Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nenadna huda bolečina v kolenu

Nenadna huda bolečina v kolenu

V zadnjem letu se mi v levem kolenu občasno pojavi huda bolečina. Pojavi se nenadno in močno (podobno kot krč) in traja nekaj sekund. Bolečina je tako huda, da kar zakričim in prebledim. Največkrat se zgodi, ko sedim. Pojavlja se mi nekako na dva meseca in se nekajkrat ponovi v presledkih po nekaj minut. Ko bolečina poneha, nimam nobenih težav. Kar veliko se rekreiram (košarka, kolesarjenje). Nimam nobenih gibalnih težav in tudi poškodb s tem kolenom se ne spomnim. Zdi se mi da gre za težave z živcem. Kaj bi ti bilo?

Spoštovani!

Kam bi umestili bolečino – v notranjost, ob strani, zadaj…? Take bolečine so lahko znak npr. ukleščeneg koščka meniskusa, še posebej, če je pri tem koleno “blokirano”, oz. ga ni moč iztegniti ali pokrčiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Bolečino bi umestil bolj zadaj. Koleno pa ob tej bolečini ni blokirano. Premikam ga lahko normalno in premikanje ne vpliva na bolečino.

Lep pozdrav!

Tiki

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Potem bi ev. lahko šlo za poškodbo sklepne ovojnice. Še posebej če vsaj občasno otipate v zadnajšnji sklepni kotanji tudi manjšo oteklino. Vkleščen živec bi se javljal na kakšnem drugem mestu, bolj pogosto in tudi bolj dolgotrajno. V bližnji prihodnosti naj si koleno le ogleda zdravnik, čeprav si težko predstalvjam, kja bi poleg opisane možnosti lahko našel.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni.

V zadnjem mesecu me je 2x zgrabilo v levem kolenu. Nenadoma, enkrat med počepom, drugič pa sem se hotela vsesti. Bolečina je nenadna, koleno blokirano približno 15 minut. Bolečina nenadna in močna. Po tem ko se bolečina pojavi, ne morem premakniti kolena, če ga ne poskušam premakniti ne boli. Ko se mi je to prvič zgodilo sem to povezovala s tekom. V kolenu sem občutila občasno bolečono še tednen po krču. En mesec nisem tekla in se je ponovilo. Občutek, kot, da bi se kost premaknila za kak milimeter. Preden bolečina popusti občutim kot bi se malček “zaskočilo”. Pojavi se nenadno in močno (podobno kot krč).

Kaj bi to lahko bilo?

Hvala za odgovor in pomoč

Spoštovani!

Znaki govorijo za možnost, da imate strgan del meniskusa, ki se “zatika”. Diagnozo je zelo težko postaviti brez magnetne resonance ali artroskopije. Obiščite vašega zdravnika, da se pogovorita o nadaljnjih postopkih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

mene zanima,kaj bi lahko bilo.kar naenkrat me je kr v desno koleno,ko sem sedela.ne spusti…..boli…..

Spoštovani!

Če je to enkrat in potem se ne ponvoi več, se s tem ne ubadamo. Če pa vam koleno večkrat “zablokira”, bi lahko šlo za manjšo raztrganino meniskusa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni Imam bolečine v desnem kolenu že kar dober mesec. Ped enim dnevom ,ko sem stopila v rahlo pokrčen položaj je noga bila vzravnana, koleno pa sem nekako zasuknila, sem imela občutek da je v kolenu nekaj počilo, nastala je zelo huda bolečina, noge nisem mogla ne pokrčiti , ne zravanati. Koleno mi ni zateklo,huda bolečina pa je trajala kar nekaj ur. Sedaj me koleno skoraj ne boli več,ko mirujem, lahko ga pokrčim in zravnam, vendar pa je nekoliko nestabilno, hoja po stopnicah je zelo otežena, če se ustvari pritisk na desni nogi, oziroma kolenu, se pojavi ostra bolečina na notranji in zunanji strani kolena( levo in desno). Do zdravnika še nisem odšla, zanima pa me kaj naj storim, oziroma kaj se je zgodilo?Stara sem 38 let in se ne ukvarjam z športom.

