Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina na glavi penisa

Bolečina na glavi penisa

Tudi jaz imam vprašanje za vas. Včeraj me je po spolnem odnosu, začela boleti glavica penisa, bolj natančno pri luknjici za uriniranje. Če se je nič ne dotika je vredu, vendar že dotik hlač je boleč ( pekoč ). Zamima me kaj naj storim. Ali mislite, da bi moral k zdravniku?
Že v naprej hvala za vaš odgovor

Spoštovani!

Prav lahko gre za klamidijsko okužbo sečnice – uretritis. V tem primeru je potrebno ustrezno zdravljenje, ki vam ga lahko predpiše le zdravnik.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo jaz sem včeraj imel spolni odnos in se mi je na straneh glavice luleka zečal nekot razparjat in zelo peče in je zelo rdeč! Kaj b moral naredti da se mi nebi to več zgodilo??

Spoštovani!

Pogosto gre za posledice draženja, drgnjenja in stika s kislim okoljem nožnice. namažite z nevtralno kremo za kožo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Star sem 15 let in nisem imel še spolnih odnosov. Ampak ko potegnem kožico nazaj me na glavici penisa če se je dotaknem nekako zaboli(zapeče). Kaj lahko naredim?

lp

Spoštovani!

Koža na glavici penisa je pri nobrezanih povsem običajno nekoliko bolj občutljiva na dotik. To ni nič bolezenskega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljen!
Zaradi bolečega pekočega občutka na penisu sem obiskal urologa, ki mi je predpisal Ciprobay 500, najverjetneje gre za prostatitis (če sem prav napisal), Po 30 tabletah (15 dni), me je v glavici še vedno nekaj bolelo, srbelo al ne vem še kaj. Uglavnem sem zaradi tega čudnega občutka in bolečin dobil še sumamed 5oo (3 na 12 ur). Po tej kuri imam še vedno čuden pekoč občutek. Pijem ovseni čaj in čaj iz brusnic. Nevem ali naj obiščem spet urologa ali osebnega zdravnika (da ne bi rekli da kompliciram ali paničarim) ali bo to se še kaj pozdravilo. Ali bi se v primeru klamidije ta ozdravila s Sumamedom ali morda Ciprobayem, če je morda bila tudi klamidija. Nekje sem zaznal da Sumamed ubije vse kar je živo. Je to res? Kakšnega mnenja ste vi?
Hvala za vaš trud in odgovor ter lep pozdrav!

Spoštovani!

Če je šlo za uretritis – klamidijo – potem je sumamed moral opraviti svoje. Nelagoden občutek bi moral miniti sam od sebe. Težko, da bi šlo še vedno za vnetno bolezen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Sumamed (azitromocin) je zdravilo izbora pri zdravljenju klamidije. Sicer pa se okužba s klamidijo potrdi ali ovrže z brisom sečnice.

Matjaž

pozdrav.
imam probelm, in sicer na glavici penisa sta se mi pojavili 2 bradevičici in raste že 3 na vrhu glavice, in če se dotaken le teh je bolečina pekoča. V čem mislite da je problem ? hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

že tri dni se mi pojavlja skeleča do pekoča bolečina v glavici penisa oz. bolj locirano v samem sečnem kanalu na vrhu glavice. Na videz je mogoče malo nadražena in pordela sluznica v notranjosti in malce na vrhu okoli, boli ves čas, le bolečina je ob drgnjenju ob perilo malce močnejša.
Spolnih odnosov nisem imel že kakšne pol leta..
Me pa zraven boli mehur, predvsem ko se napolni in moram na stranišče, poleg tega čutim še bolečino v ledvenem predelu okoli ledvic, ter občutek da moram na stranišče tudi če mehur ni poln.

Zanima me če je možno da gre za kakšno vrsto infekcije v mehurju/ledvicah ali vnetje sečnice in kdaj bi bil čas da grem k zdravniku… Barva in vonj urina sta zaenkrat b.p., brez kakršnih koli sprememb…

Za odgovor se že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Tole res spominja na vnetje sečnice, čeprav je od potencilanih okužb minilo že precej časa. Pogovorite se z vašim zravnikom, ali pa obiščite ambulanto za spolno prenosljive bolezni na Zavodu za zdravstveno varstvo ali Infekcijski kliniki, da vam naredijo bris.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni še enkrat,

zaradi težav sem obiskal zdravnika ki me je napotil k urologu. Sum na okužbo s spolno prenosljivo boleznijo smo izključili. Prostata je b.p. kot tudi vse ostalo. Brisa sečnice niso naredili, mi je pa urolog rekel da so to stvari ki pridejo in grejo. Sklepam da je lahko vse skupaj tudi posledica stresa..

Glede na bolečine v mehurju in okolici mi je predpisal zdravilo Omnic Ocas 0.4mg, ki se sicer uporablja za zdravljenje prostate, če ima moški težave z uriniranjem, poleg tega pa sprošča mišice oz. krče okoli mehurja.

Glede jemanja zdravila pa sem nekako skeptičen, ker je med pogostimi stranskimi učinki navedena nenormalna ejakulacija semena – seme gre v mehur in ne skozi sečnico (zraven piše da je to nenevarno)

Zanima me, ali se po prenehanju jemanja tega zdravila to samodejno popravi in gre seme pri ejakulaciji normalno skozi sečnico? Namreč strah me je in ne bi rad, da tako ostane ker sem star 20let in se mi zdi zdravilo nekoliko nepirmerno sploh glede na ta stranski učinek ki je pogost…

Piše sicer da je učinek zdravila če ga jemljemo dalj časa in potem z njim prenehamo še vedno prisoten..

Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav..

Spoštovani!

Niti ni rečeno, da vam bo sperma zatekala. Drugače pa težko napovem, kako in kaj se bo razvijalo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdrav

Pred dvema dnevoma sem imel spolni odnos in od takrat imam bolečo glavico in na njej nekako rdeče majhe pikice.
Je to kakšna alergija na partnerja ali herpes …

Lep pozdrav!

Ali pa glivice ali zgolj obdrgnjenost. Ne bere se mi kot herpes. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kakšno zdravljenje predlagate?
Morda kakšno mazilo,pregled pri zdravniku…?

Lp

Poskusite s kremo proti glivicam, recimo tako ki vsebuje klotrimazol (brez recepta), ce ne pomaga, pa k zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close