Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kronični prostatitis zaradi tesnobe/anksioznosti

Kronični prostatitis zaradi tesnobe/anksioznosti

Pozdravljeni,
Star sem 18 let in imam težave z anksioznostjo ter tesnobo. Povzroča mi veliko zdravstvenih težav. Ena iz med njih so bolečine v predelu prostate, mod ter penisa. Bil sem že na veliko ultrazvokih vendar niso odkrili nič, tako da so to povezali s stresom. Na internetu sem zasledil, da imajo tudi drugi enake težave. Velikokrat pa čutim vlago na predelu glavice penisa, čeprav je suha (včasih je malo vlažna, vendar sklepam, da je to od urina). Ta občutek je zelo nelagoden, ter mi povzroča veliko stresa. Zaradi moje anksioznosti pa me to zelo in neprestano skrbi. Ali menite, da je ta očitek vlage tudi povezan z kroničnim prostatitisom zaradi stresa? Že v naprej se Vam iskreno zahvaljujem za odgovor.
LP

Zdravo, verjetno bi se bilo smiselno povovoriti z zdravnikom o zdravljenju te anksioznosti, pa boste videli, kaj od težav bo sploh ostalo, anksioznost ne povzroča prostatitisa, obratno pa lahko povzroča psihične težave, kot vsa stanja s kronično bolečino. Vaš opis sicer prav tipičen za prostatitis ni, če urolog meni, da ga nimate, bi mu verjel. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo, verjetno bi se bilo smiselno povovoriti z zdravnikom o zdravljenju te anksioznosti, pa boste videli, kaj od težav bo sploh ostalo, anksioznost ne povzroča prostatitisa, obratno pa lahko povzroča psihične težave, kot vsa stanja s kronično bolečino. Vaš opis sicer prav tipičen za prostatitis ni, če urolog meni, da ga nimate, bi mu verjel. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close