Novka Božič

Hvala
LP

Spoštovani!

Če se je stanje doslej popolnoma popravilo, potem ni potreno ničesar ukreniti, sicer pa sporočite, kako je sedaj. Včasih se pretrga nekaj vlaken vezi ali meniskusa in slišimo kot pok. Od velikosti poškodba pa so potem odvisne težave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Zadnji mesec se mi dogaja, da me med treningom (košarka) močno začne boleti koleno, boli me ves čas, učasih bolečina malo popusti potem me pa spet zgrabi kot neki krči. Danes me je tako boleo, da nism mogla normalno hoditi, ko sem prišla domov, sem mogla vsaj 20 min ležat na kavču, da je bolečina le malo popustila, Hvala za odgovor.

LP

Spoštovani!

Najbrž gre za vnetje kit in vezi, kar trening poslabša in traja nekaj časa, da se umiri. Ko boli hladite z ledom, po potrebi vzemite zdravila za bolečine, napore pa razumno omejite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Zadnji mesec se mi pojavljajo bolecine v kolenu. Aktivno treniram odbojko, bolecina se v desnem kolenu pojavlja tako med treningi kot tudi v mirovanju. obcutek je kot nekaksen krc, mesto bolecine pa je na notranji kot tudi na zunanji strani kolena. Mislite, da bi bilo potrebno obiskati zdravnika?

Hvala vam za vaso pomoc.
Lp

Spoštovani!

Lahko gre za vnetje kit zaradi stalnih naporov in ekstremnih gibov ter udarcev, za kakšno raztrganino meniskusa zaradi globoih doskokov in padcev ipd. Vsekakor bo najoblje, da poskuša zdravnik s pregledom ugotoviti, za kaj naj bi šlo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Zelo veliko plešem vseh zvrsti plesov in opažam, da se mi po plesu, velikokrat zgodi, da imama bolečino za kolenom leve, včasih pa tudi desne noge in gležnjev. Ko nekaj dni ne plešem, se zadeva umiri. Sem pa zadnjič imela v desnem kolenu tako hudo bolečino, da sem prebledela in mi je bilo dobesedno slabo. Vzela sem en aspirin direkt in bolečina je dokaj hitro prenehala. Stara sem 52 let, pa me zanima, kaj bi lahko povzročalo bolečino.

L.p.
Maja

Spoštovani!

Verjetno gre za obrabo kolena, mogoče tudi manjšo okvaro sklepne ovojnice zadaj, kar prispeva k bolečini in ev. manjši otekini v zadnji kotanji. Zaenkrat ni potrebno ničesar ukreniti, ob naporu pa vzemite kakšno zdravilo proti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Imam 18 let in se ukvarjam z wakeboardingom (bordanje na vodi) pri čem so zelo pogoste poškodbe kolen. Lani sem pri padcu začutil močno bolečino v sprednjem delu kolena vendar sem lahko nadaljeval z aktivnostjo. Od takrat imam po vsaki vadbi (tek, plavanje..) bolečino v zadnjem in sprednjem delu kolena. Koleno še nekaj ur po vadbi težje iztegnem in vsakič, ko ga iztegnem slišim in čutim pok vendar ne boli. Imam težave tudi pri počepih in poskokih, saj me po približno petih poskokih vedno zapeče navpično v sprednjem delu kolena. Imam občutek kot, da bi mi nekdo zapičil nož v koleno. Po tem težko hodim še približno 20 minut in koleno me v sprednjem delu peče.

Pozdravljeni,
pojdite na MR kolena. Za preiskavo lahko dobite napotnico pri zdravniku, ki vas bo pregledal. Če napotnice ne dobite pri osebnem zdravniku, vas bo na MR napotil ortoped. Vsekakor se težave da odpraviti.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close