tudi ginekološkega izvora – jajčnik?

Lep pozdrav, Katarina

razradčena sluznica želodca

ga. Katarina P—a vas moti, da pripomnem v nekaterih primerih, čerpav nisem dr., a ker me zanima medicina in vem tudi jaz marsikaj, pač dopišem.

če vas moti, bom nehala. kajti tudi jaz rada pomagam ljudem

nova
Uredništvo priporoča

Prav nič me ne moti:) Več glav več ve, jaz pač prispevam šolsko-medicinski pogled.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni.
Tudi jaz imam bolecine v desnem spodnjem delu trebuha. Zacelo se je v torek med rekreacijo (po 5 minutah) kar naenkrat, malo nizje od popka desno.
Mocna bolecina je drzala pol ure, potem je bilo malo bolje, zdaj pa ze cel dan cutim ta predel trebuha, da je razbolen, boli intervalno, ves cas v spodnjem delu trebuha (sliši se kot da se mi ves čas pretaka tekočina npr.), na kaksno uro pa močneje zaboli tam kjer je prvotno.
Vročine nimam (36.9 ni vročina, ali pač?), k zdravniku pa (še) nisem šla.

Hvala za odgovor in pomoč.

Lahko je slepič. V poštev pride npr. še ovulacija, če ste v tem delu ciklusa.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam bolečine v desnem delu trebuha.Če pritisnem z prsti malo nižje od popka, rahlo na desno me zaboli. Zaboli nap.ko se usedem, grem na wc, učasih čutim bolečino v nogo. Slabo mi ni in tudi vročine nimam, drugače je počutje ok. Zanima me, če je to unetje slepiča?

Hvala za odgovor!
Lep pozdrav,
Tjaša

Lahko bi bil slepič, lahko je jajčnik (ovulacija, cista…), lahko je le prebava…
Vsekakor svetujem obisk zdravnika, če ne bo bolje.

Lep pozdrav, Katarina

karKoliko časa lahko traja vnetje slepiča?
Mene že cca 2 meseca boli na desni strani, če močno pritisnem v globino je špikajoča bolečina, drugače pa se preko dneva bolečina spreminja, včasih boli bolj, včasih manj, ponavadi se bolečina poveča po jedi ali kadar me tišči na WC (malo potrebo), potem je malo bolje, včasih me boli spodnji del hrbtenice, zaboli tudi ko dvignem desno nogo. Včasih je bolečina močnejša zvečer, včasih boli še-le ko ležem. Ponavadi se do jutra umiri, vendar čez dan ko se premikam se bolečine spet pojavijo. Slabo se ne počutim, nimam vročine, imam pa večkrat bolečine v črevesju po jedi. Včasi pa se mi bolečina preseli tudi v predel nad popkom in levo in desno v visini pasu.

Svetujem vam, da se oglasite pri ginekologu, če bo tam vse v redu pa še pri osebnem zdravniku.

Lep pozdrav, Katarina

Zanima me, če je to vnetje slepiča. Hci ima bolečine v desnem predelu trebuha, če z desno nogo udari po tleh, se bolečina v trebuhu poveča. Vročine nima, ji je pa zelo slabo. Prejšnji teden je imela virozo z vročino – je to povezano?

Hvala, Tanja

Ne morem reči, da ni slepič. Obiščite zdravnika.

Lep pozdrav, Katarina

No, tudi jaz imam tovrstne, zgoraj opisane,težave, in sicer me že ves dan boli v spodnjem delu trebuha, na desni strani, pri jajčniku, verjetno gre za ovulacijo, a nenavadno je to, da do sedaj še nisem imela takih bolečin, danes pa ves dan in tudi v tem trenutku, ko tole pišem. Osebno menim, da je to zaradi prebave oz. notranjih hemeroidov-čeprav uradno ni ugotovljeno. Ni dolgo, kar sem bila na pregledu krvi, in ni posebnosti, prav tako ne na UZ trebuha oz. notranjih delov. Kaj pravite? Verjetno, da če bolečina ne bo ponehala, naj se zglasim pri osebnem zdravniku. Vsekakor gre-po moji presoji-za črevesje. Na kolonoskopiji nisem bila.

Hvala za odgovor oz. mnenje in lahko noč!

Spostovani,
pisali ste ponoci… ce je bolecina se vedno prisotna, se ne umirja ali je celo hujsa, vam svetujem obisk zdravnika.
Po obcutku bi sicer rekla, da je v povezavi z ovulacijo (vcasih poci kak vecji folikel in pac bolj boli), ker pa vas ne morem pregledati, velja zgornji nasvet.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni,
bolečina se je le umirila, tako da je bila ”kriva” ovulacija.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Kaj pomeni sledeča diagnoza: Arthritis reactiva in regresionem?

Hvala in lp!

Reaktivno vnetje sklepa v izzvenevanju.

Lep pozdrav, Katarina

Najlepša hvala!

Pozdravljeni,

približno okoli poldneva danes se mi je pojavila bolečina v želodcu. Sprva sem krivila prebavo, toda sčasoma se je bolečina preselila v desni spodnji del trebuha. Ko sedim, ne čutim skoraj nobene bolečine, le malo, če premaknem desno nogo.
Slabo mi ni, le nekoliko manjši apetit imam. Kolikšna je verjetnost vnetja slepiča?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Tezko recem, potreben bi bil pregled pri zdravniku.

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close