Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: Bolečine pod levim rebrnim lokom

Re: Bolečine pod levim rebrnim lokom

Spoštovani!

Kje boli in koliko časa jemljete zdravila?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Amilaze so lahko povečane zaradi prirojene posebnosti, bolečin pa s tem ne znam pojasniti. Slej ko prej morajo miniti same od sebe, saj bi ev. tumor ali vnetje nšli z UZ.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Najglobje je trebušna slinavka. Težko komentiram, zelo verjetno pa v ozadju ni niti rak niti vnetje trebušne slinavke.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Težko vam svetuejm. najbolje bi bilo nič ukreniti, a ker vas ne vidim od blizu, sem težko prepričan o tem. Močno dovmim, da bi kolonoskopija pokazala kaj bistvenega, ker niamte pogostih tekočih in sluzavokrvavih drisk.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Počakajmo izvid kolonoskopije in se slišimo potem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Amilaza se nanša na trebušno slinavko, vendar vseeno preveirte črevesje. Nekoliko povečane vrednosti amilaze zaenkrat še niso zaskrbljujoče.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Kreon?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Oprostite za zamudo pri odgovoru.

Žal ne poznam in vam ne znam odgovoriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

sPOŠTOVANI1

Star sem 60 let. Pri odzemu krvi mi odstopa amilaza od normalne 1, 67 na 2,85.za kakšno bolezen gre, jE pootrebna nadaljna preiskava. . kako se bolezen zdravi.

lp
Ivan

Spoštovani!

Če nimate nobenih drugih težav, vam ni potebno ničesar ukreniti, razen morda ponovitev preiskave v pol leta. Povišane vrednsoti dobimo pri boleznih trebušne slinavke, ali pri prirojeno višjih vrednostih. Vedno je pomembno naročiti preiskave glede na težave in pričakovane rezultate. Gola preiskava je navadno bolj v nadelgo, kot pa v pomoč.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za odgovor. Že več časa me boli v predelu pasu in pod rebrami. Bolijo me tudi rebra.Boečine se občasno selijo tudi v trebuh. Bolečine so pogoste niso pa vsak dan. Zato sem tudi opravil laboratorijsko preiskavo. Konoloskopijo in gasrosopijo in UZ trebuhasem opravil in je vse uredu .

Prosim za vaš nasvet, če je potrebno opraviti še kkakšno preiskavo glede trebušne slinavke.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Ivan

Spoštovani!

Če v laboratorijskih izvidih in na UZ ni bilo zaznatih nobenih neobičajnih sprememb, potem je možnost za vnetje ali raka trebušne slinavke zanemarljiva. Na pol do eno leto pa se splača ponoviti, da se ujame ev. razvoj kakšne nadloge. Kar koli se bo že pokazalo, ne more pojassiti vaših sedanjih težav

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Jaz imam podobne težave, kot je navajala gospa na začetku.
Pritisk pod LRL, ki se stopnjuje, pojenja.
Včasih, ko ne uspem pojesti obroka več ur je bolj močno, včasih pa ne, zato nisem ugotovil težave, ki bi bila posledica prebave?!

Opravil sem koloskopijo(bp), UZ trebuha(bp), vsa testiranja na DC Bled, enako kot gospa (vse bp), sem krvodajalec in sem nazadnje dal na pregled kri pred 4 meseci in je zmeraj vse bp.

Opazil sem da se mi je v zadnjih 2 letih, odkar imam omenjene težave zmanjšala potenca, sicer pa tudi nimam redne partnerke in je urolog, pri katerem sem bil 2x na pregledu ugotovil, da je vse bp, da imam probleme z potenco zaradi nerednih odnosov in mi je predpisal viagro.
Pri takratni partnerki sva poskusila in imam vse omenjene kontraindikacije, zato sem prenehal z uporabo.

A opazite kakšno povezavo?

Star sem 29 let, kmalu 30, zato me vse tole malo že skrbi.

Zavedam se da takrat, ko sem pod kakim stresom je stvar še slabša in sumim da je to tudi eden izmed vzrokov, samo ne razumem, zakaj tudi fizična bolečina?!

Lep pozdrav in hvala!
B

Spoštovani!

Lahko vam tja med drugim izžareva bolečina iz želodca. Ob stresu je več kisline, ki lahko rani sluznico in povzroča bolečine in tudi kakšno motnjo pri prebavi. Poskusite s tritedensko kuro zdravil proti kislini.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Jemati bi morali vsaj ranital 2 x 2, drugača pa potem pojdite čim prej k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Ali se je doslej stanje že uredilo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Nazaj k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Pojavljajo se mi podobne težave teden dni, vendar ne čutim bolečine, ampak strašen nepopisen neizrekljiv občutek nelagodja na sredini sprednjega rebrnega lok, torej dobrih 6cm pod levo zizo. Kot da nekaj ni na svojem mestu, kot da nekaj na nekaj pritiska.. občutek traja, traja, se premikam, obračam, presedam pa ne pomaga. Neha samo od sebe, potem pa spet.. Občutek je včeraj postal že tako zoprn da se mi je začelo mešati. Odpeljali so dežurnem zdravniku, problem je povezal z živci. Ostajam skeptična. Občutek je še vedno tukaj, sedaj ga spremlja še rahlo zbadanje.

Že pol leta namensko počasi in z zdravo hrano hujšam, v zadnjem mesecu pa se kile kar topijo, kot je omenila tudi @sergy.

Kaj vam prvo pade na pamet, ko prebirate moj problem? Kaj bi to lahko bilo? Je res, da je vse to na psihološki bazi?

Hvala!

Spoštovani!

Če to traja nekaj trenutkov do nekaj minut, bi to res bilo še najbolj verjetno v okviru telesnih znakov tesnobe. Ker ne povezujete z uživanjem hrane, je težko reči, da bi šlo za običajne prebavne zadeve. Obenem pa bi pomislil na možnost, da imate vneto želodčno sluznico ali kaj podobnega. Bolj podroben opis napadov teh težav in drugih okoliščin bi mogoče lahko pomagal k pojasnitvi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni imam enake probleme kot zgoraj navedene in moram poudariti da se zmenoj to dogaja ze vec 2 leti bolecina je ucasih neiznosna tesko dihanje in pospesevanje srcnega utripa ..zdravniki niso odkrili nicasar.le kaj naj si se mislim ???

New Report

Close