Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Čuden velik trebuh

Čuden velik trebuh

Spoštovani, kljub izdatni telesni aktivnosti imam ob normalni (zdravi) telesni teži (telesna višina 171 cm, telesna teža 70 kg), kar precej velik trebuh. Obseg pasu sicer ne presega 94 cm, vendar pa je grdo na pogled zlasti poleti, ko nosimo zelo lahka oblačila ali pa smo brez njih (sem moški). Opazil pa sem tudi, da ko trebuh povlečem vase, da je trebuh takrat precej manjši. Očitno imam veliko praznega prostora v trebušni votlini. Ali je to normalno in če ni, zakaj je do tega prišlo? Se da to odpraviti? Ali je to kakšna bolezen, ki jo je treba zdraviti? Kateri obseg pasu je merodajen, takrat, ko imam običajno velik trebuh (tj. 93 cm) ali takrat, ko trebuh povlečem vase (približno 88 cm)? Naj še dodam, da takrat, ko trebuh povlečem vase, težko diham, sploh globoko. Ali je to znak kakšnega problema? Pred 10 leti sem začel z vajami globokega dihanja (za sproščanje) in od takrat imam tudi ta velik trebuh. Sem morda kaj naredil narobe, si kaj poškodoval? Se da to kako popraviti? Kaj svetujete?

Pozdravljeni, predlagam najprej, da preverite kolikšna je kožna guba na trebuhu oz podkožno maščevje, maščoba se pri ljudeh različno porazporedi po telesu, v naslednji fazi bo na vrsti tema o napihnjenosti in podobno
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close