Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razlaga krvnega izvida

Razlaga krvnega izvida

Pozdravljeni,
stara sem 20 let, imam potrjeno kronično avtoimunsko vnetje ščitnice ter migrene. Včeraj sem dala samoplačniško (zaradi prekomernih utrujenosti in nenadnega pojavljanja aft) pregledati kri. Zanima me ali lahko glede navedenih rezultatov kaj naredim:
Železo – 11,6 (6,6 – 26,0)
Magnezij -0,73 (0,66 – 1,26)
Feritin – 20 (10 – 120)
MCV – 84, 2(83,0 – 101,0)
MCH -28,3 (27,0 – 32,0)
Transferin – 2,8 (2,0 – 3,8)
Je kaj od tega razlaga za mojo utrujenost?

Pozdravljeni, izvid v ničemer ne pojasnjuje slabega počutja, predvidevam, da imate pregledane tudi hormone ščitnice?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni imela sem sistematski pregled in imam povisano naslednje ali me mora kaj skrbeti
Biokemijska preiskava
S-AST 0.62

Analiza urina
U-Eritrociti 1

Hematoloske preiskave
K-ertrociti 5.7
K-mchc 355
K-mpv 12.5

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Pred tremi tedni sem bila napotena v lanoratorij in na pregled- diagnoza tonsillitis, ospen 10 dni. Pocutje se je izboljsalo, sedaj pa zopet na tem da zbolim, velika utrujenost, tudi vrtoglavica, rahla bolecina v usesih, hitro se zadiham.
Je kaj v tem izvidu, kar bi me moralo skrbeti? V bistvu se mi utrujenost in vrtoglavica obcasno vleceta ze dalj casa. Nadomestna zdravnica mi je po pregledu izvida predpisala Ferrum lek, na telefon je nisem uspela dobiti.
Je po vasem mnenju potrebna kontrola?
Hvala in vse dobro

Ozvid kaže na (blažjo) slabokrvnost, za angino oz (bakterijsko vnetje žrela oz mandljev) pa ni prepričljiv (upoštevajte, da pri diagnostiki pred laboratorijem pri angini pride v poštev pregled in bris)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Rehi06
Nič alarmantnega samo po sebi, eritrocito v urino so lahko (npr) zaradi vnetja, ob priliki bi pogledal urin še enkrat in pričakoval, da bo ok ali raziskoval naprej. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close