Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina nenadna nezavest

nenadna nezavest

dr. Kersnik

pred dnevi se mi je zgodilo, da sem zvečer doma nenadoma padel v nezavest. star sem 32 let. pred tem nisem pil alkohola. moram pa napisati, da sem zelo malo pojedel in nisem dobesedno spal tri dni. ob padcu sem se poškodoval!
ko sem prišel iz nezavesti sem bil bled, poten in hladen po telesu.
krvni tlak mi je pokazal 98/96 srčni utrip 52! ponavadi imam 140/95 in srčni utrip 80.

je ta nenadna nezavest lahko povezana z zgoraj naštetimi vzroki ali je lahko vmes še kaj drugega. prej se mi razen kakšne slabosti in vrtoglavice kaj takega še ni zgodilo. imam takšno delo, ki je lahko nevarno za moje življenje, če se mi to dogodi v službi. nisem epileptik (vsaj po zdravnikovem izvidu ne)

hvala vam za vsako pojasnilo in pomoč!

lp!

Spoštovani!

Domnevam, da je šlo za splet okoliščin in da ste lahko mirni. Tlak pa je potrebno že zdraviti, če je to povprečna vrednost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ker sem videla podoben članek o nenadni nezavesti kot se je zgodilo meni, mogoče lahko dobim odgovor.
Stara sem 18 let. Že večkrat se mi je zgodilo, da sem izgubila zavest. Prvič pred približno 3 leti. Bila sem že pri kardiologu in nevrologu, ampak ne odkrijejo vzroka. Tudi pritisk imam večina normalen. Nisem pa si ga še merila takoj po takšnem dogodku.

Ponavadi se je začelo z nenadnim močnim glavobolom, sivino pred očmi, povečano znojenje, bleda koža in mehkimi koleni. Pred padcem v nezavest je to trajalo po 10 minut.

Najhujše je, ko je preglasna glasba. Pred nekaj dnevi sem bila s prijatelji na koncertu in zaradi preglasne glasbe mi je začelo čudno utripati srce. Po nekaj sekundah sem padla v nezavest. V 15 minutah sem v nezavest padla štirikrat. Komaj četrtič sem so me lahko prebudili. Prijateljica mi je tudi omenila, da sem se v času nezavesti tresla. Po umiku od glasne glasbe mi je bilo boljše. Največji problem so mčni udarci v glavo, ki sem ji že večkrat utrpela.
Rahlo se bojim biti sama, saj nikoli nevem kdaj se bo zgodilo.

Prosim za kakšne nasvete glede tega.
Že naprej se zahvaljujem za odgovore.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
svetujem vam iti k zdravniku, ki vas bo usmeril na potrebne preiskave za opredelitev vzroka. Izključiti je treba bolezni, ki se jih zdravi drugače kot samo s preventivnimi ukrepi, na primer epilepsijo. Ni pa se treba bati, ker gre za povsem obvladljivo dogajanje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close