Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina težave z modi

težave z modi

Star sem 21 let.

Preteklo leto in pol opažam periodične težave z modi. Prvič so se težave pojavile ob prvih poskusih spolnih odnosov. Namesto konćnega izliva semenske tekočine, se je po spolnem odnosu levo modo povecalo oz. viselo bolj dolj. Bilo je boleče na dotik. Hoja je bila problematična ker me je zabolelo ob vsakem premiku (bingljanju) moda. Težava je z mastrubacijo in izlivom spolne tekočine prenahala, vendar se je pojavila vsakič znova, kadar po vzburejnosti ni sledil še izliv.

Sprva sem mislil iti k zdravniku, vendar se zato nisem odločil ker se je dalo nevšečnost tako zlahka odpraviti in ker se je dogajala vedno manj pogosto.

Zdaj pa se mi je pojavila druga težava. Zadnjih par dni sem imel konstanten neprijeten obcutek na desnem modu, ki se je potegnilo bolj notri. Dobil sem obcutek da je bolj ohlapno in se prelahko premika okoli svoje osi. Poleg tega me je varal občutek kdaj moram iti urinirati (velikokrat sem šel na stranišče pa je bilo samo par kaljic). Neprijeten občutek in rahla bolečina je po 4 dneh prenehala sama po sebi.

Pri spolnih odnosih nimam nobenih težav ali bolečin, celo nasprotno ko je spolni ud nabrekel je z modi vsaj na zunanj in po občutku vse v redu, razen včasih se mi zgodi da se mi eno od mod tako povleče notri v telo da izgleda kot da ga ni več (samo še eno modo je vidno). Ko penis uplahne se modo spet pojavi.

Precej sem tudi pretipal moda vendar nisem zaznal nobenih trdih mest ali oteklin.

Kaj bi to lahko bilo? Ali bi se vendarle moral posvetovati z zdravnikom?

Spoštovani!

Na levem modu bi lahko šlo za varice, tj. varikokelo oz. nabrekle veen, ki se ob vzburjenju še bolj napolnijo. To bi se splačalo pregledati pri kirurgu ali urologu, ker se ev. da odstraniti.

V drugem primeru je lahko šlo za vnetje, ki pa ga sedaj najbrž ni več, sicer bi imel še naprej bolečine

Izginjajoče modo je znak, da imate nekoliko večji ingvinalni kanal, skozi katerega potekajo žile in izvodila, in kjer nastane tudi kila. Ob vzburjenju se zategnejo mišice, ki mogdo povlečejo proti trebušni votlini. Če bi narahlo pritisnili, bi ga spravili iz kanal v modnik.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni.
star sem 21 let in imam tako težavo da mi moda lahko zelo hitro zdrsnejo iz mošnje kar pod kožo takoj nad penisom. to se zgodi če kdaj prekrižam noge ko sedim ali pa med seksom ali samozadovoljevanjem ko je mošnja bolj čvrsta in so moda bolj dvignjena mi ob kakršnemkoli nenamernem pritisku na moda zdrsnejo gor. to malce zaboli in jih seveda takoj potisnem nazaj dol brez problema in tudi druge stvari vse normalno funkcionirajo. je to kaj narobe ali sem pač tak?

hvala v naprej za vaš čas. lp

Pozdravljeni, sicer pokaźute ob priliki osebni zdravnici, a če so brez pritiska normalno v mošnji, ne vidim posebnega razloga za skrb. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close