Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kardiolog

kardiolog

Spostovani,

Zaradi pogostih napadov tahikardije sem bila pri kardiologu. Posneli so EKG, diagnoza:tahikardija, podaljsan PQ, AV blok I.

Napotena sem na uz in Holter ampak sele avgusta(!!??.
Dobila sem Concor 5, v navodilih pise osebe z AV blokom zelo previdno….
Jaz ne vem, kaj naj naredim!
Prosim, svetujte mi in ce je mozno obrazlozite mi diagnozo………kardiolog nima i casa, je rekel……

Najlepsa hvala, lep pozdrav…………
nina

Spoštovani!

…zato smo pa mi tukaj… Hecam se.

Tahikardija je hitro bitje srca, praviloma nad 100 udarcev na minuto. PQ doba je čas od začetka stiskanja preddvorov do začetka stiskanja prekatov. Podaljšanje nad določeno vrednostjo se imenuje atrioventrikularni (AV) = preddvorno prekatni – blok (ovira, oz. počasnejše prevajanje). Pogosto je prisoten kar tako brez kakršnega koli vzroka, pri bolnikih z okvarjenim srcem, zlasti pri hipertrofiji – zadebelitvi in ali popuščanju srca pa je to posledica spremenjenih razdalij zaradi zadebelitve mišice ali propadanja posebnih vlaken, ki prevajajo dražljaje. Samo podaljšanje ni v načelu kaj posebnega, čeprav naj bi taka motnja bila neugodna kot izhodišče drugih motenj ritma – zlasti fibrilacije prekatov, ki pa je neugodna. Možnosti so zanemarljive. Zaradi slednjih je opozorilo pri beta zaviralcu, ki so vam ga predpisali za zmanjševanje števila utripov.

Holter je preiskava, ko vam 24 ur senmajo EKG, da bi zaznali prisotnost nevarnih motenj ritma, ki se jih z nekajsekundnim posnetkom zlahka zgreši. Na podlagi tega vam bodo z lažjim srcem povedali, da je to zgolj lepotna napaka prevajanja v vašem srcu in lahko mirno spite.

Z UZ pa bodo iskali morebitne pomanjkljivosti v obliki, delovanju in obsegu srca.

Najbrž ne bodo našli ničesar, kar bi bilo potrebno ali se dalo zdraviti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Hvala za vas odgovor….
Ali bi EKG pokazal, da gre o okvari srca o kateri govorite? Kar grozen se “slisi”…
fibrilacija prekatov….

Lep pozdrav………

Spoštovani!

Zato pa vsi toliko letajo okrog vas, ker hočejo vas in sebe zavarovati pred to izjemno redko a nevarno možnostjo. Po mojem prepričanju je pri vas praktično ni. Ob takem dogodku (migotanje prekatov) človek takoj pade v nezavest. Zaenkrat ste lahko brez strahu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Med.Over.Net
NADZORNA PLOŠČA
POSLANO (3)
Re: Vprašanja Noge
Poslano: 5 Feb 2019 14:19
Od: Tina68
Naslovnik: janos
Pozdravljeni! Stara sem 50let.Jemplem tablete za pritisk Pernessa in imam dokaj vredu,zadnje dni morda ker sem bila nervozna se mi je povisal na 170/100 par dni zdaj je zopet vredu.Imam pa ze od nekdaj mrxle noge,zdi se da imam obcutek hladnosti do kolen.Kot bi me malo stisnilo v mecih zaradi mrzlih nog.Med hojo in vadbo me ne bolijo.Je moxno da je kaj narobe z oziljem?
Lp

Bolečine tam v nogah po določeni razdalji, ki bi vas prisilile k počitku, bi bile vredne pregleda, zgolj mrzle noge pa večinoma ne opisujejo nekega bolezenskega stanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close