Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Tur na pregibu notranjega stegna in spolovila

Tur na pregibu notranjega stegna in spolovila

Pozdravljeni.

Stara sem 25 let in zvečer se mi je pojavil (predvidevam da) tur na pregibu notranjega stegna in vagine. Zatrdlina je velika v premeru približno 3- 4cm in okrog se je preko noči pojavil še rdečkast kolobar.

Zdi se mi, da sem bila od vedno podvržena manjšim turom že od začetka najstništva, le da tako velikega še nisem imela. Je zelo boleč, trd in napihnjen – kot da bi imela en malo mehkejši kinder jajček pod kožo. Ker je ta na pregibu, mi povzroča še večjo bolečino kot sicer.

Prejšni teden sem imela še dva (sicer ne še čisto pozdravljena) tura na vrhu desnega stegna spredaj in nižje na levem notranjem stegnu. Ta dva sta bila neboleča in za primerjavo zelo manjša. Turov ne stiskam ali bodem, zdravila sem si jih le z toplimi obkladkimi. Tudi počila nista nikoli, le nekako počasi izginjata – sredina je že mehka, le manjšo zatrdlino se čuti okrog njiju.

Kaj lahko še storim? Glede na trenutne razmere s koronavirusom, ne bi rada silila k osebnemu zdravniku, ampak je bolečina med hojo neznosna in kot gostinka po poklicu mi to predstavlja neizmerno velik problem.

Hvala za vse odgovore!

Glede na velikost in opis menim, da bo treba verjetno potrebno kirurško zdravljenje oz odstranitev vsebine ognojka na kirurgiji
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Glede na velikost in opis menim, da bo treba verjetno potrebno kirurško zdravljenje oz odstranitev vsebine ognojka na kirurgiji
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Glede na velikost in opis menim, da bo treba verjetno potrebno kirurško zdravljenje oz odstranitev vsebine ognojka na kirurgiji
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close