Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pekoča bolečina v glavi

pekoča bolečina v glavi

Pozdravljeni! Pred nekaj dnevi se mi je začela pojavljati občasna pekoča bolečina v levi strani glave. Je izrazito pekoča, vendar kratkotrajna (cca. 10 sekund). Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok temu?
Star sem 27 let, nekadilec, ne pijem alkohola, z rahlo povečano telesno težo.

Hvala.

Spoštovani!

Tak tip glavobola bi bil še najbližji glavobolu zaradi bolečine mišic in veziva na glavi (zalsti če je bolečina prebadajoča), kar človek lahko stakne ob kakšnem ventilatorju, prepihu, klimatski napravi ipd. Najbolj pomaga čas in tu in tam kakšno zdravilo proti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni!
občasno se mi dogaja da me začne peči glava v sprednjem delu hkrati pa tudi hladiti kot mentol,v tem momentu mi rahlo postane slabo nato pa se mi utrip toliko poveča da mi vzame moč telesa oz. mišic in ne morem stati ali hoditi,čutim da bi ob hoji padla v nezavest zato se moram vsesti in počivati,med tem me v telesu tudi grozno trese.drugače imam tudi rahle migrenske glavobole…vendar z mojo glavo in srcem naj bi bilo vse uredu.kaj naj bi to bila psihična ali fizična zadeva?

LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Janko

Ni za dvigati panike je pa zelo lepo z vaše strani, da ne kadite, ker kajenje zelo škoduje ožilju možganov tako mi je povedal prof. dr. Dolenc, ki me je 2x operiral možgane (Anevrizme)… Upam, da ni za skrbeti.
Lep pozdrav in veliko zdravja vam želim:)

Spoštovana ga: Melita

Pri vas se je pa resnično lahko malo človek zamisli glede vaših težav glavobola. Naj bolj sem se zamislila, ko ste napisali, da vas hkrati hladi kot mentol in, da vam pride slabo. Napisali ste, da naj bi bilo z vašo glavo in srcem vse vredu. Samo bi vas vprašala, če ste že imeli CT. glave ali MR. glave? Ker pri meni je tudi prihajala kot ena mrzlica kot mentol in naenkrat sem dobila na hitro kot neke mravljince po glavi…. Tudi meni je bilo slabo in nisem mogla hoditi in na koncu se je pač izkazalo žal, da ni vse vredu. Imela sem dve možganski operaciji dve veliki Anevrizmi…. Ne bi vam sedaj o tem razlagala saj boste že videli kako in kaj. Jaz vam osebno svetujem CT. ali MR. glave, da se vidi stanje vaše glave oz. ožilja, ampak ožilje se naj bolj lepo vidi ob Angiografiji…. Najdite si kakšnega dobrega strokovnjaka za glavo…..

Lep pozdrav in želim vam vse dobro:)

Ponovno pozdravljeni!

Najlepša hvala za odgovor. CT in MR glave do sedaj še nisem imela vendar bom definitivno svojega osebnega zdravnika zaprosila za napotnico.

Lep pozdrav tudi vam,še enkrat hvala:)

Pozdravljeni, ne vem na koga se naj obrnem zato pišem tukaj v upanju, da dobim odgovor…
Zdaj me je že drugič zgrabila močna bolečina, ki se začne najprej v prsnem delu, potem pa se prenese še na glavo, to je v 3-5 sekundah, potem me se po kakih 2 minutah prenese na hrbtu, ista višina, natačno pod desno lopatico in še vedno v glavi, v glavi točno je kost med sencem in ušesom, in pa me boli za zadnjim zobom na desni strani zgoraj. Res me močno zbada, vsepovsod istočasno. Te bolečine so konstantne, prvič so bile kakih 10 min, zdaj drugič pa je trajalo več kot pol ure da so se malo oblažile potem pa sem jo rahlo čutila še kar nekaj časa.. Ko vstanem in hočem hoditi je še veliko huje. Res ne vem kaj bi bilo to?? vendar se bojim, da ni samo nedolžna bolečina. Stara sem 25 let, sem zdrava edino imam alergijo na pršice in astmo, ampak še ta se ob rednem jemanju zdravil proti alergiji pojavi zelo redko. Pri tem napadu ni nobenih znakov astme, saj diham lahko normalno. Me je pa že od prbl 15ega leta vsake toliko zbodlo v prsih, to naj kot vem ne bi bilo nevarno. Mislite, da bi bilo lahko to kaj povezano? Drugače se zmerno gibam, sem bolj športen tip, jem zdravo, občasno pijem kavo, včasih sem pokadila kakšno cigareto na dan, pred dvema meseca sem še to ukinila. Sem pa takrat začela jemati kontracepcija Nueva Ring. Bi bil lahko to razlog?? Prosim pomagajte mi… :(((

Spoštovani!

Opisujete znake tesnobe. Zaenkrat ni to nič nevarnega. Če pa je to zelo pogosto, al ivas zelo ovir v vsakdanjem življenju, naj vam zdravnik napiše antidepresiv s pomirjavelnim učnikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani dr. Kersnik,
že približno mesec dni opažam na vrhu glave pekoč občutek.
Ne gre ravno za bolečino, je pa neprijetno.
Pekoč občutek se običajno začne kmalu za tem ko pridem v službo.
Med vikendi je tega manj ali celo izgine.
Med športom popolnoma izgine.
Ponoči tudi nimam tega pekočega občutka.
Stara sem 31 let, posebnih zdravstvenih težav nimam.
Prehranjujem se vegetariansko (10 let), imam nizek pritisk (običajno 100/60) in v zadnjem mesecu manjše težave s tesnobo, kar pa dokaj uspešno premagujem s športom.
Od kje mislite izvira pekoč občutek na vrhu glave?
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Če imate delo za računalnikom ali tekočim trakom, bi lahko šlo za bolčeino, ki izvira iz vratu zaradi napetih mišic?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
res je, imam sedeče delo za računalnikom,
V povprečju sem za računalnikom 10 ur dnevno,
Najbrž bo to to, bom poskusila z vajami.
Hvala vam za odgovor,
Lep pozdrav,

pozdravljeni,

tudi jaz imam enak obcutek in sicer hladu nad celom v lasiscu. veckrat na dan po par trenutkov, in vedno na istem mestu. kaj bi bil vzrok. sedaj to traja ze kaksen mesec in me je pa sedaj zacelo tudi malo skrbeti. naj omenim da me zadnje case tudi vsake toliko boli glava… prebrala sem vase poste vendar se vedno ne najdem tistega pravega odgovora. bila sem tudi pri kiropraktiku ki mi je rekel da sem bila kar zategnjena predvsem v vratu in predelu lopatic.

hvala za vas cas.

Imam vprasanje. Ze vec k pol leta se mi dogaja cudna bolecina na sredini glave zgleda pa tako kot da bi me nekdo z nozem rezal. Bolecina je tudi v sencah ki pa zgleda kot stiskanje. Imam tudi vrzoglavice in obcasni obcutek kot da sem na ladji. In rahlo zanasanje. Obcasno tudi cudne slabosti ki so mocne do te mere da mi vzame noge in ne morem narediti niti koraka. Obcasno me pri praskanju lasiscsa spremljajo rahli mravlinci. Jemlem asentro in mirzaten zaradi napadov panike ki pa so se zaradi teh glavobolov in vrtoglavic zelo poslabsali

Pozdravljeni,
zaradi kompleksnosti bi vam svetovala težave povedati zdravniku, ki vam predpisuje antidepresive.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine
Objava čaka odobritev

New Report

Close