Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Ponavljajoča bolečina v rebrih

Ponavljajoča bolečina v rebrih

Pozdravljeni!

Skoraj leto dni čutim na obeh straneh reber bolečino, ki je najverjetne mišičnega izvora, saj se večinoma pojavi med gibanjem (predvsem pri premiku iz ležečega in sedečega položaja). Bolečina se pojavi brez specifičnega razloga in traja več tedennov/mesecev, izgine in se ponovno vrne. Včasih jo čutim par tednov samo na eni strani, včasih na drugi. Podobno bolečino sem čutila pred parimi leti, ko sem zaradi kašlja imela vnete reberne mišice, vendar je bila slednja veliko bolj intenzivna in je po 3 mesecih popoldnoma izginila. Osebna zdravnica mi je predlagala obisk osteopata, ki pa ni prinesel nobene spremembe. Bolečina ni močna in jo brez težav prenašam, vendar me skrbi predvsem njeno trajanje. Ali bi lahko bilo kaj resnega?

Hvala za odgovor!
Kaja

Pozdravljeni, nič “nevarnega” mi v zvezi z opisom vaših težav ne pride na misel in je dejansko najverjetneje mišičnega izvora, trajanje je res dolgo, pri blagih težavah preverite posteljo, položaj med spanjem, dnevne aktivnosti in seveda druge vzroke, če so ob tem še drugi simptomi (fibromialgija…..),
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close