Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vpliv tablet

Vpliv tablet

Pozdravljeni!
Ker že več let jemljem kontracepcijske tablete (Stediril M), me je ginekologinja pred kratkim poslala na pregled krvi glede jetrnih encimov. Ker sva se o izvidih pogovarjali le po telefonu, vam na žalost ne morem navesti vrednosti, vendar pa mi je dejala, da so jetrni encimi v redu, bilirubin imam povečan, holesterol pa na zgornji meji normalnega. Za slednje mi je sama pojasnila, da je vzrok temu verjetno način življenja, naj pa dodam, da sem nekdanja aktivna športnica in se s športom še vedno redno ukvarjam, moj BMI je 20, prijatelji pa mi pravijo, da je moj delavnik stresen, vendar sama tega ne občutim. Zanima me, če imajo lahko kontracepcijske tablete vpliv na bilirubin oziroma, če so kakšne povezave med tovrstnimi tabletami, bilirubinom in holesterolom.
Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Ob normalnem delovanju jeter povečan bilirubin ni nujno odraz učinka kontracepcijskih tablet, prej treningov in presnove mišic, zlasti če je bilirubin povečan tam do 50 enot. Holesterol pa je verjetno posledica prirojenega načina presnove, torej gentesko pogojen. Dokler živite tako, kot poveste (upam ,da brez kajenja), vam do 40. let ni potrebno kaj drugega ukrepati, kot da zdravo živite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni.

Mene pa zanima, ali tablete za pomoc pri hujsanju Adipex retard vplivajo na moc kontracepcijskih tablet.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Zanima me, ali tablete Adipex retard vplivajo na moc delovanja kontracepcijskih tablet.

Lp

Pozdravljeni, v dokumentaciji preparata nisem našel nobene navedbe o interakcijah med kontraceptivi in tem prepatom
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close