Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Trebuh po porodu

Trebuh po porodu

Pozdravljeni,
tudi meni je ostal popek odzuni po porodu, in sem dobila odgovor da je lahko popkovna kila in da se da popraviti z operacijo, samo kaj pa če ni? Boste rekli, naj grem na pregled -vem-, saj bom tudi šla, še prej me zanima, kaj boste vi rekli o temu.
Naj vam povem, da se mi pozna, da so mi mišice šle kar narazen navpično po trebuhu in da mi je pomoje popek ostal odzuni tudi zaradi raztegnjene kože okoli popka… samo okoli popka so mi nastale strije, in nikjer drugje!

Torej, kaj vse SE DA narediti, da se bo stanje izboljšalo/popravilo? In, kako je s temu, če bi se odločila za še enega otroka? A se stanje lahko še poslabša? Oziroma ali se izplača popravljati “zdaj” ali šele po drugem otroku?
Nimam v celoti izbočen popek, samo zgornja polovica je izbočena, spodnja pa notri v luknjici.
Upam, da ste me razumeli in da nisem preveč zakomplicirala!

Hvala!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Veliki pozdravček!

Spoštovani!

Ali se vam ob napenjanju popek izboči, ali ne? Če se ne, potem ne bo kila ampak le rztegnjena koža in podkožno tkivo. Strije so nehvaležna nadloga, prav tako odveč koža ali celo kila. Če načrtujete še kakšno nosečnost, bi bilo najbrž najbolje stopiti do plastičnega kirurga po porodu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ob napenjanju se mi ne izboči cel poek, le tista polovica, ki je že odzuni, se še bolj poveča/izboči. Zjutri, na prazen želodec in mehur je najmanj izbočen, čez dan, na poln želodec in mehur je pa grozno za videt. Kot da imam kako malino navrh oz. namesto popka.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Veliki pozdravček!
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Potem ste vsekakor kandidatka za operacijo popkovne kile. Pogovorite se z abdominalnim kirurgom, ki vam bo znal svetovati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Kaj pa to pomeni, da me okoli popka rahlo boli. Ko pritisnem na notr, začutim rahlo bolečino.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Veliki pozdravček!

Spoštovani!

Lahko imate manjšo popkovno kilo, tj. razširjenja obroča okoli popka in zaradi pritiska črevesja na steno lahko nekoliko boli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Danes sem bila na pregledu pri abd.kirurgu glede popkovne kile. Ugotovil je, da je kila manjša, a slej ko prej potrebna operacije.

1. Kako je z gibanjem/telovadbo, če imam popkovno kilo? Je dovoljeno, kakšna vadba je najbolj priporočljiva?

2. Rada bi imela še enega otroka. Ali je v tem primeru bolje, da nosečnost in porod preživim že operirana ali je bolje počakati, da se rojstva končajo?

Pozdravljeni,
pod 1 ni omejitev, na 2 vam bo bolj znal odgovoriti ginekolog ali abdominalni kirurg. Po moje je vseeno.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close