Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Mravljinci v prstih

Mravljinci v prstih

Nekaj dni čutim (cez cel dan) mravljince v dveh prstih desne roke.
Stvar ni zelo nadležna, ni pa prijetna.
Prosim za pomoč, s čim naj si pomagam, ali moram kam na pregled itd.
Stara sem 40 let, imam nekaj kil preveč, malo zvišan pritisk, kri je v redu, nimam kakšnih bolezni in ne jemljem zdravil.

Spoštovani!

Katera dva?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
mravljinčasta sta sredinec in prstanec.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

V tem primeru je zelo verjetno, da imate utesnitev medianega živca v zapestju. Najbrž vam pomaga stresanje roke, vendar ne popolnoma. Potreben bi bil pregled EMG, s katerim bi določili obseg okvare in potrdili, če gre za tovrstno okvaro, ki jo je možno z operativnim posegom popolnoma rešiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za hiter odgovor.
Srečno!

spostovani

dva dni imam rahlo bolecino v prstancu leve roke in mravljince,
krvni tlak imam nizki 118/68 75, imam pa tezave z hrbtenico

kaj mi svetujete

lep pozdrav anica

Spoštovani!

Nimam kakšnega posebnega nasveta, razen da počakate, da mine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Si bom sposodila kar to temo, ker je moja težava precej podobna… Sedaj bo začel teči drug teden odkar imam mravljince v nogah, natančneje v podplatih, malo bolj poudarjeno v desni nogi… prsti so razmeroma ok, čeprav še vedno ne popolnoma, najbolj pa je mravljinčast tisti izbočeni predel direktno pod prsti (resnično veliko bolj kot ostalo, ga praktično ne čutim!), peta in zunanja stran podplata (recimo temu desna, če gledamo desni podplat iz vrha in obratno)… Leva noga oz. podplat je tudi mravljinčast, a za odtenek malo manj…

Mravljinci se potem šibko širijo tudi po mečah, nekako do kolen, stegna so ok, ko grem pa na malo potrebo in ko se obrišem, pa čutim mravljince tudi na tistem delu (pa se ne hecam, ampak preprosto občutek ni tak kot bi moral biti…)

Mravljinci pa niso boleči, niso taki kot takrat ko naprimer zaspi noga in se potem počasi normalizira, občutek je kot bi imela nekakšno zaplato, tujek v čevlju in nekako nimam občutka… ne nekako, NIMAM ga… če stojim na eni nogi se kar malo majem in se moram ujeti da ne padem, ko vozim nima občutka koliko dam na gas, če počepnem se skorajda zvrnem… če se masiram oz. dotikam gole kože imam občutek kot da je nekako “povoščena” in da ne zaznava. In če leže dvigam noge se mi zdijo takoooo težke…

To se mi je enkrat že zgodilo, a je zelo hitro minilo samo od sebe, sedaj pa traja in traja in traja… poskusila sem z vroče mrzlimi kopelmi, spala z morkrimi nogavicami, na šihtu itak cel dan stojim, ko sem doma dam noge malo v zrak, nogavice me ne stiskajo…

Aja, nimam nobenih bolezni, pred kratkim sem imela pregled krvi in je vse ok, razen za 4 enote povišani/povečani trombociti, ostalo normalno, pritisk ok, srček ok, kilogramov malo preveč.

Bi me moralo skrbeti ali menite, da bo zadeva izginila tako kot je prišla…? Ker včasih se bojim, da bom kje kar klecnila, ker ne bom imela več občutka za hojo… kakorkoli, že vnaprej se vam zahvaljujem za mnenje ali nasvet.

LP,
Anja

Spoštovani!

Teh vaših občutij sploh ne znam pojasniti. Tudi EMG preiskava bi težko odkrila izpade občutkov. najbrž bo potrebno še nekaj časa počakati, da se pokažejo kašne bolj očitne težave, ki bi laže pripeljale do diagnoze. Trenutne lahko kažejo na marsikaj, a zelo verjetno se bo izkazalo, da ni hujšega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Kar nekaj časa me ni bilo na te forume, zato sem vaš odgovor skoraj spregledala… Bi se vam pa ob tej priložnosti rada zahvalila za ves trud in čas, ki ga namenjate nam na internetu… Velikokrat vaši odgovori pridejo prav, četudi ne gre ravno za moj problem…

Kar se pa mojega mravljinčenja tiče… hja, še vedno je bolj ali manj isto… meča sicer ne več, tudi stegna ne, ampak prsti in podplati pa še vedno… res, zoprni občutki… vsake toliko celo kam zaletim, ker nimam pravega občutka kako naj stopim… 🙂 Kot da ne bi imela prave prekrvavitve (posledica kajenja?). Drugih simptomov, problemov še vedno ni. Razen… ko se stuširam, imam po nogah nekakšne bele pikice… bolje rečeno mini zaplatice bele barve, kot bi bila tam brez pigmenta… ostalo je pa normalne barve ali pa pordelo.

