Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Valdoksan in GGT

Valdoksan in GGT

Spoštovani

Pisala sem že, pa vendar stanje je obupno. Pred časom sem imela 2,8 GGT.
Sedaj se je povečal še en ALT jetrni encim. GGT pa kar na 7,10.
Je pa zanimivo, da nihajo, se ne le zvišujejo.
Testiram se na 3 ali 2 meseca, samoplačniško. Ker je tako zapisano.
Naj povem da prve mesece sploh ni bilo nobenih težav kar se tiče izvidov samih.
Sedaj pa te obupne vrednosti. Žolčnih kamnov nimam, jih je imel mož in vem kako to hudo zgleda in kako boli. Tako, da…
Jem zdravo, alkohola še v življenju nisem spila.
S psihiatrinjo sva preizkusili za spanje že, da ne naštevam kaj vse. Vendar po vsem sem bila popolnoma zadeta. Bilo je grozno.
Jem še Cyblato, Lyrico, Doreto (4 na dan), Helex 1 na dan in Valdoksan, ki mi je vrnil vsaj občasno spanec, obenem pa naslednji dan lahko normalno delujem.
Zdaj pa te vrednosti.
Sem v času, ko bom imela službeni pregled. Ali ga bom sploh opravila?
Psihiatrinji sem omenila seveda te rezultate, vendar moledujem, da se mi zavila ne vzame, saj je to res edino kar mi pomaga. Ona se mora tudi še posvetovati, ne pozna še primera, z njenega vidika. So pa to lahko stranski učinki in sicer pišejo pod občasni.
Torej kakšno so kaj izkušnje, še kdo kaj ve ali ima težave s povišanjem GGT pri Valdoksanu. Najbrž sploh ne bom opravila testa za službo, pa tako krvavo jo potrebujem, če pa se odpoved zdravilu sem lahko ponovno v situaciji v kateri sem že bila, ko sem bila zaradi ne spanja hospitalizirana.
Sicer sploh ne vem kaj pričakujem kot odgovor.
Bolj me zanima ali naredim ZDpregled s temi testi in ali poznate primere s takimi izvidi in so navkljub le teh, lahko uporabljali zdravilo naprej.

Hvala

Ne navajate sicer vseh izvidiv jetrnih testov skupaj, da bi imel lahko predstavo, kaj se z njimi dogaja, a 3x povišanje nad referenčno vrednostjo oz 300% in več, je utemejen razlog za zamenjavo zdravila za kaj drugega, da jetra ne postanejo večji problem od spanja
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ne navajate sicer vseh izvidiv jetrnih testov skupaj, da bi imel lahko predstavo, kaj se z njimi dogaja, a 3x povišanje nad referenčno vrednostjo oz 300% in več, je utemejen razlog za zamenjavo zdravila za kaj drugega, da jetra ne postanejo večji problem od spanja
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close