Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina po operaciji slepiča

Bolečina po operaciji slepiča

Pozdravljeni!
Pred nekaj več kot enim letom sem bila laparoskopsko operirana zaradi razlitega slepiča. Po operaciji sem še 10 dni prejemala antibiotike, sicer pa nisem imela večjih težav. Po histoloških preiskavah so me zaradi suma na Crohnovo bolezen napotili k gastroenterologu. S prebavo sicer nimam večjih težav, zato gastroenterolog meni, da v mojem primeru ne gre za Crohnovo bolezen, a me je vseeno napotil na kolonoskopijo, ki pa je zaradi čakalne dobe še nisem opravila. Kot omenjeno po operaciji ni prišlo do nobenih zapletov, težave pa se pojavijo že po vsakem manjšem fizičnem naporu (nekaj km tek ali hoja v hribe). Pri tem se v predelu slepiča pojavi sprva šibka bolečina, ki pa se (če takoj ne preneham z aktivnostjo) razširi čez cel spodnji predel trebuha in se včasih stopnjuje tudi do slabosti in bruhanja. Enaka bolečina se pojavi ob dolgotrajnem pritisku na predel slepiča (npr. nošenje hlač z visokim pasom ali celo trenerke in pajkic). Obojih omenjenih težav pred operacijo nisem imela, zato me zanima, kaj bi bil lahko vzrok zanje.
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Pozdravljeni, malo ugibam, a lahko bi šlo npr za kilo v predelu rane, zarastline po operaciji, mišično bolečino, lahko tudi povezavo z kronično vnetno črevesno boleznijo, bolečina ni nujno povezana s samo operacijo (možno pa seveda je)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close