Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pomoc – omotica

Pomoc – omotica

Pozdravljeni!

Na vas se obracam, ker ne vem vec kaj naj… Stara sem 23 let, dva mala otroka, nekadilka, sicer zdrava. Pred dobim tednom so se zacele obcasne bolecine v prsih, ki so trajale nekaj minut, nato pa minile (pekoca bolecina, stiskanje, za prsnico, vcasih bolj levo, vcasih bol desno, se sirijo v vrat in celjust). Ko en dan te bolecine niso minile niti po eni uri sem odsla na urgenco, kjer so me zaradi nizke vrocine takoj klasificirali, da imam korono, ceprav nisem imela prehladnih znakov ali kaslja. Naredili so test in me poslali domov (sem negativna). Sredi noci sem prejela klic zdravnika, da mu moji izvidi krvi niso prevec vsec (moj srcni utrip na pregledu je bil med 120 in 140, tudi ko sem se “umirila”, imela sem blago hipokalimijo in pa mejno povisan d dermin (cca 620, normlane vrednosti do 500). Zdravnik mi je ob prevzemu izvida svetoval, da takoj obiscem osebnega zdravnika, da naredi dodatne teste, predvsem za scitnico. Dan za tem so se tezave stopnjevale, pojavila se je nenadna omotica na sprehodu, vrtoglavica, slabost. Odsla sem nazaj na urgenco, kjer so smatrali da gre za anksiozni napad, vendar nisem pod stresom, niti nisem imela nobenih negativnih misli, ko se mi je to zgodilo. Niso ponovno pregledali krvi, rekli so zakaj hodim nazaj saj je srce vredu. Od takrat imam ze tri dni hudo omotico, ki jo spremlja slabost, izguba apetita, potenje, hitro razbijanje srca. Vedno sem imela nizek pritisk, moja vrednost je nekje 90/60, redko vec. Sedaj si merim dvakrat dnevno in je moj pritisk med 135/140 in spodnji pa 75/85. Srcni utrip ostaja nad ferkvenco 100 tudi v mirovanju. Vcasih se pojavi tudi glavobol in napad slabosti, temu sledi tresenje telesa, ker me zebe. Pocutim se utrujeno, kot da bi imela gripo (ceprav je nimam…). Ponavljam, to se nikoli ne zgodi ob negativnih mislih, niti ne diham pospeseno. Za subjektivnost tega sem povprasala moza, ki je zunanji opazovalec. Skratka, tezava se pojavi, ker je zdravstveni dom, ker imam osebno zdravnico zaprt (majhen kraj). Dajejo samo napotnice za urgenco. V kraju bivanja me ne zeli sprejeti tudi noben drug osebni zdravnik, saj jemljejo samo svoje paciente, novih ne sprejemajo zaradi korone. Kaj mi sploh se preostane? Zelo tezko mi je, ker ne vem kam se obrnat, niti kako lahko sama ukrepam…

Pozdravljeni, dejansko opis težav deluje kot napad(i) tesnobe. Vsekakor je koristno preveriti hormone ščitnice (ne navajate koliko je to blaga hipokaliemija). Če so ok, je včasih koristen poskus s tabletko pomirjevala in če po njej težave izginejo, diagnozo takorekoč imava. Vsekakor pa tudi v manjšem kraju mora biti v neki obliki poskrbljeno za zdravstveno stanje občanov, saj korona ni pregnala vseh drugih bolezni in predvidevam, da deluje neka ambulanta za neinfektivna stanja?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close