Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pomoč – tur!

Pomoč – tur!

Groza no, na tazadnji se mi je naredil tur, vsaj mami pravi da je to to. Zgleda da je v polnem zamahu, ker boli. Sem morala dopust vzet, ker že težko sedim.
Od začetka je bilo čutiti bunko nekje pod kožo, sedaj če v ogledalo pogledam se nekoko širi navzven ( na vrhu postala bolj rdeč, kot da ga bo vsak čas razneslo)
Zanima me, ker česa takega še nisem imela, koliko časa to traje? Se da pospešit da sam poči, ker si prebadat ne upam, pa še boli me. Mogoče kak obkladek?
vsakršen nasvet bo dobrodošel.
Aja pa še to: kaj se pravzaprav nabira noter: gnoj, kri, loj? Zaenkrat namreč ni videt da bi bilo kaj gnojno, nekako kot pri mozolju. Mogoče zato ker je globje pod kožo?

O, ja, poznam to bolečino. Imela, pa ne samo 1x, ampak neštetokrat na raznih mestih, v bistvu sem pri dvajsetem nehala štet.
Če je rdečina, bolečina, pa še kluvanje, pomeni, da se notri še nabira gnoj. Možnosti, da poči so majhne, sploh, če se bolečina širi.
Lahko poskusiš dat gor kakšen obkladek, ampak to je lezačasno. Meni je zelo redko šel nazaj.
Bojim se, da boš mogla na operacijo, vendar ni to nič groznega, v bistvu sem jaz komaj čakala, da mi odprejo, ker bolečina izgine.

Boga, ti čisto nič ne privoščim. Se spomnim, da je mene že tako bolelo, da mi je bilo slabo od bolečin.

Če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj.

Lp

Operacija? Ojoj, zdaj si me pa res prestrašila.

Po besedah moje mame turi počijo sami od sebe, ko dozorijo. Zdaj pa res še manj vem. A misliš da bi morala do zdravnika?

Zakaj se pa pravzaprav sploh naredijo?

nova
Uredništvo priporoča

Glineni obkladki in lahko pozabiš na operacijo. Gre pa za okužbo z bakterijo, zadeva je kužna in se lahko v primernih okoliščinah razširi na istem ali razvije tudi na drugem človeku.

Prijatelj jih je imel po roki. Najprej enega, nato so se pa kar sejali. Pri zdravniku so mu jih lepo oskrbeli, hodil je na previjanje. Zdaj pa ne vem ali je dobil tudi antibiotik, mislim da. Predre se pa, ko dozori. So mu pa rekli, da mora imet zavito, ker drugače se prenaša naprej po telesu.
Pa moja tašča je tudi imela zadaj na rami. Je tudi hodila kazat zdravniku in na koncu ji je sam stisnil. Rekla je, da je kar ornk bolelo.
Pravijo, da se to dobi, če si kje na prepihu. Onadva sta dejansko imela tako delo. Drugega ne vem, želim ti le, da se čimprej rešiš zadeve.

Lp, D

Ja, res lahko počijo sami od sebe. Odvisno pa je kako globoko je. Velikokrat sem poskusila z vsemogočnimi obkladki, kremami in še in še, ampak če je zelo globoko pomaga operacija. Ni pa čisto nič posebnega. Pod splošno narkozo ti prerežejo in pustijo odprtega, da lahko gnoj odteka. V cca 14dneh se rana sama zapre oz zaraste.
Lahko čez vikend probaš kot ti je svetovala melitka, če ne bo bolje pejdi v ponedeljek k svoji zdravnici in bodi za vsak slučaj tešča, če bi dobila napotnico. Včasih probajo tudi z antibiotiki. Meni ni pomagalo.
Sem se pa te nadloge rešila z alternativo.

Lp

Ena možnost je, da počakaš, da dozori (ne moreš zgrešit, ker se naredi na vrhu rumena pika), ga sama predreš in to dobro, ampak res dobro iztisneš. Razkužiš, razkužiš tudi roke, …vse kar je prišlo v stik s tekočino, ki je iztekla.
Druga možnost je zdravnik, napotnica in operacija.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

moj ga je imel tudi na riti in čez noč je sam počil, iz njega je izteklo toliko gnoja, smrdelo je pa za znoret in nato smo to le še previjali, čista gaza, mal fiziološke in kmalu se je rana zacelila. Imel ga je takrat prvič in upam, da zandjič. Seveda je šel k zdravniku, kar priporočam tudi tebi, naj dohtar pove kako in kaj, ne tukaj takih zadev oglaševat, to je stvar za dohtarja!

