Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Izvid-anizocitoza

Izvid-anizocitoza

Pozdravljeni,
moji krvni izvidi so naslednji;
K-hematokrit 0,383 (0,4-0,5)
MCHC 349 (315-345)
RDW 12 (12,4-15,1)
MPV 8,3 (9,6-12)
Nevtr. segmentirani 34 (40-80)
Monociti# 0,16 (0,21-0,92)
Nevtr. segmentirani# 1,36 (1,5-7,4)
Ostalo v mejah normale.
Komentar vzorca: blaga anizocitoza eritrocitov, zmerna anizocitoza trombocitov, prisotni pos. gigantski trombociti.
Trenutno ne morem nazaj k svojemu osebnemu zdravniku, me pa zelo skrbi zakaj imam tako slab izvid. Zelezo, b12 in folno imam v mejah normale. Mi lahko pomagate z razlago izvida? Zdravnica mi je rekla, da lahko, menstruacina vpliva na izvide (menstruacijo sem imela do dneva odvzema krvi), bila pa sem tudi pod kar velikim stresom, nisem zadosti jedla..
Lep pozdrav

V čem se vam zdi izvid tako slab? Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Glede na komentarje krvnega razmaza se mi izvid ne zdi najboljsi.. kri sem drugace vedno imela vse v mejah normale, prvic so vrednosti odstopale. To je moja druga krvna preiskava v enem tednu, hematologija je bila pri prvem podobna kot pri tem.

nova
Uredništvo priporoča

Koristneje je sicer videti vse izvide, tudi tiste znotraj referenčnih vrednosti in ne zgolj odstopajočih ampak v teh, ki jih navajate in glede na to da so bili odvzeti “kar tako”, ne vidim nobenega razloga za preplah
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pregled krvi je bil opravljen zaradi bolecin v zelodcu. Sedaj sem imela opravljeno gastroskopijo, kjer so mi ugotovili gerd in erozivni gastroduodenitis. Zadnje 3 dni imam konstanten glavobol, ki ne izgine kot ponavadi. Ali lahko vzamem tableto nalgesina?

Ne pri tej diagnozi vam odlocno odsvetujem tovrstna zdravila, saj vam bodo poslabsale tezave z zelodcem. Izberite nekaj, kar ne skoduje zelodcni sluznici npr paracetamol

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close