Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povezave med boleznimi

Povezave med boleznimi

Zivjo.
Sem 20 let star moski in v obdobju odrascanja sem naletel na vec zdravstvenih tezav, ki mi vsak dan predstavljajo precejsno breme, le te pa poizkusam med dnevom odmisliti. Med vsemi tezavami poizkusam najti vzrok in nekaksno povezavo, obiskal sem mnogo zdravnikov, pa zal nihce od njih ni prisluhnil celotni zgodbi.

Po izpadu mlecnih zob, so mi zrasli precej zamaknjeni stalni zobje, in sicer: v zgornji celjusti so bili naprej premaknjeni za 9mm, sposnja celjust pa mi sploh ni rasla, tako da so jo v procesu zdravljenja ortodonti drasticno premaknili naprej. Kljub ortodontalnemu zdravljenju, zobje se zdaj niso v pravilni poziciji oz. pravega ugriza sploh nimam, kar pa je povzrocilo nezavedno skrtanje in tiscanje med zobmi.
Med noso zobnega aparata, sem bil diagnosticiran tudi s precejsno kifozo, katera je bila ze na meji med zdravljenjem s steznikom in mavcem. Vseeno sem dobil steznik in vaje za izboljsanje polozaja hrbtenice, vsa priporocila sem dosledno uposteval in zelo uspesno pozdravil kifozo.
So se pa znaiki kifoze zaceli pojavljati po zacetku nosenja aparata, predvsem med postopkom premikanja spodnje celjusti naprej!
Po pozdravljeni kifozi in po dokaj uspesnem posegu na zobeh (naj se enkrat opomnim da je tukaj slo za drasticne premike hrbtenice, celjusti in zob, katerih posledica sta tudi skrtanje in tiacanje med zobmi), sem sredi belega dne dobil tinitus oz. piskanje v usesih, kar mi drasticno slabsa kvaliteto vsakdana. Piskanje v usesih sem sprva slisal zgolj ponoci, sedaj pa je napredoval ze do te stopnje, da ga slisim med vsakdanjimi opravili.

Na drugi strani pa sem kot otrok prebolel astmo, imel sem alergijo na prsice in pozne pelode, na kozi se mi je razvil vitiligo pred kratkim tudi luskavica…

Obiskal sem ze mnogo zdravnikov in si res nihce od njih ni vzel casa, da bi poizkusal najti povezavo mes vsemi tegobami, s katerimi se soocam vsak dan ali pa vsaj pomagal pri blazitvi simptomov. Dovolj imam zdravljenja posledic, rad bi ze enkrat nasel vzrok za vse to.

Upam, da ima kdo kaksen nasvet ali pa pozna osebo, ki bi znala prisluhniti vsemu. Pripravljen sem poizkusiti tudi z alternativno medicino.

Lep dan vsem.

Pozdravljen, tudi meni se zdi, da gre za nepovezane težave in pri prvih dveh, torej zobeh in kifozi, ne boste našli nekih zunanjih vzrokov, bi se pa bilo vredno posvetiti tistemu piskanju v ušesih, kjer bo najbrž potreben ORL pregled oz najprej kontrola sluha, pa pogovor okrog izpostavljenosti hrupu, jemanju zdravil ipd.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close