…včasih kakšna naravna stvar veliko bolje zaleže, kot kaj drugega…..na olju precej prepraži čebulo in obkladek čez noč pusti na turu…preverjeno deluje vir:Ašič

Pojdi v lekarno po mazilo ihtiol, to je staro preverjeno mazilo, ki pri turih enkratno deluje, posebno ko se še nabira. Na navodilih piše, da kar na debelo namažeš in prekriješ z gazo, kupi še tiste gaze z obližem, ki celotno prekrijejo tur in so sterilne. Po 24 urah odstrani gazo, se tur toliko zmehča, da lahko njegovo vsebino izstisneš. Če se ni še dovolj zmehčal, ponovi z mazilom še za 24 ur.

Vso srečo! Menda tur ni nalezljiv, ampak se presaja po krvi po telesu dotičnega človeka, ki ga ima. Ni bojazni, da se boš kaj nalezla, pa tudi ni nujno da se tur ponovi.

Hvala vsem za nasvete. Ste me pa kar malo prestrašile, sem mislila da je tur pač malo večji mozolj : ))))

Grem zdaj v lekarno pogledat kaj imajo da mi pomaga.

Tura nikoli ne istiskaj amak ga “raztegni”, da ne potisneš gnoja še globje. Treba pa je počakat da dozori, malo lahko pospešiš s toplm obkladkom.
In za tiste, ki se jim to ponavlja pomaga bučno olje. Vsak dan npr. v solati in turov ni več. Una terapiaj za rdečo peso pa ni pomagala.

Tudi jaz sem jih imela in to povsod. Tudi na veki. Zdravniki pravijo, da je to nečista kri in da se z zdravo prehrano zadeva uredi. Res se je : veliko zelenjave, sadja in čim manj mastnih zadev. Meni je pomagalo.
Drugače pa : IHTIOL mazilo, maži, maži, maži in NE stiskaj. Potrpežljivo čakaj – sam se bo predrl, sploh če povlečeš narazen. Če pa je tur na anusu, potem kar k zdravniku, da ne bi prišlo do okužbe.
To je moj nasvet.
LP

Martinka,

Prosim za informacije kakšno alternativo si uporabila, da si se rešila turov. Hvala z apomoč.

Meni se obvezno naredi vsakič, ko jem svinjino. Predvsem kakšnega odojka.
Vedno na tazadnji!
K sreči se v nekaj dneh sam predre in izčisti. Včasih mu malo pomagam.

Boli pa grozljivo!

Zato se izogibam svinjine. Ampak na kakšen pikniku je skušnjava prevelika, vendar se zavedam posledic in se zato ne smem pritoževati :))))

Kako pa potem ko se predre, se hitro sčisti ali se paca še nekaj časa? Pa še to me zanima, ali je noter sam gnoj, ali tudi kakšen stržen ki mora ven?

Sploh nisem vedala da bom kdaj tako pogrešala sedenje….

Ja punce so pravilno napisale. Najprej raztegneš zmehčan tur potem pa kar sam ven skoči stržen, in to je to! Očistiš za alkoholom ali pa s fiziološko raztopino in prekriješ s čisto gazo, da se tur lepo posuši, za kakšen dan. Če pa se tur spet začne delati na istem mestu, malo počakaj da se zasuši prejšnji ognojek, potem pa spet nad “sovražnika” z ihtiolom, pač ponoviš postopek.

Bibica mala, dej oglas se mi na mail. Ni problema ti bom napisala.

Lp

Ko ti tur že poči oz je zrel,zmešaj med z moko, da dobiš gosto maso in si daš na tur.večkrat na dan si namaži in po vrhu si daj gazico.Med z moko povleče ven gnoj.Če je potrebno delaj to več dni.Je naravno in zelo učinkovito.Probaj,upam da ti bo pomagalo,meni je. lep pozdrav

hej..jaz imam tudi en problem ..prosim pomagajte mi…na hrbtu imam eno bulo pod kožo..in sicer me nič ne buli in nič…samo bula pod kožo je ki se jo seveda občuti..ali kdo ve kaj bi to mogoče lahko bilo?tur?podkožni mozolj?
PROSIM POMAGAJTE!

New Report

Close