Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nosecnica z izpuscaji

Nosecnica z izpuscaji

Pozdravljeni,
Na vas se obracam zaradi tezav z izpuscaji. Sem noseca 36 tednov in ze slaba 2 tedna nazaj se mi je na desni nogi za kolenom zacel pojavljati rdec izpuscaj. Sprva ni nic srbel, zgledal je dokaj simetricno, kot nek oval. Nato je prejsnji teden postal bolj rdec in srbec. Zacela sem ga mazati s canesten kremo 1 teden 3x na dan, stanje se ni nic izboljslo, zal samo se poslabsalo, izpuscaj je se bolj rdec in “poln” (na zacetku je bil samo obris kroga sedaj je ze polni krog). Na zadnjem pregledu sem izpuscaj pokazala ginekologu, ki me je vprasal ali sem imela kaksnega klopa, ki ga nisem imela od kar sem noseca (vsaj da bi ga videla ne), ter predlagal da gre najverjetneje za glivicno okuzbo koze.
Poleg tega se mi je vceraj zacel pojavljati se izpuscaj na levi nogi (simetricno), sicer cisto majhen. Naj omenim, da izpuscaj vecino casa ne srbi, me je pa npr enkrat sredi noci zacel mocno srbeti, potem pa zopet par dni nic. Izpuscajev si nisem nikoli praskala. Posiljam tudi slike.
Hvala vam za pomoc in odgovor, lep pozdrav tjasa

Zdravo Tjasa, res ne izgleda kot borelijski obroč, verjetno res, kar je povedala ginekologinja ali pa atopični dermatitis, ki se zdravi z protivnet imi mazili a če ni nujno, z njimi raje ne zdravimo med nosečnostjo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close