Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina razjede na jeziku

razjede na jeziku

Lep pozdrav!
Že nekaj časa se mi po površini jezika pojavljajo nekakšne razjede ali fleki veliki v premeru 1cm. Zaradi tega je jezik zelo občutljiv in me boli. Te razjede se pojavijo, čez nekaj dni izginejo in se ponovno pojavijo čez približno 14 dni. Pojavljajo se po konici jezika in ob straneh ter vse bolj pogosteje. Ali je možno, da so posledica težav z želodcem?

Spoštovani!

Zatekanje želodčne kisline lahko povzroča tudi vnetje jezika. Poskuiti bi morali s kuro zdravil proti kislini, a tudi na pregled k zdravniku ne bi bilo odveč.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

Moja triletna hčerka ima na jeziku, malini podobne barvne madeže. Najpreš nastane majhen krogec, nato pa se širi.V roku dveh mesecev že trikrat. Vsakokrat, ko gremo k zdravniku, nas odpravi z Daktarinom, češ, da je to vnetje jezika. Hčerka sicer nič ne toži, da bi jo jezik bolel ali pekel. Menite, da bi morala hči na kakšen podrobnejši pregled?

Se zahvaljujem za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na povedano zaenkrat ne vidim potrebe po dodatrni diagnostiki, ker ne kaže na kakšno konkretno bolezen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

Že 4 mesece se mi na jeziku pojavljajo razjede, ki povzročajo rahlo pekoč občutek. Uporabljala sem že daktarin, ker sem mislila, da so glivice in ni bilo nobenega izboljšanja. Bila sem že pri svojem zdravniku, ki mi je pregledal kri in vrednost železa je bila 22, tako da ni vzrok slabokrvnost. Nimam niti težav z želodcem tako da res ne vem več, kaj bi lahko bil vzrok. Imate mogoče kakšen predlog, kaj bi se lahko poskusila?
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav

Spoštovani!

Vseeno bi poskusil 14 dni ranital ali nolpazo, ki ju dobite v lekarni. Zatekanje kisline v požiralnik lahko dela čuda problemov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo prosim za odgovor. Kakih 10 dni nazaj sem imela obcutek tujka v grlu. Pri otipanju sem globje, na koncu jezika,ze v grlu, za cutila kot zrno veliko tardo neboleco bulico. Zadnje dni opazam tudi enakomerno bel jezika nekaksno ozko razjedo po’ sredini. Usta spirano s sodo in solo, vendar je stanje nespremenjeno. Zdravnica je le s palcki potipala bulico in reklama da se visiva cez 3 tedne, ce ne izgine…mene pa seveda medtem skrbi. Imam

Prehitro poslano…imam 60 let, jemlje tablete za spanne in scitnico ki premislite deluje. Pa krvni sladkor, stamina 10 mg. Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
nekaj podatkov ste navedli tako, da se jih ne da razbrati, a za težavo – bulico, niso pomembni. Če tipate na korenu jezika nekaj, česar prej tam ni bilo, pojdite nazaj k zdravniku. Rezistenco se potipa, se pravi rokavice na roke in s prstom pretipati. S palčko se ne morem odločiti, kaj tipam, s palčko si samo umaknem jezik, da vidim žrelo. Mimo grede, to ni grlo, ampak žrelo, da se bomo razumeli, o čem govorite. Lahko gre za običajno anatomsko strukturo jezika, pa vseeno.Kot rečeno, nazaj k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close