Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina RTG ledvenokrižnične hrbtenice

RTG ledvenokrižnične hrbtenice

Pozdravljeni,

Stara sem 24 let, zadnje 3 tedne sem imela bolečine ob hoji v spodnjem delu hrbta in desni strani zadnjice. Gre za špikajočo bolečino, ki se poslabša ob hoji in daljšem stanju. Občutek je kot da mi nogo spodnese kadar me špikne. Drugače pa kot pritisk na omenjeno področje. Ko sem bila stara kakšno leto so mi na ultrazvoku kolkov ugotovili obrabo hrustanca v desnem kolku. V predšolskem obdobju so mi zaradi zvite hrbtenice predpisali terapije, in vaje ki bi jih izvajala doma. Hrbtenice in kolka od takrat ni pregledal nihče. Sama pa o teh težavah iz otroštva nisem vedela. Zaradi bolečin v spodnjem delu hrbta in zgornjem desnem delu zadnjice ob hoji me je zdravnica napotila na slikanje ledvenega dela hrbtenice. Izvid ki sem ga dobila se glasi:

Ohranjena ledvena lordoza
Sinistrokonveksna skolioza ledvene hrbtenice.
Začetna spondiloza spodnjih torakalnih segmentov.
Blaga spondilartroza na nivojih L4-L5 in L5-S1.
Višina prikazanih korpusov vretenc in i. v. prostorov je videti ohranjena.

Zanima me kaj ta izvid pomeni in ali je potrebno kakšno nadaljnjo obravnavanje pri zdravniku zaradi tega.

Osebna zdravnica me ni naročila na kontrolo.

Najlepša vam hvala za vaš čas in lep pozdrav,
Marija

Pozdravljeni, izvid rtg lahko smatrate za normalen, bolečina bi (zgolj na podlagi opisa seveda) lahko bila mišična in bo verjetno izzvenela s primerno držo, vajami ipd, če ne, se na kontrolo lahko naročite sami
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close