Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Glavoboli in tremor po operaciji epilepsije

Glavoboli in tremor po operaciji epilepsije

Pozdravljeni,
Dve leti nazaj sem imela operacijo epilepsije desno temporalno, odstranili so žarišče napadov. Od takrat naprej nimam napadov, imam pa vsak dan glavobole (kot da me kdo reže z nožem, špika). Boleti me začne ob razmišljanju, pogovoru (npr.roditeljski), glasbi, v avtu, povsod kjer sem. Zdaj pa me muči še pozicijski tremor desne roke in fiziološki tremor leve noge. Omotična sem (če se prehitro obrnem, če se kaj giba pred mano…), pozabljam kam kaj dam, ko nekaj naredim hočem še enkrat, večkrat vprašam eno in isto, utrujena sem. Izvid CT glave od lani: stanje po kraniotomiji desno temporalno, kjer je vidna tudi pooperativna encefalomalacija. Temporoparietalno je tudi nekaj levkopatije globoke bele možganovine. Spremembe so kroničnega videza. Zanima me kaj se z mano dogaja in kaj pomeni levkopatija bele možganovine.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni, če imate kontrole pri nevrologu, je smiselno, da težave omenite njemu in se pogovorite, v kakšni meri bi lahko bile posledica operacije, izvid sicer ne opisuje svežih sprememb ampak zgolj stanje po operaciji, levkopatija so strukturne spremembe možganov, pppgosto zaradi drobnih motenj prekrvavitve a za vaš konkreten primer, boste morali povprašati nevrologa
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close