Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pekoč jezik in ananas

pekoč jezik in ananas

Pozdravček!
Ne vem, če to vprašanje sodi sem, a res ne vem, koga naj vprašam. Zelo rada imam ananas a me jezik po njem zelo peče še nekaj ur in izgleda kar nekako poškodovan. Zanima me, ali je to normalno? Z drugo hrano (tudi citrusi) nimam težav in tudi sicer sem zdrava. Stara sem 28 let.
Hvala, lep pozdrav!

Spoštovani!

Težko razložiti, a verjetno kemične snovi v ananasu lokalno tako močno vzdražijo jezik, da imate težave. Ni pomoči.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Nisi edina, ki po ananasu peče jezik. Mislim da je to normalno, ker meni in možu tudi peče jezik, ko pojeva ananas. LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravjena!
Hvala za odgovor, naj pa povem, da moj mož ni še nikoli občutil tega, da bi ga po ananasu pekel jezik. Zato se mi je zdelo čudno.
Lep pozdrav

“Krivec” je učinkovina bromelain – encim, ki je obenem najučinkovitejša snov v ananasu. Pospešuje presnovo beljakovin, čisti žile, itd…
Verjetno ste opazili, da konzervirani ananas tega občutka na jeziku ne pušča, kar je dokaz, da konzerviranje skoraj povsem uniči bromelain, ki je sicer zelo občutljiva snov…

LP

Pozdravček!
Zdaj pa me še zanima, ali se res moram zdaj popolnoma odpovedat ananasu (tako je rekel moj zdravnik), ker sicer mi bo čist uničil sluznico???
Tega res ne bi rada, ker ga naravnost obužuejm (pa toliko stvari je, ki sem se jim že itaki odpovedala).
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Ni se treba odpovedati. Nas pač malce peče, pa je.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Mene pece jezik tudi ce pojem kivi in mi gre res na zivce ker obozujem oba (ananas, kivi)
🙁
Lp

Pozdravljeni,
peče zaradi prisotnih sadnih kislin, ki niso nevarne. Tako pač je, malo peče, ko jeste to sadje. Odpovedati se mu ni treba.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close