Edina stvar, ki je drugačna je to, da mi menstruacija zamuja že 3 tedne (in nisem noseča), ampak mislim, da je to bolj stres kot kaj drugega…

K zdravniku še nisem šla, niti ne vem kaj naj povem, itak ste mi lepo odgovorili, dokler se ne pojavi še kakšen simptom, lahko le čakam…

Mimogrede bi pa še nekaj vprašala… ko grem spat, ko mižim in če slučajno vmes v temi pogledam, potem se mi tako zdi, kot da bi vidla neko lučko, “v” levem očesu… niti ne znam opisat, ampak prav zabliska se, nekako oranžno, četudi je tema. Ko se mi je prvič zgodilo, sem mislila, da se je prižgal mobitel, potem pa sem nekajkrat poskusila, pač, zaprem oči, jih spet odprem in se mi vedno “bliska”… vidim drugače ok… sej ne vem, zdej sem bolj pozorna na vse nenavadne stvari, ampak najverjetneje ni nič…

Hvala, ker ste tu za nas! 🙂

LP,
Anja

Spoštovani!

Mogoče gre za išijaz, tj. bolečine v ptoeku tega živca zaradi pritiska nanj nekje ob hrbrtenici. Ker se stanje izboljšuje, je to še toliko bolj verjetno.

Kar se tiče bliskanja verjento ne bo nič posebnega. Če boste videli svetle kroge tudi pri odprtih očeh, potem se oglasite pri okulistu, da vam izmeri očesni tlak.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

tudi jaz imam podobne težave, le da imam mravljinčasta mezinec in prstanec.

Gre tu za isti sindrom ali kaj drugega?

LP

Spoštovani!

Zelo verjetno, da. le druga korenina je dražena.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

imam mravljince na prstih desne noge že cel teden. pa tudi hrbeet me boli in pod lopacticam me začne preko dneva pečti. grega

Spoštovani!

Gre za lumboišhialgijo, tj. za pritisk na živec. Če bolečina še ni popustila, se oglasite pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni!dva dni imam ze mravljincast sredinec na desni roki,sicer nevem zakaj ker me nic ne boli in nimam nikakrsnih tezav,zanima pa me zakaj se to dogaja bi me moralo skrbeti.hvala za odgovor.

Spoštovani!

Verjetno bo to počasi samo minilo. Lahko pa gre za pritisk na živec v zapestju in se bodo bolečine v sredincu stopnjevala, pojavile pa se bodo lahko tudi v prstancu in kazalcu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni,

Imam kar nekaj težav, ki morda niso nič hudega, a me skrbijo. Nenormalno me že nekaj časa…kakšno leto, bolijo pete. Ko grem spat si moram nekaj položit pod noge, ker me sicer preveč boli. Velikokrat težko zaspim od bolečin. Je pa res, da sem v službi skoraj non stop na nogah.
Naslednja težava je, da me velikokrat boli glava od hrbtenice navzgor. Včasih tako močno, da mi postane od bolečine slabo in celo bruham.
Zdaj…3 dni, pa so se mi pojavili mravljinci v mezincu leve roke. Si masiram pa nič ne pomaga. Bolečino čutim skoraj do komolca. Najbolj pa v zapestju in konici prsta.
Ali je morda lahko povezano s križem? Ta me namreč že 3 tedne boli in se od prejšnjega četrtka zdravim s tabletami. Res da bi morala počivat, a žal zaradi službenih obveznostih ne morem v bolniško. Sicer lahko hodim in ležim. Težko sedim ali kaj delam. Sploh z vstajanjem in prepogibanjem imam težave.

Hvala za vaš odgovor!

Romana

Spoštovani!

Križ pvozorča težave v nogah, v rokah pa vratna hrbtenica. Poleg zdravil proti bolečinam poskrbite, da bo vrat na toplem, vzglavnik primerno visok, da podpira vrat in ga preveč ne krivi… Kar se tiče križa pa je tudi bolje, da so mišice na toplem. Za oboje bi bila mogoče primerna kakšna masaža.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni
Ponoči ali pa zjutraj,ko se zbudim imam mravljince v prstih desne roke ter delu dlani,nekajkrat stisnem dlan pa je vse OK.Partkat sem se mi je ponovilo tudi v drugi roki in nogah.na desni roki se mi zdijo tudi blazinice na prstih nekoliko bolj občutljive.
sem pa nekoliko anksiozen in vsak dražljaj še bolj močno doživljam.
Zanima me,ce so mravljinci posledica anksioznosti ali kaj drugega.

Hvala za odgovor

New Report

Close